Slečna Fifi a jiné povídky (39 povídek)

Slečna Fifi a jiné povídky (39 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21418/bmid_slecna-fifi-a-jine-povidky-70E-21418.jpg 4 29 2

Téměř čtyři desítky povídek (mezi nimi i slavná „Kulička“) čerpají jednak z vojenského prostředí, jednak z prostředí normandského venkova. Válečné povídky, oslavující vlastenectví prostého lidu, se právě pro svůj naturalismus řadí k nejlepším dílům, odsuzujícím nesmyslnost válek. Povídky o venkovanech jsou výraznými sociologickými studiemi – strohými baladami o životě, vášních a smrti v drsném boji u moře.... celý text

maryzka
12.11.2019 2 z 5

Tento výběr povídek mi nějak připadal slabší, ale povídku ,, Lůžko 29 mám nějak pořád zafixovanou v hlavě, takže byla u mě na prvním místě, poté Martinová a to bylo asi tak všechno.

sika444
17.03.2019 4 z 5

Vojenské povídky jsou slabší, ale Kulička je dokonalá. Naprosto přesně napsaná, vyvážená do posledního gramu. Mistrovské dílo. Skvělé jsou povídky Dědek, Martinová a klasický Soudeček, podle něhož natočila ČT v 60. letech vynikající inscenaci. Četba těchto povídek je zde: http://umctachov.cz/2018/09/petr-vadura-cte-povidky-guy-de-maupassanta-2/