Smrt v zádech

Smrt v zádech https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319173/bmid_smrt-v-zadech-mXg-319173.jpg 4 500 145

Devátý thriller Harlana Cobena, který dobyl 1. místo žebříčku bestsellerů New York Times. Myslíš, že víš, co je pravda. Pravda je, že nevíš nic. Maya Sternová přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya se snaží postarat o malou dcerku a čelit pravidelným nočním můrám. Spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fool Me Once , 2016

LisbethS
13.12.2018 5 z 5

Smrt v zádech byla mou první knihou od Harlana Cobena. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Prachy dělají zlo a ničí charakter. Silný příběh, napětí celou knihu, konec výbušný...

kap66
11.12.2018 5 z 5

Coben psát opravdu umí, tvrdím na základě 11 přečtených knih. Hlavní hrdince Maye přisoudil úlohu dvojnásobné pozůstalé, matky malé dívenky, člena zazobané rodiny stíhané tragédiemi, vyšetřovatelky z vlastní iniciativy, přítelkyně, bývalé pilotky - a několika dalších, ale především nespolehlivé vypravěčky, což ve spojení se mnou jako lehce natvrdlou čtenářkou, která se nechá vést a záměrně příliš nespekuluje nad možným vyřešením (tuto roli mám ráda) znamenalo výborné počtení, napínavé a překvapující. Tato knížka je trochu jiná než předchozí (právě kvůli osobě vypravěče), ale snad i proto ji oceňuji vysoko.

mysce
26.11.2018 5 z 5

Bývalá pilotka Maya se jen tak něčeho nezalekne, je rozhodnuta najít vrahy svých nejbližších a bránit se všemi prostředky.
Pátrání po posledních dnech své sestry ji přivádí na stopu velkého podvodu, ve kterém hraje roli Burkettova rodina, do níž se přivdala. Postupně nachází pojítka se smrtí své setry, svého muže Joa i Joeova bratra a smyčka se začíná stahovat.
Zapůsobilo na mě, jak velmi dobře autor vystihl Mayu jako matku. Cítila jsem, že Maya je více vojákem, než matkou, přestože svoji dcerku hluboce miluje a její ochraně je schopna obětovat maximum.
Harlan Coben je skutečný mistr svého umění, je jako hodinář sestavující složité mechanismy tak, aby ozubená kolečka příběhů do sebe dokonale zapadaly. Hraje si s naší myslí tak dokonale, že nás přinutí uvěřit, aby nás na posledních stránkách vyvedl z omylu. Tahle kniha je neuvěřitelná, nic není tak, jak vypadá a pravda je hluboko skrytá.

SelenaDemi428
12.11.2018 5 z 5

Coben mě opět nezklamal a celou tuhle knihu jsem opět hltala celý příběh, hádala konec a stejně jsem ho neuhodla. Už se těším, až se pustím do další jeho knihy.

Costanzo
15.10.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že čtu jen detektivky nebo thrillery, většinou tak nějak závěr odhadnu. Tady jsem měla dokonce dvě verze toho, jak by to mělo dopadnout. Ejhle dopadlo to úplně jinak, ten konec mě teda rozsekal. Coben prostě umí! Svěží, čtivé, vynikající zápletka, skvělé zakončení.

Veru.Viti
09.10.2018 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu bavila. Od začátku jsem se začetla a nemohla jsem knihu odložit. Líbil se mi styl vyprávění a můžu říct, že jsem to vůbec nečekala. Celou dobu jsem si myslela, že vrah je někdo jiný. Když jsem četla zdejší komentáře o tom, jak to nikdo nečekal, tak jsem se smála a věřila, že to rozlousknu. A vůbec ne. Moc pěkná kniha, kterou určitě doporučuji.

Jaruš7
20.09.2018 4 z 5

Zvyknout si na styl v ženském pojetí od muže v tomto příběhu chtělo dávku trpělivosti. Chyběla mi v něm ze začátku svižnost v úsudku hrdinky, - ("mistrovství v zápletkách"), což se ke konci zjevilo jako nutná patřičnost.
Nosné téma - "Pronásleduje tě smrt" je čtivé, ale ta manipulace ....., takže 4*.

