Spletité lži

Spletité lži https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520267/bmid_spletite-lzi-64c9f6d336b80.jpg 5 589 143

Další jedinečný, napínavý příběh od královny současné krimi. Inspektorka Kim Stoneová už viděla ledacos, ale pohled na oběť, která se našla v místní průmyslové zóně, vyrazí dech i jí. Když poté Kim oznámí zdrcující zprávu manželce zavražděného, Dianě Phippsové, nemůže se ubránit pocitu, že na ženině reakci něco nebylo v pořádku. A pak Diane a její rodina zmizí, v přírodní rezervaci je objevena další mrtvola a Kim se svým týmem narazí na stopu, která spojuje oba případy. Má to však háček – tajemství téhle stopy je přísně střeženo. Dokonce i některými z Kiminých kolegů…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kalibr

Twisted Lies , 2021

novina
12.02.2024 5 z 5

Opět skvělá Stoneová a její tým. Každý v něm má své nezastupitelné místo a společně budou pátrat po brutálním vrahovi. Četla jsem jedním dechem.

koki.veru
07.02.2024 5 z 5

Tak opět super zajímavý a napínavý příběh. Miluju tuhle sérii a asi není potřeba nic dalšího dodávat

monte
05.02.2024 5 z 5

Opět skvělé a napínavé čtení s úsměvným špičkováním Kim a Tracy

JustWomen
01.02.2024 5 z 5

Spletité čtení, bavilo mě to, i když ty drsné vraždy byly šílené. Líbila se mi i ta druhá dějová linie s Frostovou a pobavily mě její dialogy s Kim. Ale nevěřím, že by byl někdo schopen pro osvobození se udělat to, co udělala.

Siege03
26.01.2024 5 z 5

Za mě opět super

Pall11
25.01.2024 5 z 5

Angela Marsons je společně s M. W. Cravenem podle mě to nejlepší co současná britská krimi literatura nabízí. U jejich knížek se vždy moc dobře bavím. Kromě nezbytného napětí oba dobře pracují s humorem čehož si vážím. Ve Spletitých lžích jsem dokonce částečně uhodnul jak se bude vyvíjet jedna dějová linie což se mi tak často nestává. ;-) Už se moc těším na další příběh od paní Angely Marsons.

janastok
23.01.2024 5 z 5

S knihami této autorky mám jeden problém - po jejich přečtení se mi do žádné jiné nechce! Opět skvělé, jen se podle posledního odstavce bojím, že paní Angela chce v pŕíštím díle recyklovat jednu starou postavu.

envoi
18.01.2024 3 z 5

(SPOILER) No tak jak předchozí knížka ze série do mě zaplula jak nic, tak tohle mě moc nebavilo. Dokonce jsem si dala několik týdnů pauzu od čtení a četla něco jiného.. pořád to za mě splňuje prvky dobré detektivky, ale některé věci už se opakují a kam jako třeba zmizela skoro přítelkyně od Penna? Přijde mi trochu, že už se s touhle knížkou autorka moc párat nechtěla

Forest66
14.01.2024 5 z 5

I po takové době je Kim stále skvělá! Dnes bylo řešení trochu jednodušší, ale knížce to neubralo nic na napětí. Osobně jsem trochu zklamaný tím koncem, ale to je subjektivní. Příběh, osoby i styl si plně zaslouží svých obvyklých 5 hvězdiček

raty
13.01.2024 5 z 5

Tato série se veze po neskutečně vysoké vlně. Ani 14. díl neměl vůbec žádná hluchá místa. Skvěle propracované a zamotané. Kim a její tým jsem si zamilovala a tentokrát jim zdatně sekunduje i novinářka Frostová se svou vlastní linkou v příběhu. Za provedení vražd a pachatelův motiv by se nemusel stydět ani Chris Carter. Co se ale týká uvěřitelnosti a psychologie postav, vychází mi jako vítězka v pomyslném duelu jasně paní Angela.

knihomolkadorfa
11.01.2024 5 z 5

Skvělá četba.

Booky84
09.01.2024 5 z 5

Opět skvělá, čtivá a prostě návyková detektivka, jako vždy se nešlo odtrhnout. Moc se mi líbila dějová linka Frostové a její dialogy s Kim, ty byly boží, stejně jako "tvrdohlavý" pes Barney. A těch posledních pár vět na úplném konci knihy?! Určitě se máme na co těšit a jsem moc zvědavá, čím nás autorka tentokrát překvapí.

