Život jedna báseň

Život jedna báseň

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202810/zivot-jedna-basen-0S8-202810.jpg 4.4760

Slammed (1.)

Slammed (2012)

Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia

lucie2952

Kniha se četla jedna báseň. Ikdyž kniha byla hodně smutná, tak byla i přesto moc hezká. Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Colleen prostě umí psát.

jankaander

Nádhera,zase jsem ubrečená............

kalinkacz

Musím říct, že už mám za sebou ty nejlepší knihy od této autorky, které jsou teď na knižním trhu... Proto jsem od této knihy nečekala něco lepšího, jelikož se jedná o autorčinu starší knihu... Zakázaná láska mi sice přijde okoukaná, ale opět jsem se do knihy začetla a stránky mi mizely pod rukama a já vlastně byla svým způsobem spokojená...

nani_nka

Knižku som začala čítať po prečítaní Možná jednou od tejto autorky, takže som čakala tak isto úžasný príbeh s tými najlepšími hrdinami. Avšak asi po 50 stranách som ho stále nenachádzala. Preto som knihu odložila, no po nejakom čase som si začala čítať komentáre iných čitateľov k tejto knižke, ktoré ma presvedčili po nej znova siahnuť a začítať sa. Ale prekvapenie sa nekonalo. Knižku som dočítala, ale mňa príbeh o "zakázanej" láske študentky Layken a učiteľa Willa nejako nezaujal. Alebo možno len Možná jednou nastavilo veľmi vysokú latku.

janadibelkova

Krásné, čtivé, příjemné prázdninové čtení, přesně to je potřeba mezi vážnou literaturou...snad jen editor by mohl kouknout na chyby, kterých je v textu tolik, že to až ruší..ale to je opravdu jediná vada na kráse této knihy..

helkol

Knihu jsem si vybrala na základě pozitivního hodnocení a rozhodně to byla dobrá volba. Poutavý příběh, který byl chvílemi i dost smutný. A taky v knize najdete dost mouder, to největší podle mého na poslední stránce. Stojí za přečtení

Dadula118

Výborná kniha,jako ostatní od této autorky.Musíte furt číst a číst až jste na konci a nechcete aby ten konec byl...

Mišule_11

Kniha mě nadchla, líbila se mi a měla jsem ji přečtenou skoro hned! :) Byla smutná, aby oba nakonec měli stejný osud..život bez rodičů si nedovedu představit!! Ale zároveň také alespoň s trochou štěstí nakonec přece jen! :)

Kyta

Kniha mě ve finále neskutečně nadchla. "Život jedna báseň" je pro mě už čtvrtou knihou od C. Hoover a ani tahle nezklamala, stejně jako ty předešlé.
Děj je poměrně jednoduchý a předvídatelný, a přesto se mi kniha líbila. Moc si nepotrpím na romantické příběhy s přeslazenými konci, ale tato kniha o tomhle rozhodně není. Každý autorčin příběh nese určité poselství nebo skrytý význam a tento není výjimkou. A to z těch příběhů nedělá jen další milostné romance plné překážek, které musí dva lidi překonat. Kniha je dojemná, vtipná, smutná, romantická i napínavá; má opravdu mnoho podob.

Nejsem velká fanynka poezie, ale slam poezie se mi v této knize moc líbila a hodila se tam. Moc se mi zamlouval styl psaní i nápad začít každou kapitolu krátkým textem od skupiny The Avett Brothers. Kniha skrývá tolik mouder a motivačních citátů ohledně života, že bych si některé z nich nejradši i vypsala.

Do knihy jsem se ponořila tak, že jsem opět všechno prožívala s hlavní hrdinkou. Za těch 260 stran jsem neměla čas si ji úplně oblíbit, ale zato jsem chápala její chování, nálady, dokázala jsem se vžít do její situace. Je trochu paradox, že dva lidi k sobě přivede taková smutná událost. Milostný příběh mezi Lake a Willem je trochu naivní klišé, ale všechno vykompenzovala vedlejší dějová linie s Lakeinou maminkou.

Z knihy jsem si toho odnesla hodně. Sečteno podtrženo, kniha se mi líbila a určitě bych doporučila dalším čtenářům! :)

MartinkaSl

Od knihy jsem moc neočekávala, ale naprosto mě nadchla! Konec se dal poněkud předvídat, ale i tak byla kniha nádherná. Obrovské plus za úžasnou poezii.

marta14

Kniha se mi líbila, ale podle mě to bylo celkem smutné. Nemám ráda smutné knihy. I tak dávám pět hvězdiček, ale znovu si ji nepřečtu.

kristyna1301

Skvělá! Jako vždy od Colleen. :-)

Rose18

Tahle kniha mi zlomila srdce... A ta poezie? Dokonalost! Jsem zamilovaná do každého řádku.

