Sneh

Sneh https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105527/bmid_sneh-1EO-105527.jpg 3 7 4

Je koniec devätnásteho storočia v Japonsku a sedemnásťročný Juko Akita sa venuje umeniu haiku. Chcel by sa stať básnikom snehu, fascinovaný jeho krásou a bielobou. Hoci sú Jukove básne krásne, sú zúfalo biele, a tak odchádza na juh krajiny za majstrom Sósekim, aby zavŕšil svoje vzdelanie a naučil sa používať vo svojej tvorbe farby. Pri prechode cez japonské Alpy objaví pod ľadom telo Európanky, do ktorej sa zamiluje. Ilustrácie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Marenčin PT

Neige , 1999

malésrdce
27.02.2023 5 z 5

Kouzelný příběh napsaný jednoduchým jazykem, tak jako haiku. Tato kniha je zřejmě určená jen pro básníky a jen básníci ji dokážou uchopit a pochopit, protože jen básníci vidí krásu, kterou jiní nikdy nespatří.

zipporah
26.12.2022 2 z 5

Sú dva druhy ľudí. Jedni žijú, odohrajú svoju rolu a zomrú. Druhí len udržujú rovnováhu na hrane života. Sú herci. A sú povrazolezci.

Moje nižšie hodnotenie spočíva v tom, že je to oddychovka s poučením pre intelektuálov so zrýchleným mestským životom, v dôsledku čoho nemajú čas siahnuť po hrubšom príbehu. Podobným typom môže priniesť táto knižka a príbeh v nej uspokojivý a hrejivý pocit z inteligentného čítania. Nie je to vôbec zlé čítanie, akurát neobsahuje jazykový štýl, v podstate nič, a autor si od Sósekiho nevzal ponaučenie k srdcu :D Samozrejme, toto je kniha od herca, skutočnými povrazolezcami sú napríklad Victor Hugo a skutočnou snehovou búrkou na lane je Umberto Eco. Ja ich tak rada vždy spomeniem :D

Anna737
30.08.2014 1 z 5

Strašné, strašné, strašné...

zuzulique
15.01.2012 2 z 5

Pre mňa nepochopiteľný druh kníh...Príbeh s "akože" poučením, plný všeobjímajúcej pravdy a táranín a la Paulo Coelho. Z hľadiska literárneho nulová hodnota knihy.