Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/591/bmid_smrt-krasnych-srncu-v6x-591.jpg 4 2880 317

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

Shimy
07.01.2014 1 z 5

Nevím no, u knihy jsem se neskutečně nudila, nevzpomenu si ani na jediný moment, kdy bych se byť jen na chvilinku ponořila se zájmem do děje. A film jsem už ani neměla chuť dokoukat. Obrovské zklamání.

valda
27.12.2013 5 z 5

Dětství, strejda Prošek se psem Holanem, rybaření na Berounce, ale hlavně podnikavý tatínek, se kterým měl Ota trochu složitější vztah, vzhledem ke své osobní spíše umírněnosti. Oproti Otovi byl tatínek trochu časovaná bomba, zato si ale dovedl snad v každé sebeabsurdnější situaci poradit. Do toho válka, židovství, komunisti, starostlivá maminka, bráchové, atd... Z toho, co jsem od Pavla četl, je Smrt krásných srnců asi nejcelistvější, protože jednotlivé povídky jsou spojovány Otovým tatínkem. Kniha byla také zfilmována: http://www.csfd.cz/film/4978-smrt-krasnych-srncu/. Rozhodně stojí za to vidět i film, protože obsahuje spoustu scén, které jsou skvělé, a přitom v knize vůbec nejsou.

bararich8
25.12.2013 5 z 5

Skvělé lehké čtení, ač z nelehké doby. Autor dokázal bezvadně odlehčit a zhumornit situace i postavy, určitě doporučuji.

Luxiee Axony
16.12.2013 5 z 5

Moc krásná a čtivá povídková knížka. :)

Clairka
14.11.2013

Je skvela :)

Skjaninka
28.10.2013 4 z 5

Keď premýšľam o krásnych srncoch, a o tom, čo nám dávajú, napadnú má len slová, že to je krása, ktorá bolí. Ota Pavel je pán spisovateľ, ktorý dokáže všetko podať tak ľahko a nenútené, že tomu nemôžete odolať.

Rup
01.10.2013 5 z 5

Autor nám zde předkládá své srdce na dlani a my se v jednom komentáři níže můžeme dočíst: "četlo se to díky písmu velice dobře a rychle". To je skutečně vyčerpávající hodnocení. Něco podbného říkával můj děda, protože byl "haprus" na oči, ovšem on tím nemyslel dílo ani autora. Hluboce lidské, poetické, krásné. Vřele doporučuji všem.

puplik
15.09.2013 4 z 5

Krásná kniha,výborný autor

rencovav
10.09.2013 4 z 5

Myslela jsem, že když nechám své myšlenky pár dní být, tak dokážu sepsat nějaký opravdový názor na tuhle knížku. Ne, ani po týdnech to nesvedu. Vím jen, že to bylo neobvyklé a dojemné čtení, okořeněné špetkami válečného humoru...

luciasek86
06.09.2013 5 z 5

Tato velmi hezky napsaná knížka ve které autor píše jak prožívali s rodinou válečné období jak se zachovali k jeho rodině a otci, který vše dělal, aby jeho syn přežil v pracovním táboře. Velmi dojemná knížka, kterou vřele doporučuji přečíst od začátku do konce :).

Marčullkas
22.07.2013 4 z 5

Smutný přesto zajímavý příběh otce, který zbožňoval své syny. Pro své syny nechal ulovit srnce. V srnčím mase je síla, kterou syni potřebovali, protože odcházeli i s tátou do koncentračního tábora...

KikiEli
18.07.2013 5 z 5

Asi první knížka, kde se mi líbí pojetí války, ten jednoduchý až "dětský" způsob popisu některých události mě jednoduše dostal. Určitě se vrátím minimálně k autorovi, ne-li k této knížce :)

Michaela91
17.07.2013 4 z 5

Zajímavý příběh, četlo se to díky písmu velice dobře a rychle. Mile mě překvapila, jelikož jsem jí číst musela a už z toho důvodu jsem si myslela že se mi ebude líbit. Nicméně překvapila, moc pěkná.

Atuin
13.07.2013 5 z 5

Vždy mě zaujme a dojme když spisovatel zavzpomíná na své dětství, a navíc tady mě upoutal kraj kde chlapec vyrůstal, takže se mi možná některá povídka mohla jevit i " slabší" ale celkově to nemá na mě ni žádný vliv, navíc taková tklivost na člověka jen tak nepadá.

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

Vzhledem k tomu, jak to bylo krátké a jakým jazykem to je psáno, velmi dobře a rychle se to četlo. Nenáročná četba na večer, u které se člověk i zasměje.

Bee Bee
07.06.2013 5 z 5

Melancholická kniha s upřímným, milým a nevtíravým humorem, která si mě získala po všech stránkách. Ota Pavel byl výborný spisovatel a zaslouží si obdiv.

Amber
31.05.2013 4 z 5

Zařadila bych to mezi oddychovou četbu, jež si získá čtenáře svou nenuceností, upřímností a úsměvností, která z některých situací vyplývá. Hezká kniha.

pakoshka
22.05.2013 5 z 5

To musí mít rád každej...

k.m.h
21.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha, na kterou se nedá zapomenout - a to nejen kvůli tomu, že jsem jí měla u maturity :-) I když byla velice smutná, tak ale i neskutečně laskavá a milá. Hrozně ráda na ní vzpomínám.

bares43
08.05.2013 5 z 5

Trochu jsem se knížky bál, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. ;-)