Stín z času a jiné horrory

Stín z času a jiné horrory https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25228/bmid_stin-z-casu-a-jine-horrory-9pp-25228.png 4 52 5

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

Seabeast
03.09.2020 4 z 5

Ze všech starších spisů v raritním vydání od Zlatého koně, se tento kousek shání nejhůře. I když neobsahuje vyloženě zásadní povídky a všechny (až na Fragment: Cosi v měsíčním světle) lze najít v dobře sehnatelných Sebraných spisech (Plus), tak se jedná o fajn sběratelský kousek, který se každému fandovi HPL bude krásně třpytit v knihovně. Pro ostatní nemá valný význam.

danny_21
27.08.2018 2 z 5

Další z Howardových povídkových sbírek, která mě nenadchla, podprůměrná kvalita - 40 %

Miro.slav
27.10.2017 5 z 5

Škoda, že génius kozmického strachu sa nedožil dlhšieho veku. Takto máme možnosť čítať už len niektoré fragmenty, ktoré možno mohli posunúť celý mýtus Cthulhu ďalej. Napriek tomu sa okrem dokonalej poviedky "Stín z času" nachádza v tomto zošite aj kratšia poviedka "Chrám". A tá je podľa mňa zbytočne prehliadaná. Lovecraft tu naznačil síce len implicitne jeho mýtus o veľkom Cthulhu, no napriek tomu ide o vynikajúcu klaustrofobickú vec. Odporúčam.

Finn69
30.01.2016 4 z 5

Poslední díl sebraných spisů obsahuje výbornou povídku "Stín z času", která by si pět hvězdiček i zasloužila. Dál jde v podstatě o soubor fragmentů, je to trošku nesourodá sbírka, prostě to, co ještě zbylo vydat.

Eicherik
12.07.2015 5 z 5

Jsem rád, že se mi podařilo sehnat všech 11 dílů.