Slušní lidé

Slušní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 863 255

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

JitkaHambi
09.06.2022 3 z 5

Neurazí, nenadchne.Čekala jsem trochu víc, ale i tak to nebylo špatné.

DK197
08.06.2022 5 z 5

AUDIOKNIHA: Přednes Rumla a Štípkové se opravdu povedl, to zaprvé. A kniha samotná je zdařilá kombinace dvou náročných témat - záměny dětí a psychopatologie. Člověk by čekal, že je to na jednu knížku moc náročné, ale ono to drží. Je to čtivé, zajímavé, konec vygradovaný a překvapivý. Vážně dobrý. Pustím se i do jiných autorových knih.

Market116
07.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Zajímavý příběh, to se musí nechat. Kniha je překvapivá a čtivá, přesto mi nevadilo ji odložit. Takové to nutkání ještě jednu kapitolu, ještě jednu stránku tady nebylo. To ale neznamená, že by byla kniha nudná, to určitě ne.
Co se týče Peteho a Maddie, nevím co přesně si o nich mám myslet...samozřejmě, že je nakonec moc dobře jak to dopadlo, především pro děti...a vzhledem k tomu, co za psychopata byl Miles to snad ani jinak skončit nemohlo...ale Maddie taky nebyla úplné neviňátko...navíc nesnáším takový pokrytce kteří podvádějí a pak jim hrozně vadí, když někdo podvádí je...
Takže sama bych si tuto knihu asi nevybrala, ale jako dárek, který jsem dostala, nebyla špatná...

barbara5604
04.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila..Není třeba nic víc dodávat

FoxFox
03.06.2022 5 z 5

Po knížce jsem sáhla na doporučení a dobře jsem udělala. Hlavním tématem je záměna dětí v porodnici, která je odhalena asi ve dvou letech jejich věku. Rodiče poté řeší, jak se v této situaci nejlépe zachovat, jako slušní lidé? Styl psaní autora mi neskutečně sednul a knížka mě už od začátku vtáhla do děje. Celou dobu jsem byla zvědavá, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Super čtení, rozhodně doporučuji.

WaN635
02.06.2022 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekala a dostala jsem všechno. V kniha byla čtivá, nešla odložit, pořád jsem se potřebovala posouvat, abych se dozvěděla jak vše dopadne. Pro mě byl hlavní zaporak jasný hned od začátku, ale to knize rozhodně neubralo na zajímavosti. Zápletka byla pro každého rodiče děsivá, jediné mínus vidím v tom, že mi přišel konec soudního líčení poměrně překvapivě rychlý. Konec jsem nečekala, ale nemám nic proti němu.

Bara52
25.05.2022 3 z 5

Uprimne proti predchozim kniham mi tato prisla nejslabsi. Byla takova moc predvidatelna, ani ten konec me pak uz tolik neprekvapil.Skoda, predchozi vsechny knihy pro me opravdu o dost lepsi.

evilunicorn
25.05.2022 5 z 5

Skvěle napsaný thriller! Originální námět, strhující tempo,emočně vypjaté.Přečteno téměř na jeden zátah, nešlo se odtrhnout.

EliBla
21.05.2022 5 z 5

Příběh je poutavý od začátku až do konce. V pár momentech jsem si představovala, co bych dělala já. Byla jsem napjatá až do konce, i když jsem tak trochu tušila, jak to dopadne.

Síma97
17.05.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA
Kniha se velmi dobře poslouchala. Bavilo mě jak se postupně ukazovali charaktery jednotlivých postav. Myslím si že celý děj byl velmi dobře vystavěn a i když jsem někdy nechápala jak řeší jednotlivé situace tak jsem se chtěla co nejdřív dozvědět jak to dopadne. Četla jsem i autorovu předešlou knihu a musím říct, že ta se mi asi líbila o něco více. Přesto i tato kniha je velmi povedená.

parxel
16.05.2022 4 z 5

Služní lidé jsou knihou s tématem záměny novorozenců. Hned v úvodu mne zaujalo společné rozhodnutí obou párů, jakým způsobem budou nástálou situaci řešit. Už tam jsem měl pocit, že to může způsobovat řadu problémů. K těm začalo docházet velmi záhy, ale protože je kniha koncipována jako thriller, tak situace velmi rychle eskalovala. Těžiště příběhu se postupně posunulo mnohem, mnohem dál, než jsem očekával. Více už nebudu prozrazovat, abych potenciální čtenáře nepřipravil o zážitek.

Podle mého názoru dovede kniha hodně silně působit na emoce, ale za mne bych ubral prvky thrilleru a naopak bych přidal špetku takové té jemné psychologie. Příběh se totiž mohl vyvíjet více směry a za mne by bohatě stačilo, kdyby autor více rozpracoval záležitost ohledně toho, že si oba zúčastněné páry nenastavili jasná pravidla hry. V tomto směru si myslím, že si autor trochu usnadnil práci.

