Souboj v letu

Nové vydání oblíbeného titulu. Henry Grey pochází ze šlechtické rodiny, ale na svém původu si nezakládá, spíš se ho snaží tajit. K jeho vášním patří amatérské dostihy a létání v jednomotorových letadlech. Nudná práce v kanceláři ho neuspokojuje, najde si tedy zaměstnání u letecké společnosti přepravující koně. Brzy zjistí, že zdánlivě nevinné podnikání slouží jako zástěrka pro podvodné prodeje koní a nelegální přepravu osob do ciziny. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/823/souboj-v-letu-823.jpg 4.4133

Flying Finish (1966)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

knihomols.r.o.
01.12.2016

Jedna z nejlepších knih od Dicka Francise, a že jsem jich přečetla hodně. Henry Gray by všechny strčil do kapsy :).

Chipsonator
27.11.2016

James Bond? Pffff Henry Grey by si ho namazal na chleba. 90%

hana4834
14.11.2016

prvních 40 stránek jsem myslela že to vzdám bylo to hodně nudný ale pak se to rozjelo a jsem ráda že jsem vydržela až do konce

denča1000
26.10.2016

Kniha byla ze začátku taková poklidná a stále jsem čekala, co se stane. A v polovině se to začalo rozjíždět, velice zajímavým způsobem. Vzhledem k tomu, že jsem koňařka, mě velice zaskočilo zabití koně, který dělal problémy při letu. Tohle bylo naprosto šílené a nemožné. V knize jsou často popisovány detaily, ovšem konec byl hodně rychlý a když jsem knihu dočetla, nebyla jsem si jista, jestli mi náhodou nechybí stránky, neboť takový konec se mi vůbec nelíbil a přišlo mi to vlastně nedokončené. Mám ráda, když se na konci knihy věci vyjasní a to se zde nestalo. Vůbec tedy nevím, jak dopadla Gabriela a i Patrick a taky jak vše vysvětlil a co se stalo se zápornými postavami. Mělo to být ještě více rozepsané, na to jsem vlastně celou dobu čekala, neboť konce bývají nejlepší. V tomhle případě konec knihy naprosto zklamal.

Fenomenal
23.08.2014

Poněkud mdlejší dějovou stopu (především ze začátku) nahrazuje humorné a velice osobité líčení hlavní postavy, která se nehodí do společnosti asi stejně tak jako sůl do kávy, a přesto na čtenáře zapůsobí nesmírně sympatickým dojmem. Kniha je pečlivě promyšlená, každá postava v ní má své místo a za pochvalu stojí i závěr knihy (úplný závěr). Vytknul bych ale někdy až zbytečně moc údajů, jež snižují čtivost knihy a oddalují čtenáře od příběhu, pomalejší a nevýrazný tok děje (tu a tam jsem si zkrátka připadal, že čtu obyčejný životopis nějakého anglického letce / stájníka / přepravce) a také se mi nezamlouvaly určité pasáže, především v druhé půlce knihy. Konečný verdikt je tedy trochu přísný, ale hraniční.

Rup
14.10.2013

Opět nezklamal. Ve svém oboru je opravdu špice. Kdo neočekává žádnou hlubokomyslnou literaturu, nebude zklamán. Jako pohádka pro dospělé je to výborné.

Lenny33
11.05.2013

Kniha mě chytla od první stránky. Moje první od tohoto autora a určitě ne poslední!

kattyV
22.03.2013

Pro mne zajímavý pohled na to, ajk je taky možné vidět socialismus zvenku. Jakže to tam bylo? Komunismus začína v Terstu?

sofi
08.10.2012

Knihy Dicka Francise se čtou jedním dechem.

vitavita
08.03.2012

I tuto francisovku přečtete na jeden zátah.

Dick Francis

Dick Francis