Spolubydlící

Spolubydlící
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1301 1301

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

Maruscha
17.02.2020 5 z 5

Mě ta kniha moc bavila a pobavila. Doporučuji.

R.E.M.
16.02.2020 4 z 5

Kniha mi dala přesně to, co jsem očekávala. Příjemné odpočinkové čtení, s originálním začátkem, nezbytným nedorozuměním a problémem, i s typickým závěrem. Čtivé, vtipné, jen mírně praštěné, zábavné.

aniger
16.02.2020 2 z 5

Pěkná oddychovka

veronika8042
13.02.2020 1 z 5

Velmi pohodové čtení. Není to kniha, co když odlozite, tak na ni myslíte. U téhle knihy jsem v půlce ztratila smysl ji číst, neměla jsem pocit, že musím vědět, jak dopadne, takže jsem ji přečetla jen z principu, že mi ji bylo líto ji nedocist. Vracet se k ní už nebudu.

uarda
12.02.2020 5 z 5

Naprosto skvěle čtení. Srandovní uklidňující prostě paráda. Četlo se jedním dechem rozhodně doporučuji!

Lenka_S
11.02.2020 3 z 5

Bylo fajn sledovat, jak se rodí přátelství mezi dvěma lidmi, kteří se nikdy neviděli a jen si nechávají vzkazy po bytě i to jak hlavní hrdinka pomalu opět získává sebevědomí po nevydařeném předchozím vztahu. Je to příjemná oddychovka, která pobaví, ale vracet se k ní nebudu.

Fazolecek
10.02.2020 4 z 5

První polovinou jsem se prokousávala a říkala si, že teda nic moc. Druhá už byla lepší =) Chvílemi mi kniha připadala jako určená spíš pro věkovou skupinu young adult =) Originální příběh, dobře se četla =)

LilianaFalcon
09.02.2020 4 z 5

3 je málo a 5 je moc. Občas to bylo zdlouhavé a vážně ale vážně by to zasloužilo tak o 100 stránek seškrtat... Jenže bylo těžké se odtrhnout a nedočíst to.
Bylo tam tolik zajímavých dějových linek... Napřed to jejich netradiční soužití, protkané vzkazy, pak to, jak na sebe zareagují, až se uvidí, co šílenec Justin, co Kay, jak to bude Richiem, co hledání pana Whitea, co Holly. Prostě se to opravdu těžko odkládalo.
A navíc byli oba ultra sympatičtí!

mirunda
09.02.2020 5 z 5

To byla tak neuvěřitelně milá knížka. Oddechovka po všech vraždách a psychologických thrillerů. Dala mi dobrou náladu a proto pět *

Coucouha
08.02.2020 2 z 5

Pořád jsem se nemohla rozhodout, jaké dám hodnocení, tak volím zlatou střední cestu.
Příběh totiž nic moc a hodně předvídatelný...ale!...autorka píše tak super jazykem a stylem (možná je to částečně zásluha i překladu), že bych od ní se záujmem přečetla i návod na pračku. Četlo se to prostě samo a taky nějak mi u toho bylo prostě dobře :)

adela2230
08.02.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, sice se to dala předpokládat, ale i tak kniha upoutá a dobře se čte.

monulam
07.02.2020 4 z 5

Krásný příběh, předvídatelný, ale přesto budete nervózně čekat jak to dopadne

2103
05.02.2020 3 z 5

Kniha je nenáročná, čtivá. Taková milá oddechovka. Začetla jsem se prakticky hned, příběh mi připadal originální a tak nějak celkově to bylo hodně sympatické. Určitě doporučuji.

Ksyu
05.02.2020 5 z 5

Příjemná romanticka oddechovka.

martinka07
04.02.2020 5 z 5

Po všech těch detektivkách a trillerech to byla příjemná oddychovka.

klaraskolkova
03.02.2020 4 z 5

Tahle kniha mi hodně připomínala knihu Eleanor se má vážně skvěle. Je velmi čtivá a příběh "odsýpá", možná jsem však ze začátku čekala o něco víc - bavila mě spíš první část, kdy se spolubydlící ještě neznali a psali si lístečky.

katallinka
01.02.2020 4 z 5

Moc pěkná romantická kniha, od které jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Jediné vady na kráse - kniha by rozhodně mohla mít o 100 stran méně a dialogy zapsané jako v divadelní hře mi taktéž moc neseděly.

Pianistka
01.02.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla, abych si odpočinula od náročnější četby, a musím uznat, že to byla skvělá volba. Zpočátku jsem se začítala ztěžka, celkem se to vleklo, ale po několika desítkách stránek jsem knihu hltala. Pěkná invence, díky vzkazům dynamické čtení a závěr uspokojující. Je přeci fajn, když má čas od času kniha happy end.

ivetdos
30.01.2020 5 z 5

To byla taková pecka! Strašně se mi to líbilo. Bylo to vtipné, decentní, ale zároveň intenzivní a krásné. Taky velmi originální, nic podobného jsem ještě nečetla. Krásná, oddechová, vtipná romantika s přesahem. Hlavní hrdinové mi byli strašně sympatičtí a ničím mě ani jeden neštval, což se poslední dobou moc nestává :D Taky autorka nevybrala klasického bohatého krasoně a úspěšnou supermodelku, ale vlastně jedny z davu a to mě strašně bavilo! kdo jste ještě nečetli, jděte do toho :)

kejtt_
28.01.2020 5 z 5

Oddychovka přečtená asi za 6 jízd v metru a tři krátké chvíle před spaním. Od začátku člověk ví, jak to dopadne, taky vlastně ví, že se to někde zvrtne a jak to pak dopadne. Ale příjemné čtení to bylo, takové, které člověka nechá spát, když čte před spaním.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992