Deň ako stvorený pre vážnu známosť

Deň ako stvorený pre vážnu známosť https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165450/bmid_den-ako-stvoreny-pre-vaznu-znamost-tSW-165450.jpg 4 279 41

Ešte viac ako láska ovplyvňuje manželstvo spoločenské postavenie, majetkové pomery alebo aj len staré šrámy na duši. Päť noviel o partnerských konfliktoch, ktoré končia v manželskej poradni, na súde či súkromnou tragédiou, napísala Zdena Frýbová so zaujatím pre psychológiu postáv, jedinečnosť ich príbehov a tiež so zmyslom pre humor, ktorý môže v živote všeličo vyriešiť.... celý text

Romány Literatura česká Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Bradlo

Den jako stvořený pro vážnou známost , 1989

JezinkaJ
15.11.2018

Po letech jsem, kvůli Výzvě, četla tuhle knihu podruhé. A vida, bylo to stejně dobré jako kdysi. Člověk si při tom čtení říká, jak strašnou moc má rodinné prostředí, jak můžeme v dobré víře zničit život těm, které máme rádi. A kolik síly stojí nepřízeň překonat a ze všeho vystoupit živý a zocelený.
Jo jo, být mezi lidmi člověkem není jen tak a co pak mezi vlky. :-)

JancaMia
12.07.2018 5 z 5

Úžasně vykreslené postavy u manželského poradce ...

Klára90
24.08.2017 3 z 5

Zdenu Frýbovou jsem četla kdysi a její knihy měla moc ráda (otcem i matkou proti své vůli, Robin). Pak jsem na ni nějak zapomněla a vzpomněla jsem si na ni, až když mi knížka byla půjčena známou. A kniha se mi opět líbila. Občas jsem se pousmála, občas zuřila, ale hlavně jsem hodně zírala, jak moc dokáže vliv rodičů a dětství ovlivnit vztahy dospělých lidí. Velmi zajímavé čtení. Akorát jsem se nedokázala na knihu soustředit nějaký delší čas, třeba dvě hodiny v kuse, tak se mi její čtení trochu protáhlo. Nevadí, jsem ráda, že jsem si paní Frýbovou opět připomněla a v knihovně se podívám i na její další knihy, které jsem zatím nečetla.

laura
17.08.2017 5 z 5

Ano, také nemám ráda povídkové knihy - víceméně je prostě vůbec nečtu. Tentokrát musím přiznat, že tuto knihu jsem četla snad nejčastěji ze všech knih Zdeny Frýbové. Povídky, které už znám víceméně zpaměti, mě snad nikdy nepřestanou bavit. Repete jsem si dala nedávno (cca asi 2 roky) a vím, že to nebylo naposledy...

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Ač nemám ráda povídkové knihy u Frýbové to neplatí.

syskas
20.05.2017 5 z 5

Vždy som si myslela, že zápisky z manželskej poradne musia byť neskutočná nuda. Ale dostala sa mi do rúk jedna z kníh tejto autorky a tá bola skvelá. Tak som dala šancu aj tejto. A znova plný počet hviezdičiek.
Rôzne povahy ľudí a pátranie po tom, čo ovplvnilo ich správanie v dospelosti. Snaha zachrániť manželstvá. Autorkine vtipné komentáre cez postavu manželského poradcu. Myšlienky, ktoré nútia zamyslieť sa nad vlastným životom a správaním. To všetko v tejto knihe.

TipsyChipsy
27.04.2017 5 z 5

Super počteníčko. Co může být zajímavějšího než mezilidské vztahy v manželské poradně? Autorka stvořila figurky různých typů a výborně popsala jejich psychologii včetně příčin vzniklých v dětství a postupný proces "manipulace" klientů směrem k záchraně manželství. Dokázat takhle popsat povahy lidí - klobouk dolů!

Eliot30
22.09.2016 5 z 5

U mě určitě za jedna geniálně napsaná kniha

LucieD81
02.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha plná jemného, lehce sarkastického humoru, postavy opět zaručeně přirostou k srdci a pobaví. Jedna z nejlepších autorčiných knih, určitě stojí za přečtení.

lilienn
19.03.2016 4 z 5

Kniha se mi moc libila :) Rozbor jinych problemu a ukazky, jak to muze byt jinde hrozne, me zase presvedcily, ze si nemam nac stezovat a mam si vazit stavajicich podminek :) Nekdy clovek potrebuje nahlednout jinam a opustit svoji uzkou ulitku problemu :)
Doporucuju ke cteni ;)

HankaMarek
25.11.2015

Každý pes jiná ves, platí to i o lidech.

Skawin
07.09.2015 5 z 5

Opravdu dobrá analýza lidských povah. Ani léty neztrácí nic na své aktuálnosti.

Market = )
26.03.2015 5 z 5

Miluju všechny knížky Frýbový! Zase jsem se smála v tramvaji a zase jsem měla chuť neustále někomu předčítat nejrůznější pasáže. Návdavkem taky byly v povídkách zajímavé podněty k zamyšlení a analyzování vlastní osoby :-). No vidíte ho, vola :-D.

Jitkajitka
16.12.2014 5 z 5

Moje první knížka od Frýbové.
Nadchla mi a čtu ji již poněkolikáte.
Jedna povídka je lepší než druhá.

Aliii
05.08.2014 4 z 5

Povídková kniha, která se mi líbila. Lidská témata zpracovaná touto autorkou jsou mi mnohem bližší než ta psí...

Ellis
31.07.2014 5 z 5

Naprosto nechápu, jaktože mi tato kniha unikla a ještě jsem ji nečetla. Frýbovou čtu nesmírně ráda...no aspoň to bylo příjemné překvapení. Možná je to těmi podobnými názvy knih.
Jako obvykle jsem se výborně bavila, 5 povídek z manželské poradny se četlo samo:). Mně naopak přišly postavy i děj zpracovaný velmi dobře, jak je ostatně Frýbové zvykem.
Skvělé čtení, určitě doporučuji.

nadakar
30.06.2014

Skvělá kniha od výborné spisovatelky. Krásně popsané mezilidské vztahy, chování lidí v manželství, které je ovlivněno výchovou. Dokonale propracované povahové rysy vystupujícíchc osob. Tuto knihu vřele doporučuji....

Modrina
20.05.2014 5 z 5

Jsme lidi a jsme hodně různí, tady to paní Frýbová popsala hezky.

Ankavi
17.04.2014 3 z 5

Nevím, čím to přesně je, ale Frýbová mně prostě nesedí. Zkoušela jsem ji v minulosti, nezaujala. Dala jsem jí šanci znovu, snažila jsem se, ale opět jsem se musela nutit dočíst. Námět povídek není špatný (manželské krize, reálné situace, pohled psychologa...) - to vše je můj šálek, ráda si vybírám knihy s takovou tématikou. Nicméně forma, zpracování příběhu mě už tolik nezaujaly. Možná to bylo i tím, že se jedná o pět povídek, kde je relativně málo prostoru na rozpracování příběhu. Kdyby to šlo, dám "poloviční" hodnocení, tedy 2,5 hvězdičky, nakonec tedy tři. Ještě zkusím nějaký autorčin román, třeba si spravím dojem.

hate
15.06.2013 5 z 5

Pěkná kniha, postřehy, jak naše výchova ovlivňuje i naše vztahy a že i ten zdánlivě silný muž může být "slaboch" ..