Sochár smrti

Sochár smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453947/bmid_sochar-smrti-58M-453947.jpg 5 2570 2570

Robert Hunter série

Bývalého prokurátora štátu Kalifornia niekto zabije a rozštvrtí v jeho vlastnom dome. Detektíva Roberta Huntera z losangeleského oddelenia lúpeží a vrážd však oveľa väčšmi šokuje vizitka, ktorú vrah zanechal na mieste činu - bizarná krvavá socha vytvorená z častí tela obete. Hunterovi je od začiatku jasné, že vrahov výtvor má nejaký skrytý význam, ale čím intenzívnejšie sa ho snaží nájsť a pochopiť, tým viac mu uniká. Isté je len jedno - vrah prostredníctvom sochy komunikuje s políciou. Ale prečo? Vysiela ňou azda nejakú správu? Poskytuje kľúč k riešeniu? Alebo sa s nimi iba pohráva ako mačka s myšou? Po niekoľkých dňoch sa objaví ďalšie rozrezané telo a pri ňom ďalšia ohavná socha. Medzi obeťami však nie je žiadna očividná spojitosť a vyšetrovanie sa dostáva do slepej uličky. Hunter so svojím parťákom Garciom sa odhodlane vrhajú do nerovného súboja so zlom, ktoré sa nezastaví pred ničím. Podarí sa im včas poskladať správne všetky dieliky skladačky a chytiť najsadistickejšieho vraha, na akého doposiaľ narazili, skôr než zabije a zohaví ďalšiu obeť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Aktuell

The Death Sculptor , 2012

petym
10.04.2021 5 z 5

Tak tady opět nejde jinak než 5 hvězd. Naprosto promyšlené. Třetí kniha od autora a pokaždé skvělé. Robert Hunter je tvrdej detektiv co Vás dostane.

kofola33
06.04.2021 5 z 5

Dalsi skvely dil o Hunterovi a seriovem vrahovi. Kazdou knizku hltam a hltam a nikdy nemam dost. Tentokrat poradny krvavy masakr a hadanky se stinovymi obrazky...kde na to ten Carter chodi?? Vrah si s nimi pohrava jako kocka s mysi a odhaleni na konci...spadla mi celist i kdyz tam bylo par nejasnych drobnosti s mechanikem...vsechno odpoustim, Mr Carter.
Prubeh vysetrovani narusila nova postava Alice, moc se mi libila, memu romantickemu ja by se taky libilo, kdyby se vice libila Hunterovi:-), a tak to jdu zjistit do dalsiho dilu.

Johny_H.
05.04.2021 5 z 5

Docela mě začíná zajímat jaký budou mít tyto knihy dále vývoj. Dle mého kdybych měl seřadit první 4 knihy tak sochař smrti bude první poté Dvojitý kříž Pak Popravčí a na konec Noční lovec. Jinak zatím se všechny díly drží na pěti hvězdičkách. Musím, ale uznat že je pro mě radostné překvapení, že tyto díla nemají pro mě pouze sestupnou tendenci jako tomu bylo dosud to mě upřímně děsilo.

katst
02.04.2021 5 z 5

Opět naprosto skvělé. Dramatické, drastické, strhující...

Dandy1
22.03.2021 4 z 5

Divný název, děsivá obálka a napínavý brutální obsah. Připomnělo mi to film Sedm.

Terez_Proskova
18.03.2021 4 z 5

Huntera miluju - platonická láska. Ale ten konec knihy mi přijde hrozně nedomyšlený, nevysvětlila se situace s ,,mechanikem" a to mi tam docela vadí.

kachnat
17.03.2021 5 z 5

Opět divoká jízda.... Sice si nemyslím, že je až tak úplně reálné vytvořit takové umělecké dílo za krátký čas, aby vrhalo správný stín.... Ale i tak se mi další díl ze série četl jedna báseň.

Pavlina50
16.03.2021 4 z 5

Tak to je vlastně poprvé, co Carterovi dávám o hvězdičku méně. Ne, že by mě tento jeho další příběh nezaujal, ale přece jenom mě tentokrát celý vrahův plán připadal tak trošku přitažený za vlasy a dost násilně překombinovaný. Ale nejvíc mě zklamal samotný konec a identita vraha (pochopitelně se ztotožňuju s tím velkým množstvím komentářů přede mnou a narážím zejména na zápletku s mechanikem - to bylo opravdu mimo). Mám pocit, že tentokrát se Carter v knize nesnažil nás čtenáře jen trochu mást, a přitom nechávat prostor pro vlastní teorie o pachateli, tentokrát prostě vcelku natvrdo a přímo už skoro na začátku vyloučil možné pachatele, aby nám na konci jednoho z těch naprosto vyloučených naservíroval. Plán mu sice asi vyšel - myslím, že šok, kdo je vlastně vrah, to byl pro všechny, ale mě právě tím naštval. Mám ráda logické vyústění a tady opravdu spousta věcí nehrála. Zbytečnou kapitolu s S.W.A.T v závěru knihy jsem také moc nepochopila. Nicméně čtyři hvězdičky přece jenom dávám, protože nebudu pokrytec - knihu jsem přečetla, stejně jako prozatím všechy „carterovky“ na jeden zátah, Cartera prostě nikdy v průběhu čtení neumím odložit, pro mě je to jeden z nejčtivějších autorů...zklamal mě opravdu až ten závěr. Hunter, který prostě „hodně čte“ je pořád mým oblíbencem a určitě budu v sérii pokračovat dál.

