Život jedna báseň

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202810/zivot-jedna-basen-0S8-202810.jpg 4.4914

Slammed (1.)

Slammed (2012)

Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Makaja

Oceňuju, že Colleen do svých romanťáren vždycky vpašuje i trochu vážnější téma k zamyšlení...jen tady mi přišlo těch tragédií a souher náhod trochu moc. Ale přiznávám, že při rozhovoru Layken v ředitelně jsem slzu uronila a nechtěla jsem si ani představit, že by se mé děti ocitly někdy v kůži hlavních hrdinů, resp. vedlejších - obou mladších brášků.

Lucie2

V 16ti bych byla z knihy nadšená, nyní už mě tolik neoslovila, i když je to příjemná oddechovka.

AnnaNešporová

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny knížky od Colleen.

Dandy1

S knihami od Colen se vždycky vrátím do svého mládí. Připomenu si jak krásné bylo být zamilovaná a toužit po lásce. I když ty pocity umí i bolet.

Magič

Je to pěkný příběh o lásce, upřímnosti, bolesti a životě. Ale mě v příběhu stále něco chybělo a chování hlavní hrdinky bylo místy sobecké a výbušné.

Joyce24

Moc pěkný i když dost smutný příběh. Kniha je doplněna básničkami, které se mi také velmi líbily. Doporučuji.

A235711

Je neuvěřitelné kolik "náhod" a klišé se zvládne vměstnat do jedné knížky. Jinak se to nečetlo špatně a básníčniky se mi taky líbily, ale hlavní hrdinové mě někdy vyloženě vytáčeli.

Meluzínka

Tato autorka umi napsat odpravdu moc pekne pribehy.

Evule114

Další kniha, která se četla sama. Stačilo mi na to pár hodin. Tyhle knížky mě vždy dostanou. Hlavně je to smutné, ale i tak to nedopadne až tak zle. Zde jsem se poprvé setkala se slamem, tak zas jsem o kousek chytřejší. Ale musím říci, že i když příběh byl dojemný, tak jsem od Colleen četla "lepší". Tedy alespoň za mě to tak je. Jinak doporučuji, opravdu se čte sama.

veronika9143

Kniha určená pro mladší čtenářky, ale i já jsem si v ní našla to svoje. Číst ji v 15, tak je okamžitě mojí oblíbenou knihou. Autorku mám ráda a přestože nepíše pro mojí věkovou skupinu, její knihy jsou tak krásně napsané, že si je pokaždé přečtu. Tentokrát je příběh proložený i slamem. Četla se sama - :-D

LenRan

Několikrát jsem musela přestat číst, abych to rozdýchala a aby se mi vrátil rozostřený zrak. Fakt to se mnou zacloumalo :) To, jak tam autorka zahrnula texty písní a poezii, bylo prostě úžasný a přesně proto, čtu takovýto knížky. Chci to cítit a u jejích knížek se to už stalo pravidlem.

evago

autorka opět nezklamala...přečteno jedním dechem, i slza ukápla

Any27

Netuším proč, ale tato kniha mě prostě moc nebavila. Od autorky jsem četla Možná jednou, která byla úžasná, ale tento příběh mě nebavil. Je to příběh o ztrátách...a o zakázané lásce, takže ve vás nějaké emoce vyvolá, ale prakticky je to jedné velké klišé...

KnihomolkD

Páni!
Musím říct,že tohle se mi líbilo víc než Možná Jednou. Ale na mou Odvrácenou to nemá.Willa jsem si zamilovala,Layken jsem si hodně oblíbila.A ten zvrat?Ten jsem nečekala.

4,5/5*

Ditula

Další kniha od této autorky, kterou mám ráda. Dávám 4 hvězdičky, protože pocity z první mnou přečtené knihy "Bez naděje" asi jiná nepřekoná.
Kniha se opět dobře četla, měla jsem přečteno za dva dny, plná emocí, zvratů, smutku, ale i veselých okamžiků.

Terr_y

Vzhledem k tomu, že jsem před touto knihou četla Možná jednou a Odvrácená tvář lásky tak jsem musela ubrat jednu hvezdu, protože se mi ty knihy líbili o něco víc. I tak se mi ale kniha strašně líbila a určitě doporučuji. Je to opět kniha nabitá emocemi takže určitě nezůstane oko suché. Colleen je prostě třída :)

Maruš.D

Díky této knize jsem mimo jiné objevila úžasnou skupinu a jejich krásné písně. Kniha je tak jako ostatní od Colleen jedním slovem ÚŽASNÁ.. procítěná, smutná, emotivní. Dokážete se natolik zžít s příběhem, že propláčete skoro celou knihu, těmi silnými pocity. .. doporučuji nevynechat jedinou knihy od této autorky a přečíst je všechny do jedné :-)))

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Pamima

Velké upozornění na začátek. Nečtěte závěr knížky, pokud nejste připraveni nějakou tu slzičku uronit. :D A teď už pěkně popořádku. Nádherný a dobře pojatý námět, postavy, do kterých jsem neměla problém se vžít, úplně nejlepší úryvky z písní nebo básně. To vše a ještě mnoho dalšího tvoří tuto knihu pro mne jednou z nejoblíbenějších. Ačkoli by se mohlo zdát, že je kniha pouze dalším typickým teenagerským románkem, myslím, že v této knížce jde i o něco hlubšího. Určitě jsem toto dílo nečetla naposledy. Stoprocentně doporučuji ;D

Majinka2001

Páni. Přečteno za jeden večer. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. I slza mi ukápla.