Flowers

Krásná kniha!

silvinka12

Je to taková oddechovka. Akorát mi bylo divný, že se skoro neznali (kolik mají let, jakou práci atd) a už spolu chodili. Will mě někdy udivoval svými "slabými chvilkami" ale jinak se mi kniha moc líbila a je hodně čtivá.

katerina5533

Krásny příběh. Na konci trochu smutný ale i takový život je :( Tuto autorku mam rada :)

ankaras

Úžasný dívčí román pro velké holky.

Nita17

Příběhu nejde vlastně nic moc vytknout, ale na mě byl tak nějak lehký. Připomnělo mi to dila Lenky Lanczové apod., které jsem hltala jako puberťačka. Ted' už ovšem při čtení čekám víc. Musím však ocenit krásné básničky.
Mám načteny i jiné knihy této autorky a za mě vede série Bez naděje, uvidíme kam se posune s dalšími.

IvettKremrová

naprostá bomba! :) jako všechny ostatní knihy této úžasné autorky, i tato mě naprosto nadchla a uchvátila! :) moc se mi líbila a doufám že má v plánu napsat další nějaké holčičí romány stylu jaký píše :) za mě bez váhání 5*! :)

Etule

O čtivosti knihy svědčí to, že jsem ji "přelouskala" za několik hodin jako nic.
Jak se zpívá v Landově Krysaři: "Život je kámoš a hajzl a šmejd." Tahle kniha to dokládá hned několika příklady. Je pravda, že to tajemství, které vše tak zdramatizovalo mi zas až tak strašlivé nepřišlo. Ale i tak se mi kniha líbila a přečtu si další od autorky.
Na konci mě Willovo chování strašně vytáčelo, což zapříčinilo i to, že nedostane kniha 4*. Moc se mi naopak zamlouvaly slamové večery v klubu D9VĚT. :)

EvikU.

Kniha se mi moc líbila. I když bylo jasný, že konec byl trochu předvídaný. Hezky se četla.

tinka99

Třetí knížka od Colleen, kterou jsem četla a zároveň třetí knížka od Colleen, kterou jsem si zamilovala. Zhltla jsem ji během dvou dnů.
Celý děj jsem prožívala spolu s Lake. Možná jsem pomalu začínala mít sklony k depresím, jak jsem se do toho vžila a uvěřila tomu, že je to můj příběh :D.
Nedovedu si představit takový život, jaký mají postavy z knížky, a věřte mi, že tu špatnou část příběhu bych nikomu nepřála. Vážně. Nikomu. Ani nepříteli. Zase na druhou stranu, ta pohádková část dobře dopadla a tak to má být...
Na konci jsem si trošku pobrečela. Vlastně jsem jednou málem brečela i někde v polovině knížky, ale jelikož jsem si četla při hodině, nějak se mi to povedlo zahnat...:D Z toho vyplývá...NEČÍST VE ŠKOLE PŘI HODINĚ (alespoň ti citlivější jedinci :))

Barsine

Přečteno, sečteno. Nic náročného, pohodové čtení do deštivého dne.

Ze začátku jsem měla pocit, že jsem se ocitla v nějakém románu Lenky Lanczové...nakonec se mi to i potvrdilo. Přečetla jsem první kapitolu a opravdu jsem měla nutkání knihu odložit a už ji neotevřít, nakonec (asi to bylo tou nudou v práci), jsem se přinutila číst dále a tak jsem to přečetla.
Samozřejmě tam bylo pár věcí k zamyšlení a kdyby došlo k něčemu podobnému u nás doma, byla bych to viděla úplně jinak...
Ne, nebylo to zlé, byl to celkem pěkný příběh, zčásti naivní, zčásti vtipný, zčásti vážný.. taková všehochuť. Pro 15 leté dívky ideální :-)

DiDi123456789

Neměla jsem velká očekávání, opravdu ne. Ale zamilovala jsem se do Willa Coopera, do Eddie, do Julie i do Lake. Básničky jsou úžasné, hlavně ty ke konci, které nesou více významů. A moudra od Lakiiny maminky? To je něco neskutečného (hlavně v tom dopisu).
Neskutečně vtipná knížka, plná emocí, ale i překlepů (což mě strašně štvalo). Ale hodně jsem se toho i naučila a myslím, že mám novou skupinu na poslouchání!

pokecka

Od této autorky jsem četla poprvé....poutavý příběh, přečteno za tři dny doporučuji !

Ráčkajda

Krása....přečteno za dva dny.

81evama

Super, prelouskano za dva dny, moc me zaujala postava Willa, sympatak, Lyken me obcas trochu stvala, prislo mi, ze se chvilema chovala jako spratek,ale vzhledem k okolnostem se asi neni cemu divit, konec super, doporucuju.

dominishka

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Doporučuji

milena25

Nádherná kniha.
Doporučuji

MiliKry

Moc pěkná knížka přečtena během chvíle, bohužel konec mě hodně rozplakal. Romantické, ale smutné.