Slušní lidé jsou velmi čtivou knihou. Já osobně jsem si jí vybral, protože měla dobré hodnocení a hodila se mi do čtenářské výzvy. I přes odlišný názor na směřování příběhu, jsem byl po čtenářské stránce spokojen a knihu doporučuji. Dávám čtyři hvězdy.

Drobnou zajímavostí na závěr je skutečnost, že před několika lety se podobná situace přihodila i v České republice a autor tento případ v knize letmo zmiňuje.

tyna_01
15.05.2022 5 z 5

Předem musím říct, že jsem si už dopředu udělala nějaký nevysvětlitelný předsudek a do této knihy se mi vůbec nechtělo. I když už byla na řadě, že bych ji měla přečíst, tak jsem radši vzala jinou knížku,... A po jejím přečtení?? Nechápu, co to bylo a proč jsem to udělala :D Kniha byla naprostá pecka, která se četla sama. Musím tedy uznat, že pro rodiče to je horší čtení, nebo alespoň pro mne bylo. Nedokážu a ani si nechci představovat situaci, že by u mne měl někdo zazvonit a oznámit mi, že mé dítě žije někde jinde a já vychovávám jejich dítě. To musí být přímo děsný pocit. Počáteční přístup Milese se mi vůbec nezamlouval, nechtělo se mi věřit, že by to všechno mělo probíhat tak tzv. na pohodu a rodič by se nerval za své dítě zuby nehty,.. Kniha má krátké kapitoly, což mi naprosto vyhovovalo a ještě mi přijde, že se tím stupňuje napětí a nutí to čtenáře pokračovat a chce vědět víc a víc Autor je velmi dobrý v tom, že ve chvíli, kdy si začínáte myslet, že už víte tu zápletku, tak zjistíte, že vlastně vůbec nevíte A to je na tom super Takže za mne doporučuji ️

Mirin1349
10.05.2022 4 z 5

Opět zajímavé a čtivé téma jako je u autora zvykem. Dvě rodiny jednoho dne zjistí, že vychovávají kukačku, což je pro všechny nezáviděníhodná situace. Postupem času se dozvídáme, jak se s tím který rodinný člen vypořádává a kdo spíš zůstává tím slušným člověkem a kdo si na něj možná jenom hraje a realita je vlastně jiná? Už dlouho mi tak dobře nekorespondoval název knihy s obsahem. Kniha pozvolna eskaluje, napětí postupně graduje a nutí nás číst další a další kapitoly. Závěr celý zážitek jen podtrhne. Líbilo se mi i oživení v podobě přepisů zpráv a záznamů z jednání.

A jen taková poznámka pod čarou; v knížce bylo pár detailů, nad kterými jsme se musela pousmát, protože mi přišlo, že to snad ani nemohl napsat muž. Namátkou - koho v dnešní době tak šokuje, že druhá osoba sleduje porno nebo kolik mužů je opilých už po čtvrtém pivu…

PetraBery
09.05.2022 4 z 5

Atraktivní téma záměny dětí zpracované velmi dobrý způsobem. Dvoje rodiče, každý s jiným finančním zázemím a s jinými úmysly. Konec překvapil, měla jsem v hlavě jiné rozuzlení.

lenkaabooks
08.05.2022 4 z 5

Během měsíce je to druhá kniha kterou doporučuji nečíst labilnějším nastávajícím maminkám. Protože jde o záměnu dětí, na kterou se sice přijde až po dvou letech, což ovšem na té hrůze nic nemění. Nevím nakolik je dobře že jsem až tak prožívala tento příběh, protože se mi o to hůře četl. Od první věty jsem Milesovi nevěřila, z toho člověka šel opravdu strach. A konec, možná trochu uspěchaný.

Mish.k.a
04.05.2022 4 z 5

Emociálně mě to dost ždímalo, takže jsem se knížkou prokousala raz dva. Konec byl trochu uspěchaný a přehnaný, ale tak to už v tomhle žánru asi bývá...

Majulle
01.05.2022 4 z 5

Napinavé, čtivé, zajimavá zápletka o záměně dětí. Citlivé téma pro ženy po porodu :) Akorát konec byl na mě až moc odfláknutý a rychlý co se Milese týče :)

KatyM.
26.04.2022 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do samého konce. Krátké kapitoly mi v knize vůbec nevadily, spíše jen přidávaly na napětí. Do konce knihy jsem byla v nejistotě, jak to vlastně dopadne. Doporučuji.

MilackovaN
25.04.2022 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Po přečtení Dokonalé manželky jsem byla k autorovi trochu skeptická a jeho další knihy jsem odkládala. Nakonec jsem se rozhodla dát mu druhou šanci a po přečtení opravdu nelituji. Nejlepší thriller, který jsem zatím četla. S chutí se jdu vrhnout na Věř mi. A ostatním mohu doporučit.

Mikanadeta
22.04.2022 5 z 5

Dokonalé, napínavé. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, kniha se četla sama a nedala se odložit. Nechtěla jsem tuto knihu číst, záměna dětí na mě nepůsobí dobře, pořád jsem si představovala, jaké to asi musí být šílené. Ale nakonec jsem se rozhodla a nelituji.