Abnička

Já nemám slov. Opravdu ne. Tato kniha je úchvatná, nádherná, dokonalá. Je bez jediné chybičky. Přečetla jsem jí v kuse za 4 hodiny. Děj byl celou dobu velmi akční a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Navíc kniha krásně doplněná poezií, opravdu krásnou poezíí.
A velmi neobyčejný příběh hlavních postav. Smrt, zodpovědnost, láska, nenávis v tak jemném podání v této knize bylo neskutečné. Chvilkou ukápla slza a za chvilku jsem se nemohla přestat smát.
Tohle se mi líbí na knížkách od Colleen Hooverové. Nejsou to jen obyčejné, béčkové románky, jako každý druhý. Tyto člověka nutí se nad knihou aspoň trošku zamyslet a vcítit se do hlavních postav.
Opravdu a teď už se opakuji, dokonalá kniha!
Moc doporučuji k přečtení!

Btw. A hlavní hrdina? Tak do toho jsem se zamilovala! ♥️

Petra17

Skvělá knížka :)

Danca196

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a je opravdu krásná, i když jsem občas přes slzy neviděla na slova.

Jass

Komentář už jsem jednou psala... po prvním dočtení, ale stejně si to teď, po dvou letech, neodpustím znovu. O knížce si pořád myslím, že je nádherná a Will s Lake jsou prostě... nádherní. Co mě ale celkem dost rozčílilo... Když Lake Willovi řekne, že klidně rok počká a on jí na to odpoví, že jí nepřipraví o nejlepší rok života...! Jako co to je?! Věřte mi, právě jsem tenhle "nejlepší rok" prožila a jediné na co jsem myslela jsou zkoušky... (Uznávám, že za to jsem si mohla trochu sama, protože jsem si toho naložila víc, než jsem mohla zvládnout...) A rok... pro někoho, koho člověk miluje... čekat rok je nic...

salča

KRÁSA.
Tahle autorka je prostě skvělá.
Příběh nádherný,protkaný krásnou poezií a se spoustou rad o životě.
Tak mě pohltil, že jsem ho přečetla během jediného dne.
Colleen ve svých knihách dokáže zaujmout, pobavit, rozesmát,uronit slzu a zamyslet se nad hloubkou příběhu.Doporučuji.

TerezaMondeková

PANE BOŽE!!
Krásnější knížku jsem snad ještě nečetla. Kniha je nádherná. Nic ji nechybí. Dneska jsem ji začala číst a ještě dneska jsem ji dočetla. Nemohla jsem se odtrhnou (ani kdybych chtěla). Hrozně se mi líbí, že autorka přidala do knihy poezii. Já sama poezii miluju. A ty verše, co tam dala jsou nádherné! Moje nejoblíbenější je "smrt". Musela jsem si to číst pořád dokola. Tahle knížka je jedna z mála u kterých jsem brečela, ale i smála. Okamžitě, co jsem dočetla jsem si pustila Avett Brothers. Ještě teť je poslouchám. Jediný co mě mrzí je že je příběh, tak krátký.
Obálka je nádherná! Upoutala mě na první pohled. Kříčela na mě: Přečti si mě! A název krásný. Nemůžu si ho přestat opakovat.
Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila. Dokázala jsem se do ní hned od začátku vcítit a prožívat příběh s ní. To se mi moc často nestává. Je mi líto, že přišla o rodiče. Obdivuji její odvahu a charakter. To že se nesesypala a postarala se o svého sourozence. Jejího brášku jsem si hned zamilovala.
Hlavního hrdinu jsem si zamilovala. Bylo mi ho líto. Protože měl skoro stejný osud jako Lake. Oba přišli o lidi co celým srdcem milovali. Jeho bráška se mi hned líbil. Jejich vztahu jsem od začátku fandila.
Knihu so 100% znova přečtu. Nemužu se dočkat dalších knih od této autorky. Tuhle konkrétní knihu doporučuji.

Leanis

Nic mě už tak dlouho nedostalo, jako právě tahle knížka. Lake je hrdinka, se kterou se dá ztotožnit. Její vztah s bráchou je kouzelný. Na některých místech knížky jsem se smála, na jiných plakala. Na další stránce jsem zírala na verše a uvědomovala si jejich pravdivost.
Po dočtení jsem zaraženě koukala před sebe, a pak si pustila Avett Brothers. A při prvním zaslechnutí benja jsem se najednou cítila, jako Lake poprvé v autě s Willem. A najednou jsem pochopila všechno, o čem se v knížce mluví a o čem autorka píše. A proč je pro ní ta kapela tak důležitá, že jejich myšlenky přenesla do knihy. Život a smrt jsou nerozlučné. Žít znamená umírat. Ale když převáží radost ze života nad smutkem ze smrti, všechno je možné.
A teď mě omluvte, musím se jít ještě vybrečet. A poslechnout si Avett Brothers.

LucyBooks

Krásná knížka, dojemná, hlavně ten konec. Moc jsem Layken a Willovi fandila. Básničky skvělé, ke knize se hodí. Kniha nutí k zamyšlení. Přečteno za jeden den.

sarka4699

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opět hořkosladký příběh, který vás donutí k zamyšlený, co je v životě opravdu důležité a jaké jsou jeho priority. Doporučuji!!!

HoneyBunny
21.11.2017

Život jedna báseň je kniha o umírání rodičů. Nevím, proč tohle někdo píše a proč to cíťa jako já čte.
Ale když se příběh protne slam poetry, fajn hlavní hrdinkou a především stylem psaní této autorky, nelze ji odložit.