Deň ako stvorený pre vážnu známosť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ešte viac ako láska ovplyvňuje manželstvo spoločenské postavenie, majetkové pomery alebo aj len staré šrámy na duši. Päť noviel o partnerských konfliktoch, ktoré končia v manželskej poradni, na súde či súkromnou tragédiou, napísala Zdena Frýbová so zaujatím pre psychológiu postáv, jedinečnosť ich príbehov a tiež so zmyslom pre humor, ktorý môže v živote všeličo vyriešiť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165450/big_den-ako-stvoreny-pre-vaznu-znamost-tSW-165450.jpg 4.3251
Žánr:
Romány, Literatura česká, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Bradlo
Originální název:

Den jako stvořený pro vážnou známost, 1989


více info...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Deň ako stvorený pre vážnu známosť

Mateo67
12. června

Kvůli doplnění staré výzvy jsem se po dlouhých dlouhých letech vrátila k mé tehdy oblíbené autorce. Většinu jejích knih jsem si objednávala ve slovenštině, protože slovenský knižní (ale i hudební) trh byl před revolucí mnohem pohotovější a méně omezovaný než u nás. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla fascinovaná knihou Z neznámých důvodů. Pro mě se v tomto případě stala autorka Haileym v sukni:-).
Její typický humor byl ale na mě někdy až moc, takže i dnes jsem si více vychutnala především ty povídky, které s nim až tak “neplýtvají”. Každopádně do detailů prozkoumané a rozebrané vztahy jiných jsou skvělým pobídnutím k zamyšlení se nad těmi vlastními.

zdenaR
14.07.2021

V průběhu let již několikrát přečtená kniha od mé oblíbené autorky.
Kniha zaujme obsahem i formou, pobaví i trochu donutí k zamyšlení.
Jako pamětnice těch dob oceňuji i autentičnost příběhů.


Pavlína197
12.07.2021

První dvě povídky mě příliš nezaujaly, další už za přečtení stály.
Zajímalo by mě, jestli tenkrát, myšleno v dobách socialismu, opravdu takto fungovaly manželské poradny - do záchrany manželství byli vtaženi i ostatní účastníci, to je milenci, rodiče, děti, zaměstnavatel ... To si člověk asi dobře rozmyslel, než požádal o pomoc. ( Nebo než začal přemýšlet o rozvodu?)

Nikies
03.02.2021

Skvělá, někdy se autorka na můj vkus až moc rozepisuje, ale je to kniha, po které ještě někdy určitě sáhnu. Upřímná, má hloubku a zároveň vás i pobaví.

Fengr
02.11.2020

Zábavné, poučné, přínosné. Doporučuji přečíst.

rodak
16.06.2020

Paní Frýbová ty vztahy měla fakt zmáknutý. Moc rád čtu její knihy, tohle je asi šestá od ní a hodně jsem se bavil. To je prostě svět mužů a žen různě pochroumaných kolem nás.

Andy1111
14.05.2020

Naprosto dokonalá kniha. Sáhla jsem po ní již mnohokrát a nikdy mně nenudila

esma
06.05.2020

Knížka Zdeny Frýbové je nejenom dobře napsaná, bonusem navíc je její fundovaný základ, konzultace s odborníky se autorce vyplatily. Svižný a plynulý děj odehrávající se většinou v manželské poradně mi připadal autentický, neměla jsem problém se žádnou postavou a nechyběl ani takový ten vnitřní neklid, který cítíte u napínavých knih, protože témata všech pěti novel byla dostatečně alarmující. Čtenář může úzkostně pozorovat, jak dědičná výbava v kombinaci s působením užšího nebo širšího rodinného prostředí (nejsou samozřejmě vyloučená ani prostředí jiná), nabírá nesprávný směr a rozvrací život jedince, který není schopen /nebo ochoten/ vysledovat souvislosti a vlastně nerozumí ani sám sobě. Každopádně jde ale o inspirující čtení.

1