Warty
06.03.2021 5 z 5

Další skvělý případ s velmi nečekaným rozuzlením. Opět trochu drasťárna, ale na to je člověk u autora zvyklý.

zandu
06.03.2021 5 z 5

No pane jo... To bylo ale rozuzlení... To jsem nečekala.

petulik330
06.03.2021 5 z 5

Další kniha o dvojici detektivů, kteří řeší ty nejhorší případy s nejhorších.
Tentokrát jim pachatele nechá na místě činu sochu, kterému vrhá stínový obrázek. Ten vypráví vrahův příběh.
I tentokrát mě kniha nezklamala a jako vždy jsem byla překvapená rozuzlením případu a odhalením vraha. Jak jsme u pana Calrera zvyklí, obsahovala kniha dost brutálních popisů vražd, až se člověk musí divit, kde na takovéto nápady autor chodí. Kniha byla podle mě dobrá, ale dám si na čas od autorových knih pauzu. Žaludek ani mysl to už nezvládá.

85098211
05.03.2021 5 z 5

(audiokniha)
Tato autorova řada se dvěma sympatickými parťáky Robertem Hunterem a Carlosem Garciou je naprosto dokonalá a zároveň doslova peckoidní záležitost! Ještě se mi nestalo, že by mne některá kniha zklamala - a to se mi nestalo ani u tohoto případu. Setkáme se zde s opravdu hodně brutálními vraždami, které jdou na konto zvráceného, ale zároveň geniálního pachatele. Vyšetřování se rozbíhá všemi různými směry a podezřelých je za chvíli hned několik. Mne osobně překvapil nejen vrah, ale také motiv, který se za všemi těmi činy skrýval, ten totiž Hunter s Carlosem odhalí až poměrně na konci. Čekala jsem totiž úplně něco jiného než vinu, sahající do dávné minulosti... Stejně jako Ivaně (viz předchozí příspěvek od IVANA0123) mi byla vedle Huntera a Garcii moc sympatická Alice a bohužel se také obávám, že se s ní v dalších dílech nesetkáme. I přesto si kniha plným právem vysoké hodnocení zaslouží - méně než pět hvězdiček ani nepřichází v úvahu :-). A přísahám, že s dalším dílem si už tak na čas nedám ;-). Ze zoufalství z dlouhého čekání na české načtení (například u tohoto dílu jsem musela vydržet více než rok) jsem si totiž další knihy raději zakoupila jako audio v němčině...

IVANA0123
03.03.2021 5 z 5

Za mě ještě lepší než předchozí díly. Zápletka 100%, napětí 100% a závěr a rozuzlení skvělé. Nejvíc mě baví sledovat vlastní vyšetřování a myšlenkové pochody vedoucí k vyřešení případů. Trochu mi vadí ta obrovská brutalita, kterou se snažím při čtení aspoň co to jde vybliknout a potlačit, i když to není lehké, ale styl psaní tohoto autora se mi líbí, takže knihy mi za přečtení stojí. Moc mi sedla postava Alice, jenom škoda že to nevypadá, že by dál pokračovala jako součást týmu. 4,5*
(3/21)

netopýrek1985
01.03.2021 5 z 5

Zatím teda pro mě nejlepší díl. Hodně velký masakr a bravurně popsaný. Uvidíme jak budou pokračovat další díly ????

Tereza197
20.02.2021 5 z 5

Opět úžasná kniha. Nechutnost stoupá a napínavost také. Když se člověk dozví celý příběh, vysvětlení, běhá mu mráz po zádech ještě dlouho poté. Silný příběh

MatoPalkes
14.02.2021 5 z 5

Solídna zabíjačka. Vraha som opäť neodhalil, nevadí, číta sa to výborné. Teším sa na ďalší diel, Robert a Carlos sú výborná dvojka a ostatné postavy mi tiež prirástli k srdcu.

Maciiik
09.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Pořádně červená knihovna - obálka slibuje spoustu krve a té je v knize opravdu dost. Prima oddechovka na proložení knížek vážnějších témat (na tu opravdovou červenou knihovnu já totiž fakt nejsem). Byl by to kvalitní díl Criminal Minds z některé počáteční řady seriálu. Jen lituju, že jsem ji četla česky, hodně to ovlivňuje odhalování vraha. A tohle jsem fakt nečekala ;)

LilianaFalcon
08.02.2021 5 z 5

Zatím pro mě nejlepší díl.
Překvapivé, se skvělým závěrem, i když bych ocenila víc nápověd, jakým směrem se máme koukat.

Mája777
04.02.2021 5 z 5

Opět dočteno v noci. Spát se mi potom opravdu nechtělo.
To byl děs, ale napínavý a nedalo se odložit. Kam autor na ty nápady chodí. Dost těžko se to čte a některé pasáže jsem jen tak přeletěla. Nechápu, jak to mohl psát, já už bych nikdy nezavřela oči. Nicméně asi vytrvám. Jsem strašně zvědavá, kam se posune Robertův soukromý život.
(4. 2. 21 - 5 593 - 14)

Olous1
03.02.2021 5 z 5

Další napínavý román Chrise Cartera,kde místo činu vypadá jako umělecké dílo.Opět mě Autor nezklamal, za mě 100%.Upozornit musím slabší povahy...nečíst, některé pasáže jsou dosti morbidní.