Snílek Neznámý

Snílek Neznámý https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365475/bmid_snilek-neznamy-2ly-365475.jpg 4 340 83

Sen si vybírá snílka, nikdy naopak. Sirotek a knihovník Lazlo se celý život bál, že si ho vybere nějaký obyčejný sen. Už odmala je navíc posedlý mytickým ztraceným městem Pláč. Ale na to, aby ho vyrazil hledat přes půl světa, je příliš zbabělý. A tak o městě hledá každou zmínku v knihách, dokud se mu nenaskytne příležitost vyrazit se skupinou legendárních válečníků. S nimi si může konečně splnit svůj sen… nebo o něj navždy přijít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Strange the Dreamer , 2017

MirijamFrankl
28.06.2020 5 z 5

Velmi příjemné překvapení, kniha napsaná překrásným jazykem, s neotřelým nápadem. Kniha, která člověka jemně, nenásilně, ale účinně donutí otevřít mysl a roztáhnout křídla fantazie a zamilovat si všechny postavy. Oceňuji rovněž sladkou, avšak nikoliv patetickou romantickou linku.

tereza2787
08.04.2020 5 z 5

Knížka mě úplně ohromila. Už předtím než jsem ji začala číst jsem na ní slyšela spoustu chvály tak jsem si řekla, že to zkusím a uvidím jestli je to pravda nebo ne.
Už od začátku jsem se do příběhu zamilovala. Postavy, prostředí i děj je dokonale zpracovaný. Příběh mě hodně zasáhl. Bylo tam tolik zvratů a wow momentů, díky kterým jsem si oblíbila většinu postav.
Tahle kniha se určitě stala jednou z mých nejoblíbenějších. Doporučuji všem kdo má rád netradiční fantasy, které se většinou odehrávají ve snech.

lumiluvi
07.04.2020 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto dostala, přečetla jsem ji během dvou dnů a od poloviny jsem se od ní nemohla podtrhnout. U knihy jsem se smála i plakala, smutkem i štěstím. Naprosto mě uchvátila a již se pouštím do dalšího, jistě neméně skvělého, dílu :)

lucakuca
16.03.2020 2 z 5

Dočetla a trvalo mi to dlouho. A přitom nemůžu říct, že by kniha byla špatná, to vůbec. Na to, že je "dětská" pro mládež - hmm. Určitě je určená pro profi YA čtenáře.

natka5776
12.03.2020 5 z 5

Snílek Neznámý je nesmírně krásně popsaný příběh o snílkovi a osamělé bohyni s příchutí hořkosti a zoufalství.
Laini Taylorová nejspíš opravdu zbožňuje modrou barvu, když vezmeme v potaz, že její hlavní hrdinka v Dceři kostí a dýmu se pyšnila modrými vlasy a teď tady máme bohy a bohyně s modrou barvou kůže no. Laini se u mě prosadila svým talentem vytvářet úžasné postavy, kouzelné světy a to všechno popsat magickým, skoro až poetickým stylem, že z dob, kdy jsem jí pro její sérii - Dcera dýmu a kostí, zbožňovala, tak u mě v žebříčku stoupla ještě víc.
Jazyk autorky a její neomezená fantazie - to jsou největšími esy, co v Snilkovi můžou být.
Hlavní postava - Lazlo Neznámý (Neznámý, protože byl nalezen během války a odvezen do kláštera a sirotkům, u kterých se neví co mají za příjmení, se dává nové - Neznámý)
Lazlo je milovník knih, snílek a posedlý záhadným a ztracený městem - Pláč. V útrobách knihovny, kde pracuje po řadu několika let sbírá kousky informace a překládá starodávné texty ze města, až se naučí jazyk a napíše o nich dokonce pár vlastních knih. Kvůli jedné události, se z mýtického města Pláč, k Lazlovi dostanou jeho nejznámějších bojovníci, a tak začne putování a první dobrodružství Lazla Neznámého do neznáma.

MayaBu
27.02.2020 5 z 5

Bylo to opravdu snové. A bylo to tak nádherně poeticky napsané (a popsané), že je Snílek Neznámý pohlazením po duši.

Od Laini Taylor jsem četla Dceru kostí a dýmu, která si mě tedy opravdu nezískala, ale tohle bylo výborné čtení. Po přečtení anotace jsem sice upřímně moc nevěděla, do čeho že se to pouštím, ale ve výsledku šlo o exkurz do zajímavého světa, kde dobře fungovalo všechno - sympatické postavy, poměrně originální témata a poselství (tady i kolektivní vina...pro YA neotřelé) a navrch možná předvídatelná (ale milá) romantická linka.

Doporučuji všem, kterým nevadí lehce popisnější a bohatý jazyk. Stojí to za to. Ach Bohové, těším se na další díl!

Emičkazknihy
21.02.2020 5 z 5

Doporučuji pro kohokoliv, kdo miluje ospalé dny, když venku prší a nebo na pláži moc svítí sluníčko. Nemůžu říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem, ale to je na ní nejlepší. Kdo má odvahu vydat pětset stran popisného příběhu, který zároveŇ nechává prostor pro fantazii?
Vím, že to asi moc nesedí, ale příběh je jako z cirkusu, a tak bych řekla jediné:
Přijďte blíž a zkuste neznámé a nepředstavitelné. Podívejte se do vlastní hlavy a pochybujte o sobě i ostatních, Snílek neznámí vás rád uvítá.

