Smrť pani Westawayovej

Smrť pani Westawayovej https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422306/bmid_smrt-pani-westawayovej-zBr-422306.jpg 4 205 70

Pútavý triler od Agathy Christie našich čias, ktorý nepustíte z rúk. Jedného dňa, ktorý sa začne ako každý iný, Hal dostane záhadný list, podľa ktorého je vraj dedičkou veľkého imania. Veľmi rýchlo však zistí, že list bol poslaný nesprávnej osobe, ale uvedomí si, že vďaka svojim špeciálnym schopnostiam vykladačky tarotových kariet by mohla poľahky prísť k veľkému majetku. Zanedlho sa objaví na pohrebe zosnulej osoby, kde na ňu doľahne ťažké zistenie, že na celej tejto zvláštnej situácii, kde ide o dedičstvo, niečo veľmi nesedí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Death of Mrs. Westaway , 2018

Knižní střípky
25.03.2020 5 z 5

Sledujeme příběh mladičké Hal z anglického Brightonu, která má vše, jen ne na růžích ustláno. Coby sirotek se musí životem probíjet sama, nemá se na koho obrátit o pomoc. Kvůli dluhům u lichvářů po smrti své maminky žije na pokraji chudoby. Na živobytí si vydělává jako vykladačka tarotových karet. Jednoho dne jí přijde dopis z advokátní kanceláře, že její babička zemřela. I když Hal ví, že nemohla žádné obrovské dědictví zdědit, že se s největší pravděpodobností jedná o omyl, je natolik zoufalá a potřebuje se někam ukrýt před vymahači, a tak vydá se do Penzance s rozhodnutím o dědictví se ucházet. Díky své velmi vyvinuté intuici brzo pochopí, že zde je něco hodně špatně….

Mám moc ráda knihy od paní Ruth Ware a na tuto jsem se obzvláště těšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Čtení jsem si maximálně užila. Mám moc ráda knihy z anglického venkova, z prostředí velkolepých rodinných sídel a narušených rodinných vztahů, kterým se Hal rozhodne přijít na kloub. A i když se poměrně brzy dá rozklíčovat, kam se asi román bude ubírat, vůbec mi to nevadilo. Jen bych možná asi spíše uvítala, kdyby se děj neodehrával v současnosti. Pak by ten duch knih mé milované Agathy Christie na mě dýchl rozhodně více. Ale i přes tuto drobnou výtku, musím jinak hodnotit jedině kladně.

Lucie311
25.03.2020 3 z 5

Lehce napínavé po celou dobu čtení. Moc hezky se četla. Nic dramatického ale přesto napínavého.

Leniiis
19.03.2020 4 z 5

Za mě tato asi nejslabší od autorky.. bývám zvyklá na větší jízdu, ale kdo ví.. Možná mě knížka tak nenadchla, protože člověk má myšlenky pořád jinde skrz situaci, která teď aktuálně je tady u nás. Myslím, že autorka to umí i mnohem líp!!

mikika
03.03.2020 4 z 5

tahle kniha je hodně poctou Agathě Christie, odkazy na ni jsou snad v každé kapitole. trochu mě štvala hlavní hrdinka a důraz na to, jak moc je v pytli, ale celková atmosféra se vyvrbí dobře...

orinka3
14.02.2020 4 z 5

I když nemám zálibu v rodiných propletencích, tohle mě zaujalo. Dokázala jsem se vžít do pocitů pronásledované zadlužené holky, která dostala šanci uniknout lichvářům. Při návštěvě rodinného sídla, které měla zdědit, začala pronikat do tajemství, která měla zůstat nevypátraná. Velmi dobře se to četlo, rozuzlení na konci knihy čeká na ty, kdo dočetli až do poslední strany.

krtecek_1
12.02.2020 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dám vyšší počet za rozuzlení příběhu a také za přiblížení výkladu tarotu - zajímavá vsuvka :).

bookcase
02.02.2020 5 z 5

Perfektní! Výborná zápletka, skvěle vykreslení hrdinové a atmosféra jak z viktoriánské Anglie. Naprosto top.

sadlo
25.01.2020

Tak to jsem si početla. Výborná detektivka. Promyšlená, nenudíte se. Opět mne paní spisovatelka nezklamala.

Pernice
19.01.2020 5 z 5

Splňuje všechno, co od knihy tohoto typu očekávám: zajímavá zápletka, napětí a poutavý způsob vyprávění, který nutí čtenáře tuhle objemnou knihu přečíst skoro na jeden zátah :)

Simonkax
26.11.2019 5 z 5

Výborně napsané, knížku jsem neodložila z ruky. Závěr nečekaný.