Poslední případy slečny Marplové

Poslední případy slečny Marplové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223040/bmid_posledni-pripady-slecny-marplove-223040.jpg 4 172 29

Slečna Marplová série

< 14. díl

Detektivní povídky Agathy Christie vycházely většinou nejprve časopisecky a až poté v různých souborech. Šestice kratších příběhů, v nichž vystupuje slečna Marplová, byla ve Spojených státech vydána hned ve třech rozličných sbírkách, na jejich knižní publikování ve Velké Británii si však čtenáři museli počkat až do roku 1979, kdy – doplněny o dvě povídky bez této autorčiny oblíbené hrdinky – vyšly Poslední případy slečny Marplové (česky souborně až nyní). Směsici textů z let 1939–1958 charakterizuje její různorodost: najdeme tu zločin, drama i nadpřirozené záhady. Ale především se opět setkáme se všetečnou starou dámou s bystrým postřehem, trefným úsudkem a dokonalou znalostí hlubin lidské duše...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Miss Marple’s Final Cases and Other Stories , 1979

Iva B.
17.05.2015 3 z 5

Lehké zklamání, ale i tak jsem si tam našla něco pro sebe.

reader.007
17.04.2015 4 z 5

Tradičně roztomilé krátké detektivky, ovšem jakmile byla ze hry slečna Marplová, vnutili vydavatelé (bůhví proč) do této sbírky dvojici duchařin, které sice oceňuji jako mně dosud neznámé kousky, nicméně mi u nich chybí to logické vysvětlení celé záhady, jak je to u A.C. jindy typické.

pagac17
22.03.2015

Zajímavých 8 povídek Je to typická autorka. Tentokrát se snad loučí posledními případy. Fabulace jejích příběhů je pozoruhodná. Jsem po přečtení spokojen

Kurka
19.03.2015 4 z 5

Věřím, že každou z těch povídek by Agtha byla schopna tak rozepsat, že by vydala na knihu. Ona vlasně povídku Případ domovnice tak nějak rozepsala. Tato povídka mi totiž přišla se svou zápletkou velice pobodná, ne-li stejná, s knihou Nekonečná noc. Každopádně kniha rozhodně stojí za přečtění.

Blaník8
05.03.2015 4 z 5

Povídky A.Christie jako vždy skvělé!:-)

skulenka
03.03.2015 2 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem od Agathy Christie více. Zaujaly mě jen dvě povídky z osmi - jedna detektivní a jedná záhadná. Ostatní se mi špatně četly, nedokázala jsem tam najít pro mě něco zajímavého, co by mě zaujalo. Výhodou bylo, že šlo o krátké povídky, takže se knížka přečetla celkem rychle.

muchomurka
23.02.2015 4 z 5

Knížky od Agathy Christie jsou vždycky čtivé a hlavně napínavé. Povídky se mi líbily, ale myslím si, že jim uškodila přílišná krátkost. Celkově jsem však spokojená :-)

Henriette
09.02.2015 4 z 5

Hodně zdařilé povídky. Ty dvě poslední mi hodně připomínaly produkci Daphne du Maurier. U Agathy překvapivé.

bovinka
20.01.2015 5 z 5

Skvělé povídky a jedna hooodně strašidelná.