Slavík

Slavík https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294841/mid_slavik-Zjy-294841.jpg 5 1438 453

Francie 1939. V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Nightingale , 2015

luba65
12.09.2018 5 z 5

Překrásná kniha. Pomalí začátek, ale pak už jsem nedokázala přestat číst... A na konci spoustu slz...

hapac
12.09.2018 5 z 5

Opravdu hezký příběh dvou sester, kdy každá z nich se v tak těžké době zachovala neskutečně statečně. Zase trošku jiný pohled na válku. Knížka, která je pro mne srovnatelná s Hanou či Zlodějkou knih nebo Zvukem slunečních hodin. Každá z těch knih je jiná, ale čtivá a zajímavá.

alcahanca
05.09.2018 5 z 5

Jedním slovem nádhera! Moc hezký příběh o dvou sestrách, které mají každá jiný pohled na válku a při tom jsou hrdinky obě dvě, jen každá jiným způsobem.

hs777
03.09.2018 5 z 5

Přečetla jsem už hodně příběhů s podobnou tématikou a většina z nich mne silně zasáhla a dojala. Tato kniha je druhá, u které mi navíc tekly slzy.

gladya
01.09.2018 5 z 5

Co s lidmi dělá válka? Jak trpěly děti.

Do jaké míry může člověk přežívat a nepošpinit se? Co když je postaven před morální dilemata? Jistě, kolaboranty je jednoduché a správné odsoudit, ale co ti, kdo jen měli strach a podlehli nátlaku nebo mučení.

Která ze sester byla vlastně statečnější?

A jak odlišně se chovali různí Němci?

To vše jsou otázky, které mě při čtení téhle knížky napadly.

cmelda26
26.08.2018 5 z 5

Zatím nejlepší válečný román co jsem četla. Kniha napínavá až do konce, závěr se neobešel bez slz.

petula22
24.08.2018 5 z 5

Hodně emotivní kniha...vyprávění o válce z pohledu žen, pro mne spoustu nových informací...zasloužených pět hvězd

Kvetulina
23.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha, už dlouho jsem u žádné takhle neplakala, kdyby to šlo, dala bych těch hvězdiček daleko víc).

Kikušák
18.08.2018 5 z 5

Nikdy jsem nepřečetla knížku tak rychle jako tuto. Naprosto poutavý příběh, kde především oceňuji vyzdvižení statečnosti žen.

kocour_mikeš
14.08.2018 4 z 5

Dobře napsaná kniha ženou o ženách ve válce, podrobnější popisy jak to vidí žena, tématicky podobnou knihu jsem četl loni - Dívka, která spadla z nebe od Mawera, která rozhodně stojí za přečtení, zajména pro odbojnost. Za zmínkuí stojí také skvělá Sofijina volba, z poslední doby Vypravěčka nebo Hana z českých luhů. Dávám 75%.

Arsi
11.08.2018 5 z 5

Válka ve Francii. Neuvěřitelně silný příběh dvou naprosto rozdílných sester. Je tam láska, utrpení, odvaha, statečnost a odhodlání. Závěr knihy mi vehnal slzy do očí. Pořád musím o knize přemýšlet.
Určitě se ke knize ještě vrátím. Rozhodně doporučuji přečíst.

okeey
04.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh z druhé světové války. Nikdo, kdo to nezažil tohle prostě nemůže pochopit. Jak je těžké si v takové době udržet zdravý rozum, jak je důležité nebýt sám, jak se ,,podřídit nespravedlnosti". My jsme zhýčkaní dobou a nic jiného, takové příběhy by měly být zařazeny do povinné literatury a měli bychom si stále připomínat, co všechno máme a vážit si toho, ne vždy to byla samozřejmost. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

miseb
30.07.2018 5 z 5

Všechno asi bylo napsáno níže. Moc krásná knížka, určitě doporučuji k přečtení.

VerRyNDA
10.07.2018 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, které jsem s touto tematikou četla.

nicole1990
06.07.2018 5 z 5

Jedním slovem užasné a poutavé vyprávění dvou sester z války.. Neobešlo se to bez slz hodně smutný příběh, napsala bych co mě nejvíc dostalo,ale obsahovalo by to spoilery takže každý po přečtení uvidí sám jak na něj knížka zapůsobí... Byla to hrozně krutá doba deportace do koncetračních táboru,oddělování matek od dětí atd... Obě sestry pomohli a zachránili životy spoustu lidem.

Misha224
03.07.2018 5 z 5

Není nic, co bych mohla knize vytknout. Naprosto dokonale a poutavě vymyšlený příběh, který se odehrává za války. Pro mě kniha, která neopustí mou knihovnu!

Pavouček2
28.06.2018 5 z 5

Doporučuju i audioknihu, je zajímavé si to poslechnout i když to člověk četl a u poslechu asi i právě proto že už jsem to četla, brečela víc než u knihy :-)

Danka1975
22.06.2018 4 z 5

Mé pocity:

1) Začátek: . . takže tak trochu té červené knihovny v druhé světové válce, že by něco podobného typu Dívka, již si tu zanechal"? :-) .. . tak tři hvězdy, neurazí, nenadchne. . .nějak jsem se z knižky neposadila na zadek :-(
2) Prostředek a za půlkou: .. čoveče, neni úplně špatný. . :-), začínám se začítat a asi mě to baví víc :-). . tak 3+
3) Konec: Já brečím a dávám 4 plus!!!!!!

Asi kdybych za sebou neměla všechny Vypravěčky, Jsou světla, které nevidíme a nej Hanu, určitě bych hodnotila plným počtem!! . .Rozhodně nechci tuto etapu zlehčovat a bagatelizovat!!!! A DOPORUČUJI!!!!

ArwenAragorn
21.06.2018 5 z 5

Nezapomenutelný a strhující román o ohromné odvaze francouzských žen za druhé světové války. Román o životě, lásce a hrůzách války.
Knihu mám půjčenou, ale pořídím si ji do knihovničky. Je to jedna z těch, která si to určitě zaslouží.

lenka.g
14.06.2018 5 z 5

Pozor, komentář KarinŠ. přímo pod mým příspěvkem obsahuje spoilery, takže důrazně doporučuji komentář nečíst dřív, než knihu. :)