Slony nezabúdajú

Slony nezabúdajú https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478886/bmid_slony-nezabudaju-Wto-478886.jpg 4 428 428

Hercule Poirot série

Detektívku Slony nezabúdajú napísala Agatha Christie v roku 1972 ako posledný román, v ktorom vystupujú Hercule Poirot a autorka detektívnych románov Ariadne Oliverová. A práve pani Oliverová presvedčí slávneho detektíva, aby jej pomohol odhaliť pravdu o istom starom zločine. Brilantné... autorka nám prezrádza všetko, čo chceme vedieť, a napriek tomu tápeme až do samého konca. The Times Pred dvanástimi rokmi sa na útese neďaleko sídla Overcliffe našli telá muža a ženy - boli to generál Alistair Ravenscroft s manželkou Margaret. Obaja zomreli na strelné poranenia, ale kto zabil koho? Bola to dohoda manželov o samovražde? Zločin z vášne? Alebo nebodaj chladnokrvná vražda? Poirot sa pokúša rozlúsknuť túto záhadu na želanie Celie, krstnej dcéry svojej priateľky Ariadne Oliverovej. Celia je dcérou zastreleného manželského páru a chce sa po rokoch konečne dozvedieť pravdu o smrti svojich rodičov. Hercule Poirot si postupne utvára obraz o starom zločine iba na základe jednotlivých svedectiev a vyhlásení svedkov a čím hlbšie sa ponára do vyšetrovania, tým väčšmi sa utvrdzuje v tom, že ak chýbajú fyzické dôkazy, treba sa spoľahnúť na to, že „staré hriechy vrhajú dlhé tiene“.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Elephants Can Remember , 1972

Katy007
15.09.2014 3 z 5

Musím přiznat, že jsem se tentokrát trochu nudila a dokonce se mi podařilo víceméně odhalit rozzuzlení, což mi na celkovém dojmu taky příliš nepřidalo. Zatím je to asi nejslabší kniha, s jakou jsem se u A. Christie setkala. Doufám, že už takové nebudou...

luthien
26.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha! S hanbou přiznávám, že moje první od Agathy Christie. Byla jsem celou dobu napjatá, jak se to všechno nakonec vysvětlí a nebyla jsme zklamaná.

Henriette
31.01.2014 4 z 5

Ač je to jedna z posledních knih autorky, mě se líbila. Řadím ji mezi ty oblíbenější od autorky. Mám ráda rodinná tajemství a záhady a styl zvolený v této knize se mi líbil. I když to nebyla typická detektivka a nestříkala krev.

Galadwen
09.11.2013 3 z 5

Bohužel slabší zápletka, na rozdíl od většiny knih A. Ch. jsem si už v půlce domýšlela, jak to všechno bylo.

Jíťa
03.08.2013 4 z 5

Příběh i pointa nebyly špatné, jen se mi zdálo, že autorka v tomto příběhu vůbec nezdůrazňovala charakteristické rysy detektiva a snad i paní Oliverové, která se vyskytuje ve více detektivkách. Občas se tyto hlavní postavy chovaly překvapivě odlišně než bych očekávala.

pistalka
30.11.-0001 3 z 5

Sloni mají pamět je předposlední kniha, kterou velká Agatha napsala. Tehdy jí bylo už dvaaosmdesát a na knížce je to docela poznat. Znatelně chybí napětí, tempo je poměrně pomalé a ač kritika byla velmi smířlivá (k věku autorky, jejímu přínosu i kvalitám většiny prací) a ocenila výborné dialogy, vcelku všichni se shodují na tom, že jako detektivní román se "Sloni" příliš neujali a vesměs zapadli.

dzejnyka
30.11.-0001 4 z 5

S každou ďalšou prečítanou knihou od Agatky vzrastá moja úcta a obdiv k nej ... a jej sa čím ďalej tým menej darí utajiť predomnou pravdu do poslednej strany :-)