Život jedna báseň

Život jedna báseň

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Běh... celý text

Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději.

Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202810/zivot-jedna-basen-0S8-202810.jpg 4.4731

Slammed (1.)

Slammed (2012)

Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

kristyna1301
předevčírem

Skvělá! Jako vždy od Colleen. :-)

Rose18

Tahle kniha mi zlomila srdce... A ta poezie? Dokonalost! Jsem zamilovaná do každého řádku.

Flowers

Krásná kniha!

silvinka12

Je to taková oddechovka. Akorát mi bylo divný, že se skoro neznali (kolik mají let, jakou práci atd) a už spolu chodili. Will mě někdy udivoval svými "slabými chvilkami" ale jinak se mi kniha moc líbila a je hodně čtivá.

katerina5533

Krásny příběh. Na konci trochu smutný ale i takový život je :( Tuto autorku mam rada :)

ankaras

Úžasný dívčí román pro velké holky.

Nita17

Příběhu nejde vlastně nic moc vytknout, ale na mě byl tak nějak lehký. Připomnělo mi to dila Lenky Lanczové apod., které jsem hltala jako puberťačka. Ted' už ovšem při čtení čekám víc. Musím však ocenit krásné básničky.
Mám načteny i jiné knihy této autorky a za mě vede série Bez naděje, uvidíme kam se posune s dalšími.

IvettKremrová

naprostá bomba! :) jako všechny ostatní knihy této úžasné autorky, i tato mě naprosto nadchla a uchvátila! :) moc se mi líbila a doufám že má v plánu napsat další nějaké holčičí romány stylu jaký píše :) za mě bez váhání 5*! :)

Etule

O čtivosti knihy svědčí to, že jsem ji "přelouskala" za několik hodin jako nic.
Jak se zpívá v Landově Krysaři: "Život je kámoš a hajzl a šmejd." Tahle kniha to dokládá hned několika příklady. Je pravda, že to tajemství, které vše tak zdramatizovalo mi zas až tak strašlivé nepřišlo. Ale i tak se mi kniha líbila a přečtu si další od autorky.
Na konci mě Willovo chování strašně vytáčelo, což zapříčinilo i to, že nedostane kniha 4*. Moc se mi naopak zamlouvaly slamové večery v klubu D9VĚT. :)

EvikU.

Kniha se mi moc líbila. I když bylo jasný, že konec byl trochu předvídaný. Hezky se četla.

tinka99

Třetí knížka od Colleen, kterou jsem četla a zároveň třetí knížka od Colleen, kterou jsem si zamilovala. Zhltla jsem ji během dvou dnů.
Celý děj jsem prožívala spolu s Lake. Možná jsem pomalu začínala mít sklony k depresím, jak jsem se do toho vžila a uvěřila tomu, že je to můj příběh :D.
Nedovedu si představit takový život, jaký mají postavy z knížky, a věřte mi, že tu špatnou část příběhu bych nikomu nepřála. Vážně. Nikomu. Ani nepříteli. Zase na druhou stranu, ta pohádková část dobře dopadla a tak to má být...
Na konci jsem si trošku pobrečela. Vlastně jsem jednou málem brečela i někde v polovině knížky, ale jelikož jsem si četla při hodině, nějak se mi to povedlo zahnat...:D Z toho vyplývá...NEČÍST VE ŠKOLE PŘI HODINĚ (alespoň ti citlivější jedinci :))

Barsine

Přečteno, sečteno. Nic náročného, pohodové čtení do deštivého dne.

Ze začátku jsem měla pocit, že jsem se ocitla v nějakém románu Lenky Lanczové...nakonec se mi to i potvrdilo. Přečetla jsem první kapitolu a opravdu jsem měla nutkání knihu odložit a už ji neotevřít, nakonec (asi to bylo tou nudou v práci), jsem se přinutila číst dále a tak jsem to přečetla.
Samozřejmě tam bylo pár věcí k zamyšlení a kdyby došlo k něčemu podobnému u nás doma, byla bych to viděla úplně jinak...
Ne, nebylo to zlé, byl to celkem pěkný příběh, zčásti naivní, zčásti vtipný, zčásti vážný.. taková všehochuť. Pro 15 leté dívky ideální :-)

DiDi123456789

Neměla jsem velká očekávání, opravdu ne. Ale zamilovala jsem se do Willa Coopera, do Eddie, do Julie i do Lake. Básničky jsou úžasné, hlavně ty ke konci, které nesou více významů. A moudra od Lakiiny maminky? To je něco neskutečného (hlavně v tom dopisu).
Neskutečně vtipná knížka, plná emocí, ale i překlepů (což mě strašně štvalo). Ale hodně jsem se toho i naučila a myslím, že mám novou skupinu na poslouchání!

pokecka

Od této autorky jsem četla poprvé....poutavý příběh, přečteno za tři dny doporučuji !

Ráčkajda

Krása....přečteno za dva dny.