PapayaD
14.10.2019 4 z 5

Na knihu jsem slyšela celkem rozporuplné recenze, spíš negativní než pozitivní, a proto jsem k ní přistupovala s určitou skepsí. Navíc mám přečtenou autorčinu předchozí trilogii (která byla skvělá) a tak jsem se po dobu čtení neubránila srovnávání.

Knížka mě kupodivu příjemně překvapila. Jedná se o pomalejší, ale velmi čtivý fantasy příběh plný snů, fantazie a emocí. A parádní obálky, která má takový snový nádech.

Jediné, co bych vytkla, je délka. Někdy byl už děj zbytečně natahovaný a motal se v kruzích. Také mi chyběl slovníček pojmů a mapa, protože jsem, hlavně ze začátku, měla problém se zorientovat.

Hodnotím 4* a těším se na další díl.

KnihomolkaKatka
10.09.2019 5 z 5

Přesto, že se některým lidem nelíbila, já jsem byla hodně spokojená. Dostala jsem kouzelný svět složený převážně ze snění; do kterého se budu ráda vracet. Kéž bych měla u sebe druhý díl! Okamžitě bych se do něj začetla. Lazlo se mi líbil od začátku do konce a Sarai… Já je prostě miluju :) Neříkám, že se bude líbit každému, ale já jsem rozhodně nadšená a doporučuju! :)

1v8na
02.09.2019 5 z 5

Kniha má úžasnou obálku.
Je zde vykreslen parádní svět fantazie.
Příběh je velmi čtivý. Krátké kapitoly čtivost podporují.
Funguje zde parádní představivost. Příběh je velmi nabitý emocemi.
Co mi trochu chybělo, byla mapa Pláče - ocenila bych ji.
Je zde šíleně otevřený konec - potřebuju druhý díl!!!!!

Adele02
19.08.2019 5 z 5

No páni. Vyrazila mi dech a neřeknu k tomu víc než: CHCI DRUHÝ DÍL.

anýžalka
02.08.2019 5 z 5

Tento fantastický příběh je plný fantastických příběhů. Strašně se mi líbí to, jak je Sarai tak strašně plná rozporů a líčí situaci oběma pohledy

Kira128
30.07.2019 5 z 5

Myslím si, že už dlouho jsem neměla v rukou knihu, která je sepsána tak dokonalou formou. Květnatý, nádherný, kouzelný styl psaní mě odrovnal.
Je pravda, že lidem, kteří nemají rádi pomalý a natahovaný děj, to rozhodně nesedne, ale já jsem ohromená. A asi se mi spouští čtecí krize, tohle bylo krásné. Já... zkrátka nemám slov.

janisek202
28.07.2019 5 z 5

Dokonalé , moc se mi líbilo . Na začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla ale konec mne opravdu dojal .

Anežka537
25.07.2019 5 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala mezi 4 a 5 hvězdičkami, protože to občas bylo zdlouhavé a dalo by se říct nudné. Také bych ocenila slovníček, jelikož mi dělala problém nějaká slova, jako co byli například svytagoři, ravidové atd., takže jsem knihu měla dost olepíkovanou, abych se v tom ze začátku orientovala. Ale když se podívám jen na příběh, musím dát 5 hnězdiček. Jsem z něj nadšená, bylo to něco, co jsem ještě nečetla a bylo to krásné.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Kniha je úžasná. Je pravda že začátek je lehce zdlouhavý a nic moc se neděje, ale od poloviny je to teda jízda. Vážně skvělý a neotřelý příběh u kterého i sem tam ukápla slza.

Garous110
13.07.2019 3 z 5

Konce byl vážně skvělý, ale skoro polovinu knihy se nic neděje

Christine-Marie
11.07.2019 5 z 5

To bylo tak... Tak krásné! Ano, občas předvídatelné a trochu moc dokonalé, ale opravdu krásné! Zbožňuju styl Laini Taylorové! Její metafory, vyprávění, světy a tu náladu, s kterou píše!
Kniha se mi jen těžko odkládala a jsem ráda, že jsem si ji přečetla teď, když už je u nás druhý díl. Jsem opravdu zvědavá, jak příběh bude s Lazlem pokračovat!

Yuuki24
24.06.2019 5 z 5

Opravdu pro mě po dlouhé době něco nového a osvěžujícího. Nemohla jsem příběh vůbec odložit. Pravdou je, že některé úseky děje byly předvídatelné díky představivosti čtenáře, ale napsané je to opravdu poutavě. Upřímně řečeno, který čtenář nemá bujnou fantazii. V tomto případě hrdina stvořený k obrazu lidí, kteří přímo hltaji knihy. Už se těším na pokračování.

DreamerX9
23.06.2019 5 z 5

Úžasný a nový svět, o kterém jsem ještě nečetla. Chvíli mi trvalo se začíst ale po několika stránkách se to změnilo. Těším se na další díl :)