Angelicca
22.08.2018 5 z 5

Dokonalá kniha od oblíbeného autora. Příběh je čtivý, napínavý, poutavý, že knihu nedáte z ruky, dokud ji celou nepřečtete. Vřele doporučuji!

vamp
20.08.2018 4 z 5

Dalo se

Agatha84
20.08.2018 4 z 5

Tohle byl luxusní literární zážitek. Knížka se dost dobře nedala odložit a stále nutila k otáčení dalších stránek. I když jsem si myslela, že vím, nevěděla jsem :-) Jednu hvězdičku přesto strhávám. Na můj vkus tam bylo příliš obhajob týkajících se války, prostátních postojů, třídních rozdílů a chování hlavní hrdinky pro mne bylo často nepochopitelné, zvláště co se vztahu k dceři týká. Nicméně i přes tyto nedostatky (možná jen mnou pociťované) rozhodně doporučím dál!

reňa30
17.08.2018 4 z 5

Opět vše dává smysl,ta kombinace a logika mne v závěru nutí kroutit hlavou-jak někdo dokáže vymyslet takový děj!? Ano,Coben prostě umí a dokáže!

Evišťátko
03.08.2018 4 z 5

Konec byl skutečně nečekaný! Potřebovala jsem nějakou napínavou oddechovku a dobře jsem vybrala. Jediné co mi vadilo a působilo na mě nepřesvědčivě,byla vojenská minulost hlavní hrdinky.Nejak mi tyhle super americké hrdinky vadí.

LucieZav
25.07.2018 5 z 5

Kniha mi dlouho ležela v knihovně a konečně jsem si řekla, že ji přečtu s očekáváním, že to asi nebude žádná pecka. Ale naopak..
Kniha má spád, okamžitě jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Napětí se stupňovalo a závěr knihy .. tak to jsem nečekala!
Možná až smutné zobrazení tohoto, co někdy peníze dokážou..
Je to první kniha přečtená od tohoto autora, ale určitě zkusím i jeho další.

hana9285
04.06.2018

skvělá kniha s překvapivým koncem, vřele doporučuji

Janaf
06.05.2018 5 z 5

I když jsem četla od tohoto autora lepší thrillery, mohu říct, že mně ani tentokráte nezklamal.

Jack Bauer
17.03.2018 2 z 5

Na knihu jsem narazil zde v DK, jinak by mě minula. Nechal jsem se opět zlákat vychvalovanými komentáři a vysokým hodnocením, ale od samého začátku mě kniha tak nudila, že jsem u ní věčně usínál. Nějak jsem se nemohl začíst. Styl psaní mě také nesedl. Pic ho...a pod. Jestli je dle některých komentářů toto nejlepší autorova kniha, tak potěš pánbů, další jeho romány už číst nehodlám. Samé pátrání a vyšetřování, napětí žádné. Ovšem musím vyzdvihnout překvapivý konec, který mě naprosto dostal a proto nedávám nižší hodnocení.

ctenarkaEva
14.03.2018

Napínavé, čtivé, s překvapivým závěrem. Doporučuji k přečtení.

Bundis
12.03.2018 5 z 5

Celou dobu to vypadalo, že vrahem je zahradník.... Ale rozuzlení mě překvapilo. Doporučuji.

kozisek1
09.02.2018 5 z 5

Zatím to nejlepší od tohoto autora. Patří mezi moje oblíbené.

Reat
06.02.2018 5 z 5

Hm. Za první půlku bych byl ochotný dát ne pět, ale snad sto hvězdiček, ale potom se mi zdálo, že se čtivost roztříštila o až moc velkou konverzačku, kdy jsem měl pocit, že snad knihu otočím až na poslední kapitoly, abych se dozvěděl, co je oním "šokujícím", "nečekaným" a já nevím jakým ještě koncem. Nakonec jsem vydržel číst a upřímně se prásknu...ano, rozsekalo to i mě. A to navíc, když si dám celkový děj do souvislostí a zjistím, že čtenář nemůže ani ceknout nic o nelogičnosti. Coben to napsal na výbornou, tudíž tady se to rovná pět hvězd. Máte je mít, pane!!!

thrillery USA (Spojené státy americké) právníci kriminální thrillery

Harlan Coben
americká, 1962
2016  80%Cizinec
2015  84%Chybíš mi
2008  87%Temné lesy
2014  78%Šest let
2017  86%Smrt v zádech

Kniha Smrt v zádech je v