Smrtící nesmrtelnost

Smrtící nesmrtelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2365/bmid_smrtici-nesmrtelnost-GMO-2365.PNG 5 281 31

Eva Dallasová série

Smrtící serie série

. díl

Poručík Eva Dallasová, která má právě před svatbou se svým snoubencem, miliardářem Roarkem, je pověřena vyšetřováním smrti top-modelky Pandory. Hlavní podezřelou se shodou nešťastných náhod stává její přítelkyně, svérázná zpěvačka Mavis. Zdá se, jako by svět špičkového modelingu pod svým třpytivým povrchem skrýval ještě jednu, už ne tak elegantní tvář - tvář plnou násilí, chamtivosti a touhy po moci. Stopy ukazují na možného pachatele, avšak Evě její neomylný instinkt napovídá, že skutečná pravda se může skrývat někde docela jinde. Tam, kde by ji nikdo nehledal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Immortal in Death , 1996

TeaPeter
18.03.2024 4 z 5

Dobré zamotané pokračování. Pořád mě ale baví představy o vývoji techniky v době vydání originálu: do vesmíru létají, planety kolonizovali, satelity postavili, ale na data mají pořád disky. Jsem zvědavý, jestli se tahle linka potáhne celou sérií.

Senza Jenka
09.02.2024 4 z 5

Příjemně zamotané. Pachatele jsem neodhalila. Jen mi trochu vadí to neustálé lovení ve vlastním rybníčku - zřejmě nakonec úplně všichni kolem Dallasové budou postupně podezřelí z vraždy.

m.valova
11.11.2023 5 z 5

Knihy,které se odehrávají v budoucnosti,nebo jsou trochu sci-fi normálně nečtu,ne že bych nechtěla,ale mám pocit,že tomuto tématu prostě nerozumím Ovšem tato série je vyjímkou a čtu ji moc ráda i když mám co dohánět,ale musím číst od začátku,chybí mi druhý díl,ale ten prostě v knihovně není.Příběh tohoto dílu se točí kolem drogy zvané Nesmrtelnost a je v něm smrti až dost,ale není brutální.Dallasová a její parťačka jsou moc fajn a já se těším na další chvíle,které s nimi doufám budu postupně trávit.

jinbr
17.08.2020 5 z 5

Pěkné. Opravdu se mi líbí, jak je osobnost hlavních hrdinů postupně dokreslována. Jen doufám, že jednou v budoucnu nebudou skutečné potraviny takovým luxusem.

CARODLENKA
21.07.2020 5 z 5

Opět úžasné čtení!

Iva B.
15.12.2019 5 z 5

Zatím jsem u třetího dílu série, ale hrozně me to baví. Dobře se to čte, vyhovuje mi styl psaní, i jak se pomalu vyvíjí vztahy mezi hlavními postavami.... Další díl už čeká!!!

gigi77
09.12.2019 4 z 5

Opět čtivé téma - drogy, modelky, vraždy, několik podezřelých ... toho pravého jsem až do závěru vůbec netušila. Jsem zvědavá, jestli Eva někdy dá přednost osobnímu životu před prací, pro kterou žije každým svým milimetrem. To, jak jde až na hranice svých možností, je nepředstavitelné ... ale co ... je to příjemná fikce :-)

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Fandila jsem Evě, aby si vybrala Roarka a povedlo se. Čekám že jejich vztah se bude víc a víc rozvíjet a zároveň vyšetřovat případy společně i když Roark není policajt , ale bývalý podezřelý.
Od té doby co je s Evou seká latinu a dokonce se stává nejbohatším mužem na zemi. Je chytrý a ví jak dosáhnout vše zákonně. Nehledě, zamilovává se do Evy čím dál víc. Když se do vyšetřování zamíchají i Eviny přátelé, musí vydat větší úsilí k dopadení vraha.

adelinka
01.04.2019 4 z 5

komentujem a komentujem a nenabehlo mi to tu.....no nevadí, fajn detektívny prípad, sympatický Roark. Predchádzajúce časti som nečítala, ale rada by som čítala ďalšie. Som zvedavá, kam sa posunie vzťah Roarka a Evy. Trochu som mala na začiatku pochybnosti, rok 2058, ale na prekvapenie v pohode. Alebo už čoskoro reálne a bodík do čitateľskej výzvy.

bekule
31.01.2019 5 z 5

Jeden z hodně silných a důležitých dílů, odhalující další temný kousek nejen Eviny ale i Roarkovy a Summersetovy minulosti. Vyšetřování se na tuto sérii táhne nezvykle dlouho, od konce května až do poloviny července. Vraha jsem si pamatovala už od prvního čtení, nyní si spíš vychutnávám ty drobné detaily které jsem v průběhu četby celé série zapomněla nebo mě poprvé unikly. Velmi jsem si užila představení dalších zásadních postav, Leonarda a hlavně Evina postrachu - Triny.
...............................................................................Výzva 2019/2

