Oběť

Oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110694/bmid_obet-LRS-110694.jpg 4 733 82

Smečka série

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici – Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Bloodrose , 2012

taanicka
16.12.2014 3 z 5

No uznávám, není to nejhorší přečetla jsem všechny tři díly během jednoho týdne. Námět dobrý, napsané dobře akorát se musím přiznat, že ta záležitost mezi Shayem a Renierem byla děsně zdlouhavá a chvílei mě to nudilo. Závěr jsem přece jenom očekávala, ale úplný konec mě zaskočil, protože i přes to jak se kniha vyvíjí a čtení se to jeví jako oddechové, může překvapit.

shey
16.11.2014 4 z 5

Úžasná trilogie - vůbec jsem nečekala,že se mi bude tak líbit. Doma jsou rádi,že jí mám dočtenou - týden jsem nic nedělala, nemohla jsem se od knížek odtrhnout. Všechny postavy byly krásně vykreslené, chvilkama jsem nevěděla jestli mám radši Rena nebo Shaye ( takže se Cal nedivím :o)) Ale rozhodla jsem se, že čtvrtý díl číst nebudu..nechci si to zkazit. Myslím,že to dopadlo jak mělo a doufám,že autorka zase něco podobně krásného vydá.

Jamka
22.08.2014 5 z 5

Naprosto perfektní díl. Zhltnuta jedním dechem. Všem vřele doporučuji. Dokonce jsem si i poplakala

katerinad
01.08.2014 5 z 5

Musím říct, že ještě před začátkem čtení této serie jsem byla dost na pochybách jestli mám vůbec začínat, hlavně z toho důvodu, že jsem už četla serii Drakie a když jsem si pročítala anotaci ke Smečce, přišlo mi to podobné, jen tambyli vlci. Ale jsem ráda, že jsem do toho nakonec šla, protože se mi líbila mnohem víc než série Drakie a bylo to jiné.
V poslední díle jsem začala mít ráda některé postavy, třeba Connora, který mi přišel ve druhém díle hloupý a nedospělý se svými vtípky, ale tady si mě tím už získal a taky Ethana. Vždycky mám pocit, že autorka mi to dělá schválně, když nakonec zvolí pár, který se mi líbí míň. Co jí neodpustím je smrt mého oblíbence.
Jinak 4. díl číst už nejspíš nebudu, pro mě je serie uzavřená, tímto dílem, autoři sice ne vždy vyhoví fanouškům, ale myslím, že někdy by ani neměli.

mari666
13.07.2014 5 z 5

Skvělá

Lenka.Vílka
01.07.2014 5 z 5

Krasne zakonceni uspokojive serie...tenhle dil byl nejlepsi (kdyz pominu prvnich 100 stran, kdy me vytacelo to pinkani "magickeho trojuhelniku", na zacatku to bylo fakt moc)...ale jinak se mi kniha strasne libila a bavila jsem se celou dobu...nelituji casu straveneho nad strankami trilogie smecka...a uz se tesim na pokracovani...bude to trochu neco jineho, ale ja mam proste rada styl psani tehle autorky...takze asi dik...

Kathrine
23.06.2014 5 z 5

Autorka dala dohromady pěknou sérii se smutným konce( aspoň teda pro mě). Hrozně mě naštvala smrt jedné postavy, ale to k tomu patří. Kořeny si neplánuju přečíst, protože tímhle dílem už jsem sérii zakončila

angelbooks
20.06.2014 5 z 5

Jako zakončení je o moc pěkné a zajímavé.
Lituju smrti jedné osoby ( je jasné že ve válce umírá hodně lidí a proto nenapíšu jeho jméno ti co to už přečetli možná budou tušit )
Ale ani ta špatná část mi nedokázala tak zkazit pocit z přečtení abych nedala 5* :)
Doporučuji :)

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Série smečka je velmi pěkná, zakončení série je také zajímavé a ještě zajímavější bude si přečíst další díl, který má na smečku navázat :D

Markett
01.06.2014 5 z 5

Krásné zakončení. :) Celý děj byl velmi zajímavý, poutavý a napínavý. Sehnat všechny ty díly nebylo vůbec jednoduché. Jsem ráda, že se všechno konečně vyřešilo s Adne a Connorem- tyhle dva jsem si oblíbila už u 2. dílu a ta jsem jim fandila i teď. A taky Sabine a Ethanovi. Co se týče Cally a Shaye, tak jsem přesně takový konec očekávala, ale je to pěkný konec, i když Scion mezi moje oblíbence zrovna nepatřil. Zato jsem měla radji Rena a bylo mi líto, jak to s ním skončilo. Ale je mi jasné, že autorka potřebovala nějak vyřešit milostný trojúhelník a velké lásce dala přednost. Přesto všechno moc pěkné.

michaela5007
26.03.2014 5 z 5

Příběh naprosto úžasný a myslíte, že vyjdou i další její knihy? Jako napr. Snakeroot? Já doufám, že vyjdou

Ree.
15.03.2014 5 z 5

Zakončení úžasné. Tohle jsem vůbec nečekala a moc se mi to líbilo ..

Katschka
25.02.2014

Všechny tři díly jsou čtivé, ale literárně poněkud slabší, chvílemi má člověk celkem problém se orientovat. Ukončení celé série zvláštní, dobrá myšlenka.

Sádina
20.02.2014 3 z 5

Výborné zakončení série Smečka, jen ten konec, no nebyl ani špatný ani příliš šťastný, no :)

Terry.89
08.01.2014 5 z 5

Původně jsem si myslela, že mě závěrečný díl této trilogie nijak zvlášť nenadchne. Ale bylo tomu přesně naopak. Hltala jsem každé slovo a z knihy jsem ukusovala rovnou po sto stranách a stále jsem se ji nemohla nabažit. její přečtení mi trvalo jen 3 dnya bývylo by to mohlo být i mnohem kratší údobí. Příběh si i v závěrečném dílu udržel všechny své původní aspekty a tak ani zde nebyla nouze o směsici napětí, lásky a vášní. jedinou výtku snad mám k tomu, jak rychle se hrdinům podařilo získat zbývající díly elementálního kříže. Šlo jim to možná až příliš rychla av celku i snadno. Ale úžasnou představivost autorky, to nijak neomezilo. A opět mi ukápla i nějaká ta slza.

bookemma
31.12.2013 3 z 5

Poněkud nudné, jako téměř celá série. Často to jediné, co mě nutilo číst dál, byly pěkné citace a citáty z Danteho Božské komedie. Nevím ale, jakou měly s příběhem spojitost.

JajaAP
03.09.2013 3 z 5

Docela mě celý příběh bavil, až na ten konec. Nechci spoilerovat ale to jako vážně? Ani nevím jestli to končí dobře nebo špatně.

Iworri
31.08.2013 2 z 5

3. díl se ani nepřinutím dočíst. Strašně zdlouhavé, přesycené detaily a tááááhlééééé až běda ! V půlce končím. Shay se mi protiví, Cally mám po krk a jak dopadne Ren, to už bylo prozrazeno, takže není důvod, proč pokračovat v honbě za Renovým osudem. Série mohla být velice vyvedená za předpokladu, že by ji autorka smrskla na méně detailní popis šplhání po skalách a tomu obdobných ..

melaficent
26.07.2013 2 z 5

Horší koniec to ani mať nemohlo! -_-

vivitv
25.06.2013 4 z 5

Najlepší diel z celej série. Dej je pútavý a koniec viac ako prekvapivý. Aj keď záverečný boj skončil príliš rýchlo, hľadanie mečov bolo napínavé. Ľahké oddychové čítanie...

láska vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978