Deň ako stvorený pre vážnu známosť

Ešte viac ako láska ovplyvňuje manželstvo spoločenské postavenie, majetkové pomery alebo aj len staré šrámy na duši. Päť noviel o partnerských konfliktoch, ktoré končia v manželskej poradni, na súde či súkromnou tragédiou, napísala Zdena Frýbová so zaujatím pre psychológiu postáv, jedinečnosť ich príbehov a tiež so zmyslom pre humor, ktorý môže v živote všeličo vyriešiť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165450/big_den-ako-stvoreny-pre-vaznu-znamost-tSW-165450.jpg 4.3251
Romány, Literatura česká, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Bradlo

Den jako stvořený pro vážnou známost, 1989

Kniha Deň ako stvorený pre vážnu známosť

Mateo67

Kvůli doplnění staré výzvy jsem se po dlouhých dlouhých letech vrátila k mé tehdy oblíbené autorce. Většinu jejích knih jsem si objednávala ve slovenštině, protože slovenský knižní (ale i hudební) trh byl před revolucí mnohem pohotovější a méně omezovaný než u nás. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla fascinovaná knihou Z neznámých důvodů. Pro mě se v tomto případě stala autorka Haileym v sukni:-).
Její typický humor byl ale na mě někdy až moc, takže i dnes jsem si více vychutnala především ty povídky, které s nim až tak “neplýtvají”. Každopádně do detailů prozkoumané a rozebrané vztahy jiných jsou skvělým pobídnutím k zamyšlení se nad těmi vlastními.

zdenaR
14.07.2021

V průběhu let již několikrát přečtená kniha od mé oblíbené autorky.
Kniha zaujme obsahem i formou, pobaví i trochu donutí k zamyšlení.
Jako pamětnice těch dob oceňuji i autentičnost příběhů.

Pavlína197
12.07.2021

První dvě povídky mě příliš nezaujaly, další už za přečtení stály.
Zajímalo by mě, jestli tenkrát, myšleno v dobách socialismu, opravdu takto fungovaly manželské poradny - do záchrany manželství byli vtaženi i ostatní účastníci, to je milenci, rodiče, děti, zaměstnavatel ... To si člověk asi dobře rozmyslel, než požádal o pomoc. ( Nebo než začal přemýšlet o rozvodu?)

Nikies
03.02.2021

Skvělá, někdy se autorka na můj vkus až moc rozepisuje, ale je to kniha, po které ještě někdy určitě sáhnu. Upřímná, má hloubku a zároveň vás i pobaví.

Fengr
02.11.2020

Zábavné, poučné, přínosné. Doporučuji přečíst.

rodak
16.06.2020

Paní Frýbová ty vztahy měla fakt zmáknutý. Moc rád čtu její knihy, tohle je asi šestá od ní a hodně jsem se bavil. To je prostě svět mužů a žen různě pochroumaných kolem nás.

Andy1111
14.05.2020

Naprosto dokonalá kniha. Sáhla jsem po ní již mnohokrát a nikdy mně nenudila

esma
06.05.2020

Knížka Zdeny Frýbové je nejenom dobře napsaná, bonusem navíc je její fundovaný základ, konzultace s odborníky se autorce vyplatily. Svižný a plynulý děj odehrávající se většinou v manželské poradně mi připadal autentický, neměla jsem problém se žádnou postavou a nechyběl ani takový ten vnitřní neklid, který cítíte u napínavých knih, protože témata všech pěti novel byla dostatečně alarmující. Čtenář může úzkostně pozorovat, jak dědičná výbava v kombinaci s působením užšího nebo širšího rodinného prostředí (nejsou samozřejmě vyloučená ani prostředí jiná), nabírá nesprávný směr a rozvrací život jedince, který není schopen /nebo ochoten/ vysledovat souvislosti a vlastně nerozumí ani sám sobě. Každopádně jde ale o inspirující čtení.