Sluncem spálená země

Sluncem spálená země https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1609/sluncem-spalena-zeme-1609.jpg 4 88 25

Příběh dívky Tary, kterou přiměje krutý zážitek k útěku z domova. Sedm let žije u kočovných cikánů a po té se vydá za tetou Viktorií do Austrálie. Loď však ztroskotá a Tara se stane řízením osudu náhradní matkou dvou dětí. V Austrálii se pouští do záchrany tetiny farmy.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

In The Heart of a Sunburned Land , 2002

bookcase
05.08.2013 4 z 5

Moje oblíbená autorka, dobře se mi četla.

sabca
07.06.2013 5 z 5

Tento román se mi moc líbil. Je tam krásně ukázáno, že lze milovat i zemi, která je k lidem nepřívětivá. Osud hlavní hrdinky Tary jsem sledovala s napětím.

modranka
30.05.2013 4 z 5

zaujímavý príbeh, oplatí sa prečítať, tak ako všetko od E. Haran.

jluky
09.05.2013 3 z 5

TAK : Po nekonečnom zháňání som sa konečne dostala k tejto knihe a trošičku som sklamaná, lebo túto autorku mám veľmi rada.
....asi to bolo strohým štýlom písania, možno prekladom,.... a potom samotnému príbehu vzhťahu medzi Tarou a Ethanom v nej bolo venované príliš málo strán....

vikaa
09.03.2013 5 z 5

O této knize jsem slyšela samou chválu dávno před tím,než jsem ji začala sama číst a možná proto se mi zpočátku zdálo,že je jenom jednou z mnoha dalších knih napsaných pro ženy a že se od běžného "ženského" čtení nijak neliší. Po přečtení asi třetiny knížky jsem byla vtažena do děje a každou volnou chvilku jsem trávila s Tarou a jejími dětmi. Tento čas jsem si báječně užila a nepovažuji ho za promarněný, přestože některé zápletky byly hodně předvídatelné. Opravdu skvěle napsaná knížka.

Austrálie pro ženy

Elizabeth Haran
australská, 1954
2010  83%Divoké vody
2008  81%Vyprahlé srdce
2011  87%Místo na slunci
2005  86%Západ slunce nad Edenem
2004  89%Sluncem spálená země

Kniha Sluncem spálená země je v