Španělská krev

Španělská krev https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34618/spanelska-krev-34618.jpg 4 36 4

Dva měsíce před volbami je jeden z horkých kandidátů na starostu nalezen mrtev. Těch, kteří mohou těžit z jeho smrti, je víc. Jak se zorientuje v pavučině organizovaného zločinu, který je – slovy Raymonda Chandlera - „jenom špinavým rubem lesklého dolaru“, detektiv Sam Delaguerra? Oklame ho záhada stejně jako čtenáře?

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Garamond

Spanish Blood , 1984

janina66
05.11.2023 4 z 5

Všechny tři povídky mají jiného detektiva. Hlavní Španělská krev je dosti zašmodrchaná a hlavní dektiv Sam ji objasní v úplném závěru.
Jak v této povídce i v Oponě jsou hlavním dějem špinavé intriky a korupce.

konicekbily
22.05.2022 5 z 5

Tři detektivní povídky amerického střihu napsané v roce 1935, tedy po hospodářské krizi a po prohibici. V každé povídce vystupuje jiný soukromý detektiv - jakoby autor hledal svého hlavního detektivního hrdinu. Tím se stal později Phil Marlowe.

jarunka54
21.07.2019 5 z 5

Mám od ,,BB art´´ z roku 2001. Čtvrtá povídka je: Výstřely u ,,Cyrana´´ .
Všechny čtyři povídky vznikly před zrozením Phila Marlowa. Nedá se porovnávat s ,,Marlowem´´ je to psané jinak, ale též čtivě. Za mě výborný.

Peleus
23.05.2018 3 z 5

Čtivá jednohubka s přiměřeně drsným policistou v hlavní roli, která svou atmosférou připomíná film L.A. Přísně tajné. Neboli není lidí spravedlivých, jen více či méně zkorumpovaných nebo zkorumpovatelných.

Raymond Chandler
americká, 1888 - 1959