Ratatka
09.01.2024 5 z 5

Knize nechybí napětí, surovost a "propracovanost vražd" si už nic nezadá s detektivkami Chrise Cartera, konec mě hodně překvapil. Bavily mě obě linky vypravování i charakterové rysy hlavních hrdinek.

KateBeckett
05.01.2024 5 z 5

Ne nadarmo se jí říká královna současné krimi. Ale musim říct, že tato kniha mi doslova vyrazila dech. Nechutné vraždy, bizarní chování rodiny, zamotaný příběh a šokující konec. Tato kniha je přesně tím, co v knihách potřebuji najít. A soudě podle poslední věty se nemohu dočkat dalšího dílu.

Ailir
04.01.2024 5 z 5

Nemám slov, Angela si mě vodila přesně jak zamýšlela, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Přečetla jsem ji doslova za den. Příběh byl originální a obě dějové linky byly do detailu promyšlené a šokující zvraty nechyběly. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Satyrka
30.12.2023 5 z 5

Jak já jsem šťastná, že přestože je moje nejoblíbenější krimi série takto dlouhá, stále si drží kvalitu. Proč je pro mě série s Kim nejoblíbenější krimi sérií? Velmi mi sedl celkový styl, zajímavé případy, jak ty hlavní, tak "vedlejší", nějaká ta přidaná hodnota v podobě zajímavých informací, v každé knize v podstatě jiné téma, odhalení zlouna je pro mě vždy překvapením a baví mě, velmi čtivé, a co mě osobně dostalo nejvíce jsou postavy! Zatím jsem si postavy nikde jinde tak neoblíbila. Celý tým k sobě perfektně sedí, a nejen ten, nemáme tu nějakou postavu a pak se na ni zapomene, ne, většinou ji autorka použije i dál a já jsem za to ráda. V tomto díle například Tracy Frostovou, která hodně překvapila a číst její část bylo skvělé a měla jsem z toho takový hezký triumfální pocit. A na poslední stránce knihy máme překvapení v podobě postavy, která se už taky několikrát objevila a vždy hrála velkou roli.
Co mě překvapilo je tentokrát surovost vražd, jako, normálně už se rovnala Chrisu Carterovi. Samozřejmě jen ta surovost, popisy stále nejsou zas tak obsáhlé jako u jiných krimi sérií, co jsem četla.
Tento a předchozí díl jsem si šetřila, a zhltla jsem je oba tak rychle, že mě mrzí, že už nemám další, ale zároveň jsem si připomněla, že pro mě je tohle skvost. Rozhodně se těším na další díly!
A název dílu sedí přesně!
Spoiler:
- Vedlejší dějová linka s Tracy a Trishou byla skvělá, hlavně jsem se konečně dočkala jiného řešení, jak se dostat z kruhu domácího násilí, než jsem doposud četla. A naprosto jsem to nečekala!

Cassidy.L
29.12.2023 5 z 5

Další skvělé dílo, kdy do posledního dechu netušíte nic. Čtivý, napínavý a naprosto dechberoucí. Spisovatelka opět nezklamala. Jen doufám v nejbližší době, že vyjde další

harena
25.12.2023 5 z 5

Stejně jako předchozí díly je i tento napínavý od první do poslední stránky, někdy se i malinko zasmějeme. Kim je stále sympatická a líbila se mi i linka s Frostovou a vyšetřování mělo pro mě nečekaně překvapivou pointu. Vyhlížím další díl.

Januli
21.12.2023 4 z 5

Zajímavé téma, které bavilo. I druhá dějová linie byla fajn a nějak mě závěr nešokl, napadlo mě to. Jen tak dále Angelo.

TeaPeter
15.12.2023 5 z 5

Výborné. Výborné. A do třetice zase výborné. Nedokázal jsem knihu až do konce odložit.
Sice špičkování Kim a Tracy působí po tolika dílech už trochu zasekle a křečovitě, ale jejich nepřipouštěná spolupráce má lepší a lepší výsledky. Hlavní námět knihy (tedy motá se do toho ještě jeden, ale to se zjistí až na konci) je velmi originální. Pachatel má zřejmě za sebou studium středověké literatury a historie na nějaké lepší škole. Jinak si jeho inspiraci k modu operandi představit nedokážu.