Tango Masaj

Tango Masaj https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13479/bmid_tango-masaj-r1w-13479.jpg 3 14 2

Baladický příběh odehrávající se na počátku dvacátého století v Africe, která je tou dobou ještě britskou kolonií. Tango Masaj, hlavní hrdina příběhu, je neohrožený bojovník za svobodu svého lidu. Proto jednoho dne obsadí krásné město Taboru, aby svrhl zdejšího Sultána, loutku v rukou britské vlády a sám se usadí na jeho místo. Nikoli však z touhy po moci, jeho cíle jsou prostší a zároveň mnohem složitější. Chce vrátit zdejším lidem úctu, rovnoprávnost, postavení, jaké jim ve skutečnosti náleží. Idealistický válečník se vrhá do boje, ve kterém však nemůže zvítězit.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Metafora

Tango Massaï , 2005

Sůvazknihovny
04.01.2019 2 z 5

Těšila jsem se na "černou knihu" od Fermineho, takovou jasnou pravdu, rychlé čtení do autobusu, ale tento příběh je jiný. Nijak zvlášť dobře se mi to nečetlo a není to kniha, ke které bych se někdy vrátila.

valentýna
27.01.2012

Autor se vyjadřuje básnickým, lehce archaickým jazykem, který sice připomíná řeč mýtů, pověstí a pohádek, ale přesto vypráví o věcech, které se dějí a dotýkají každého z nás.

Afrika

Maxence Fermine