Smrtiace tajnosti

Smrtiace tajnosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451820/bmid_smrtiace-tajnosti-y30-451820.jpg 5 2308 2308

Dokonalá vražda potrebuje dokonalé krytie. .. Jedného zimného rána nájde matka po prebudení svoju dcéru zmrznutú v krvavej mláke v malej predzáhradke. Kto mohol vykonať takú vec - zavraždiť dievča na prahu vlastného domu, navyše počas vianočných sviatkov? Po poslednom, veľmi bolestivom prípade sa detektív šéfinšpektor Erika Fosterová cíti zraniteľná, ale nakoniec sa rozhodne, že sa ujme aj tohto vyšetrovania. V okamihu, keď začne pracovať so svojím tímom na vražde krásnej tanečníčky burlesky, nájdu súvislosti s útokmi v tej istej, doteraz pokojnej štvrti Londýna. Všetky spája jediný detail - obete boli napadnuté postavou oblečenou v čiernom s nasadenou plynovou maskou. Iba toto napadnutie sa však skončilo smrťou. ..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

saryk93
02.05.2021 5 z 5

Poslední kniha z mé oblíbené série s Erikou Fosterovou. Jako vždy - perfektní čtení, rychlé, svižné i díky krátkým kapitolám. Nečekaný a především nepřekombinovaný závěr. Bryndza je můj oblíbený autor detektivek a už se těším na jeho další knihy.

Eduarda
29.04.2021 3 z 5

S Bryndzou to mám pokaždé stejně... dlouho se odhodlávám, protože vím, že budu vlastně trochu zklamaná... pak po něm sáhnu, pohltí mě a vyplivne za neuvěřitelně krátkou dobu... a jsem trochu zklamaná. Tentokrát poněkud úsměvným rozuzlením. Chápu, že twist v závěru je metoda... ale... A dál to mám zase stejně, jako vždycky - po další Erice určitě sáhnu.

onyx84
28.04.2021 5 z 5

Opět nemůžu říct nic špatného...konec hodně překvapivý,za celou knížku mě tahle varianta ani ve snu nenapadlo...jen doufám, že se s Erikou neloučím úplně...

Nixa
27.04.2021 5 z 5

Autorovi knihy jsou čtivé, napínavé a vždy se zajímavou zápletkou. V tomto díle je zavražděna mladá žena, útočník měl na sobě plynovou masku. Právě ta tajemná postava s maskou pro mě byla fakt děsivá. A konec opět skvělý! Eriku jsem si oblíbila hned od prvního dílu a její tým mám moc ráda. A moc bych Erice přála i štěstí v osobním životě.

Januli
17.04.2021 3 z 5

Asi mě více než samotný příběh vraždy bavila ta omacka okolo. Ne že by mě příběh nebavil, to jo, ale nijak mě nepřekvapil. Nevím, jestli je tato kniha o Erice poslední nebo se k ní autor někdy vrátí, ale určitě bych si ji přečetla.

KatkaK13
14.04.2021 4 z 5

Dobrá svižná detektivka s oblíbenou Erikou. Myslela jsem si, že jsem vraha hned odhalila, ale příjemné zjištění bylo, že jsem se pletla.
Doporučuji, kniha nezklamala.

Janaves
13.04.2021 5 z 5

Opět skvělé!!!

katy87
06.04.2021 2 z 5

Opět to stejné jako v předchozích dílech, pořád dokola... Sexuální/masochistický motiv, pachatel úchylák, Erika nesnesitelná tentokrát už i pro svědky, jediné co bylo trochu jinak je, že pachatel tentokrát nezaútočil na Eriku, ale na Mossovou. Autor se ani nepokouší vymýšlet něco extra, ale evidentně toto funguje, viz hodnocení

Milinito
04.04.2021 2 z 5

Žádná sláva to nebyla, četlo se dobře a to je vlastně všechno. Závěr splácaný, jako když pejsek s kočičkou vařili dort.

akcive11
26.03.2021 5 z 5

Za mě je tato kniha z 6ti případů Eriky Fosterové nejlepší nebo alespoň druhá nejlepší.

Verida
25.03.2021 4 z 5

Velké finále šéfinspektorky Eriky Fosterové dočtené a za mě trochu zklamání. Případ mě moc neohromil a moje očekávání v určitý boom v Eričině životě se pro mě nekonal.
Ale i tak, je kniha super a rozhodně stojí za přečtení.