lifeoptimist
19.05.2018 5 z 5

Ani nevím, proč jsem tak dlouho otálela s čtením serie Smrtící.... když mám od Nory přečtené (vyjma Harlequinek, kterým jsem už odrostla) téměř vše. Musím uznat, že jsem zkusila jednu a pak druhou a nemohla jsem se dočkat další a postupně už se těším na další a další. Špičkování mezi dvěma hlavními hrdiny je podle mě luxusní :-) pro pobavnení vkládám úryvek, který podle mě mluví za vše:
.....„Dobré jitro, poručíku. Doufám, že ses dobře vyspala. Pokud se vzbudíš před osmou, najdeš mě v ranním jídelním koutku. Nechtěl jsem tě rušit, a proto jsem snídani neobjednal do ložnice. Vypadalas ve spánku tak mírumilovně.“
„To mi dlouho nevydrží,“ procedila Eva skrz zuby. Vysprchovat se, obléct a připnout si zbraň zvládla přesně za deset minut.
To, co Roarke nazýval ranním jídelním koutkem, bylo ve skutečnosti obrovské, slunné atrium vedle kuchyně. Nenašla tam pouze Roarkea, ale i Mavis. Oba se spokojeně usmívali.
„Musíme si okamžitě ujasnit pár věcí, Roarkeu,“ vypálila neprodleně Eva.
„Už se ti zase vrátila barva.“ Roarke potěšené vstal a vtiskl jí polibek na špičku nosu. „Ten šedavý odstín pleti ti vůbec neslušel.“ Zasténal, protože její pěst ho zasáhla přímo do žaludku. Statečně si odkašlal a pokračoval: „A zdá se, že už máš zase dost energie. Dáš si kávu?“
„Chci tě varovat, že pokud se ještě někdy pokusíš o podobný podraz, pak…“ Nedopověděla a zamračeně si změřila Mavis. „Čemu se křeníš?“
„Je legrační vás pozorovat. Jste jako dvě hrdličky.“
„Jestli si nedá pozor, může tahle hrdlička klidně skončit s nožkama nahoře,“ broukla Eva. Pak se ohromeně zadívala na Mavis. „Vypadáš… že jsi v pořádku.“.......................

AnetaKor
04.04.2018 3 z 5

Detektivka je to opravdu vydařená, jen mě trochu mrzí, jak se z Dallasové stává takový Mirek Dušín, chlapec ryzího zrna... Navíc rozhovory s Peabodyovou, které divně parodují chlapácké žvásty, mi tam příliš nesedí.

Marika Vanova
26.12.2017 3 z 5

Konečně jsem to dočetla, tenhle díl se mi nějak vlekl, jen posledních asi pět stránek mě chytlo víc.

Jessybelle
25.10.2017 5 z 5

Další fajn detektivka... Jsem zvědavá jak bude pokračovat vztah Evy a Summerseta... Peabodyová není marná, rovněž Řacha bude asi dobrej týpek... Takže se těším na další díly.

Ajrad1981
09.09.2017 4 z 5

Když mi před nějakými snad 15 lety tuhle sérii doporučila paní knihovnice, četla jsem knihy v pořadí, v jakém se mi dostaly v knihovně pod ruku. Myslela jsem, že jsem prvních deset příběhů tenkrát přečíst zvládla, ale teď jsem zjistila, že tenhle mi nějak utekl.
Jak psala TaLu, autorka držela od začátku vysoký standard. V téhle knize teprve začínají Eviny noční můry, zjistíme, jak se seznámila s Trinou a jak začala její spolupráce s Peabodyovou. A jako soukromý bonus: moje tušení ohledně pachatele se ukázalo správné, takže si můžu klepat na rameno :-D

TaLu
31.07.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů, jež jsem měla možnost přečíst, i když jde teprve o třetí díl série. Z toho vyplývá, že autorka držela ten vysoký standart již od počátku !
Příběh byl hodně zajímavý. Zápletka o nově se rozšiřující droze s názvem Nesmrtelnost v privilegované společnosti. Podezření, jež padne na nejlepší kamarádku Evy a to vše ve dnech, kdy se připravuje svatba ústřední dvojice.
Možný spoiler: Nevím, zda jsem si vypěstovala horlivým čtením těchto knih schopnost číst mezi řádky a vnímat, co nám autorka ukazuje, ale opět jsem velmi záhy odhadla ústředního záporáka. Nebo je to jen tím, že se v dalších dílech již tato postava nevyskytuje a tím pádem je dost jasné, že jde o zápornou postavu nebo kandidáta na mrtvolu. Konec možného spoileru.
Vstup Leonarda na scénu neměl chybu, toto se mi opravdu velmi líbí, že autorka dává novým postavám dostatek prostoru a my můžeme sledovat život toho, který se v dalších dílech stane trvalou součástí děje.
Skvěle jsem se bavila. Ani trochu mi nevadilo, že tam bylo více vyšetřování a výslechů než bývá obvyklé. Fanouškům netřeba doporučovat, ale pokud chce někdo zkusit třeba jen jeden díl, tak tento by mohl být právě takovým letním zpříjemněním dnů odpočinku.

munka
19.07.2017 5 z 5

Perfektná detektívka okorenená rozvíjajúcim sa vzťahom Eve a Roarka. Potešila aj Peabodyová. Teším sa na ďalšie príbehy, už len kvôli tomu ako to bude pokračovať medzi Eve a Roarkom.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Co by lidé dali za neuvadající a krásu a věčný život.

moudivlacek
09.08.2016 4 z 5

A další příběh, který se mohl a může kdykoliv stát, boj o věčnou krásu a moc, čím dál zajímavější příběhy.

Laf
10.03.2016 5 z 5

Tahle kniha prostě nemá chybu. Super pohodové čtení s trochou romantiky a detektivní zápletkou.