81evama

Super, prelouskano za dva dny, moc me zaujala postava Willa, sympatak, Lyken me obcas trochu stvala, prislo mi, ze se chvilema chovala jako spratek,ale vzhledem k okolnostem se asi neni cemu divit, konec super, doporucuju.

dominishka

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Doporučuji

milena25

Nádherná kniha.
Doporučuji

MiliKry

Moc pěkná knížka přečtena během chvíle, bohužel konec mě hodně rozplakal. Romantické, ale smutné.

Safrika

Moc povedena kniha! Mile me prekvapilo, ze clovek tusil vyvoj situace a skutecnost byla jina :), super.

Lizzie19979

Nádhera. Za jednu noc jsem to přečetla. Možná tuhle knížku mám o malinko radši, než Bez naděje, kterou jsem četla jako první. A ty básničky... prostě krása.

Eevina

No teda, čekala jsem od toho sladkou romanci ze střední školy a brala jsem to jako oddechovou knížku a to tak vůbec není. Je to silný, smutný příběh o životě, lásce, přátelství, zodpovědnosti a i o naději, že jednou bude líp. A ta poezie, která je v knize obsažená, ta je nádherná.

stepka3765

Colleen prostě umí! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Snad od autorky vyjdou i jiné knížky :)

Lossosska
27.12.2016

Je to druhá kniha od této spisovatelky a jsem opět dojatá. Kniha měla děj, rychle utíkala, konec byl opravdu dramatický. Znovu jsem se neubránila slzám. Obsažené básně jsem si četla snad stokrát, znovu a znovu. Jsou úžasné. Dodávají na prožitku a již zmíněné dramatičnosti. Celá knížka je úžasná a plná pohledů z různých úhlů. Je to krásné a smutné a všechno možné dohromady. Že těm dvěma bude stát v cestě osud bylo nad slunce jasné, -komu také v cestě nestojí, že? -ale tuto překážku jsem upřímně nečekala. Jedině doporučuji, ale pravdou je, že Odvrácená tvář lasky se mi líbila o něco víc (je emotivnější a celkově zapletenější, i originálnější). Každopádně se k této knize budu ráda vracet.

FreeDragon
26.12.2016

Možná jsem ještě ovlivněna emocemi...ale dávám 5*.
Nikdy jsem nebyla na "romanťárny", po téhle knize jsem sáhla v knihovně čistě ze zvědavosti. Nelituji toho. Vžila jsem se do příběhu Lake a Willa a všech ostatních...možná až moc.
Teď jsem opravdu naměkko :D
PS Básničky skvěle oživovali příběh, stejně tak jako texty The Avett Brothers :)
Jak už jsem psala, na " romanťarny" nejsem, ale tuhle knihu doporučuji. A rozhodně si chci přečíst další knihy od autorky.

Nikolette
14.12.2016

Emocionální smršť. Dvě slova, která popisují moje pocity jak při čtení tak po přečtení. I když mi to ze začátku připadalo hrozně kýčovité, podle mě to má něco do sebe a kniha se mi nakonec velmi líbila.

ajla5
03.12.2016

Bohužel jsem knize nepřišla na chuť. Připadalo mi to slepované. Vyloženě jsem nudila.

Anna 13
02.12.2016

Krásná kniha o zákázané lásce, plná nádherných básní ale také o temných stránkách života, které si jednou prožije každý z nás. Tato autorka píše nejlepší knížky pro náctileté dívky, po kterých sáhnou rádi i starší generace, A to proto, že jsou nabité láskou, ale nejsou přeslazené, nýbrž opravdové a lidské. Její díla by si zasloužila nějak ocenit.

Nicméně ten překlad knihy je otřesný. Takhle to vážně někdo vydal?

Jinak doporučuji i sérii Bez naděje. Také úžasné čtivo. :)

akšuram37
01.12.2016

Krásných 5 a půl hodiny mi zabralo přečíst tuto knížku, vypotřebovala jsem tak 30 kapesníků a asi tak 50x jsem se zasmála. Tolik emocí při čtení knížky jsem snad zažila jen u Než jsem tě poznala (i když to je zase kniha na jiné úrovni), ale i tak jí dávám 5* za lehké a rychlé čtení (po dlouhé době jsem četla do noci, než byl konec knížky).

Je to druhá knížka, kterou jsem od Colleen četla a nebude poslední, ještě mám zálusk na Bez naděje. Odvrácená tvář lásky byla hlavně o sexu, Život jedna báseň není vůbec o sexu (jsem ráda, že takové knížky jsou), ale o tom jak je život nevyzpytatelný (to co se tam stalo byla jedna velká náhoda, podle mě to moc reálný není, ale kdo ví).

Asi mám novou hudební skupinu, kterou budu poslouchat :) The Avett Brothers

Připravte se na strašně moc překlepů!

hanča34
18.11.2016

Po knize Bez naděje to byl takový sešup dolů. Přečetla jsem to až do konce,ale doufám, že další knihy, které mně od autorky ještě čekají, budou lepší.

americká literatura

Colleen Hoover