Rowana
19.03.2021 5 z 5

Zhruba od poloviny knížky jsem byla přesvědčená, že znám pachatele, někde ve tři čtvrtě jsem o svém přesvědčení zaváhala, abych se k němu po několika stránkách opět vrátila. A na konci mi spadla brada, byla jsem totálně mimo. Opravdu překvapená. Z celkového rozuzlení případu a z volby motivu jsem byla poněkud v rozpacích. Ale proč ne - když jsem konečnou zápletku přijala, přimělo mě to i k zamyšlení a sebezpytování, což nikdy není na škodu.
V určitém ohledu mi kniha oproti předchozím opět přišla výjimečná.

V předchozích knihách se na prvním místě řešil kriminální případ a v pozadí se odehrávaly drobné epizodky ze života zejména hlavní vyšetřovatelky a sem tam i jiných vedlejších postav, většinou pokud to souviselo s případem. V této knize mi to přišlo jiné. Samozřejmě se také řeší dost otřesný případ, ale spíš jakoby mimochodem. Více dostávají prostor osobní životy vedlejších postav a Eriky. Dostáváme možnost nahlédnout do jejich soukromí, domovů do jejich minulosti. Mnohé se objasní, ledacos pomyslně uzavře. A je to moc fajn.

Babo
10.03.2021 4 z 5

Tak konec,tento díl se mi sice líbil,ale ne až tak jako ty minulé. Možná to už bylo moc překombinované .
Myslím,že se autor k Erice jednou vrátí ,rozhodně tuto sérii nepovažuji za ukončenou.
Teď si dám od Bryndzy oddych,ale určitě se k němu vrátím.
Líbí se mi jeho styl psaní, mám pocit,že ani jedno písmenko není navíc a knihy mají spád .

Anette99
27.02.2021 5 z 5

Zajímalo by mě, zda série bude ještě někdy pokračovat, Eričina linie mi přišla taková neukončená.

LenkaGonn
14.02.2021 3 z 5

POZOR SPOILER

Knihy Roberta Bryndzi jsou velice čtivě napsané, to mu rozhodně nemohu upřít. Ale musím se přiznat, že jsem trochu zklamaná byla. Za prvé jsem čekala nějaký uzavřený konec pro Eriku. Je pravda, že náznaky tam byly, jako třeba, že chce prodat dům, kde s Marcem bydleli nebo, že i s Petersonem to byl konec. Nedokážu to popsat, ale čekala jsem lepší konec. A pak zmínka Holocaustu. Nemyslím si, že to bylo nutné.
Co mě mile překvapilo byli dva vrazi a že i Mossová mohla převzít na chvilku případ. To bylo super.

Niu
14.02.2021 5 z 5

To jsem celá já - nepřestanu, dokud ... nedočtu sérii :o) A teď je mi líto, že jsem tak rychle četla. Když jsem přečetla první knihu Dívka v ledu, tak jsem dávala Erice pramalou šanci, že se s ní chci seznámit. Ale autor překvapil a v sérii Eriku vymazlil do lidštějšího charakteru, který mám ráda u detektivů mužů a žen - chytrost, odměřenost, lidskost. Trošku se podobá Kim od Angely Marsonsové (kdo by chtěl doporučení na další detektivky). Příběh super. Vlastně si Robert Bryndza zakládá na tom, aby mrtvé byly ženy a vše se odehrává v chladnějších měsících roku - za to má u mne plus, protože zima, sníh, tma a dobrá detektivka, to je moje. Dost děsivé, co se odehrávalo. Musím říct, že ten konec se mi zdál trošku ... hmhmhmmm (asi dopad trendů v literatuře). Když jsem hodnotila naposledy Do posledního dechu, tak tady se těšte na to, že vás autor nechá hádat.

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Musím ísť plný počet hviezd a dúfam že séria týmto nekončí.

Audrina
27.01.2021 4 z 5

Zatím posledním případem Eriky Fosterové jsem trochu zklamaná. Přišlo mi, že děj plynul hodně pozvolna, a pak najednou vše vygradovalo v poslední pětině knihy. Stejně tak mě nijak moc nepřekvapil hlavní viník, trošku jsem to čekala, motiv vraha mi ale přišel trošku přehnaný a nedokázala jsem ho svým vlastním pohledem na svět úplně pochopit

Kizuizi
25.01.2021 5 z 5

Tak... a je to. Poslední díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterou je přečten. A opět je to perfektní práce Roberta Bryndzy, které nemám co vytknout.
Tento díl je hodně věnován rodinným vztahům (většinou vztah rodič – dítě) a proti minulým dílům mi přišel takový klidnější, rozvážnější, ale vůbec to nemyslím zle - skvěle se to k tématu hodilo. Nebylo to tak děsivě brutální, jako jiné díly, Erika mi přišla opět drobet klidnější a trochu víc nahlédneme i do jejího života.
A co Vás tentokrát čeká? Příběh plný nečekaných zvratů a naprosto šokujícího konce.

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, jako všechny od tohoto spisovatele.