Císařské fialky

Císařské fialky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339990/bmid_cisarske-fialky-Llc-339990.jpg 5 192 25

Sňatky z rozumu série

Románová pentalogie svazek druhý Šedesátá léta 19. století – doba prvního rozběhu emancipačního hnutí i vyhlášení dogmatu o papežské neomylnosti, doba války prusko-francouzské, pověstného krachu na vídeňské burze a bourání pražských městských hradeb – promítají se ve druhém díle Neffova románového cyklu.

marketad
12.03.2013 5 z 5

Druhý díl rodinné ságy, pořád ještě dobrý. Bohužel v dalších dílech se už začalo hrát na komunistickou notu a šly kvalitativně dolů.

maryzka
16.05.2012 3 z 5

Bornové a Nedobylové vyrostli společensky, ale objevují se také dělnické bouře.

Pavelpi
01.09.2011 5 z 5

Pokračování Sňatků z rozumu,rovněž bezvadná kniha.Hodnotím plným počtem bodů

WEIL
12.08.2011 5 z 5

Jeden z nejlepších televizních seriálů, který byl v ČR natočený.
Zajímavostí nepochybně je, že vše co je v knize, tak je i realizováno filmařsky. Tohle mě fascinovalo, a něco podobného je třeba ve filmu "V stínu kapradiny".
Kdo si to přečte a shlédne, ten to může porovnat.
Jistěže některé delší vypravěčské pasáže se do pěti dílného seriálu nevešly, to by byl o několik hodin delší. Ale to podstatné je právě takové, jak jsem uvedl.

WEIL
10.06.2011 5 z 5

Na známém filmovém zpracování mě fascinuje, že když čtete tuto tetralogii - tak vše se odehrává přesně tak i v seriálu "Sňatky z rozumu" (5. dílů), a později "Zlá krev" (7. dílů).