Sladká jak krev

Sladká jak krev https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80086/sladka-jak-krev-tina-salo-80086.jpg 4 316 48

Tina Salo série

Praha je přívětivé město, pro "našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.

Tatsume
03.06.2016

Kniha zpracovává velice zajímavý námět, a to realistickým, chvílemi až syrovým způsobem. Na můj vkus bohužel až moc syrovým. Celkově na mě působí dojmem "akce za každou cenu" a uspěchaně.

Petule.k93
30.04.2016

Mam rada pribehy o upirech a i tentokrat jsem se bavila. :-) Tesim se na pokracovani :-)

Devil-Ivet
22.01.2016 4 z 5

Velmi čtivá a příjemná kniha. Není to klasická upířina, které na nás poslední dobou skáčou ze všech stran. Tady láska nemá místo. Upíři jsou vypočítavý, krvelační a bojechtivý. A tak to má být :)

Lenny33
24.12.2015 4 z 5

Kniha se četla rychle a čtení mě opravdu bavilo.
Je sice pravda, že místy jsem nestíhala autorčiny myšlenkové pochody a nechápala, kam autorka děj směřuje, ale ke konci vše dává smysl. Je to také jedna z máma knih, kde bych uvítala více rozepsat určité věci - popis okolí, věcí, lepší popis autorčina vymyšleného světa a celkově charaktery a život hlavních hrdinů.
Spád kniha měla. Hodnotím 4* a těším se na další díl.

zvejkal
10.11.2015 5 z 5

No, mne sa to velmi pacilo. Taky zensky pohlad na vec ... Petra - super si to napisala.
Dnes som zistil, ze su dalsie 3 diely, tak som ich hned objednal. Teda vlastne vsetkych sest...

Yarwen
05.09.2015 odpad!

Příběh upírky, která se snaží vyřešit pokus o převrat ve vlastních řadách. Autorka se pokouší představit hlavní hrdinku jako rebelku, která okolní svět přijímá se zdviženým prostředníčkem, nicméně výsledek je naivní a trapný. Příběh naprosto jalový, dialogy o ničem - čtenář si mnohdy není jistý, o čem se baví - a spíše než napětí si člověk musí protrpět informace o tom, co si upírka obléká na sebe. Horší by to snad už jen mohlo být s nádechem romantiky, ale i bez ní to na jednu hvězdu nemá. Kdysi jsem se rozhodnul, že každou knihu, kterou začnu číst, dočtu až do konce, ale někdy je to utrpení.

Betnka81
31.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila , a myslím si , že na Českou fantasy je naprosto super :D

Dandulka
14.11.2014 5 z 5

Konečně jsem se dostala k prvnímu dílu a musím říct, že se mi fakt líbil!!!!!

hatuli
05.11.2014 2 z 5

Moc nezaujala :-)

NoelHudson
22.10.2014 4 z 5

Kniha boří všechny romantické představy o upírech. Čtivá oddechovka. Těším se až si přečtu další díly!

Lenu04
21.10.2014 4 z 5

Fantasy oddechovka - čte se rychle, děj se odehrává v Praze, takže plus - konečně místo, které člověk zná. Hlavní hrdinka drsná - dobré čtení, když si chcete odpočinout od všech těch romantických fantasy příběhů.

elyonka9643
29.08.2014 4 z 5

Já mám zkrátka knížky od Petry ráda. Líbí se mí její styl psaní. Navíc mám ráda upíry a Prahu. Takže tohle je prostě knížka dělaná pro mě. Taky se mi docela líbí, že to není nic až tak náročného. Četlo se mi to dobře.

Falquar
28.05.2014 3 z 5

Typická upírská pitominka s emancipovanou a superdrsnou hlavní hrdinkou, jinými slovy nic, co bychom neviděli už dřív a na sto různých způsobů. Jenže tuhle pitominku napsala Češka a to tak, že Cullenovic fanynky by z toho nejspíš trefil šlak. Už proto je "Sladká jak krev" víceméně výjimečná knížka, nemyslíte?
Tam, kde Bella a zástupy jí podobných panen slastně vzdychaly nad krásou přiteplených hezounků, kteří upíra neviděli snad ani z rychlíku, natož aby jím byli, se upíří dáma Kristina, v minulosti nespočtukrát znásilněná, přizabitá a všeobecně nedoceněná, nebojí nějaké té vulgaritky, popřípadě, odpusťte, vášnivého šoustání. Tam, kde se Bella & spol. vyznává z neopodstatněné a hloupé (milovat někoho, kdo ve vás vidí hlavně sváču, je fakt padlé na hlavu) lásky, Tina hladově vysává své milence skoro až k smrti. Taky vidíte ten rozdíl?
Tímto děkuji Petře Neomillnerové za upíry natolik upírovaté, jak jen to vzhledem k žánru a dnešní době jde.
Se zápletkou už je to horší. Ano, autorka píše krásně, přinejmenším mně se to četlo jedna báseň, ale i tak jsem se co chvíli zastavila a přemýšlela, jak mohlo něco takového někoho napadnout, popřípadě kde jsem už takovouhle pasáž viděla. Čas od času mi dokonce naskočila jména "Anita Blake" a "Sookie Nevímjakdál", ale pak hlavní hrdinka zase plácla nějakou hlášku a mně se všecko ostatní hnedle vykouřilo z hlavy. Tomu se říká pisatelské umění.
Knihu bych doporučila (zejména) dámskému osazenstvu jakožto "guilty pleasure" s tím, že se u toho dá parádně vypnout a navíc má člověk pocit, jaký že to není drsňák, když přelouskal 250 stránek hrubého výraziva.

kočičí anus
25.04.2014 3 z 5

Přišlo mi, že to autorka psala s prstem v nose. Nebo někde jinde.

moni.ka
18.02.2014 odpad!

Málokdy to vzdávám, ale tohle jsem nedala. 22% ve čtečce a dál to vážně nešlo...:-/

Šárka_D
31.12.2013 3 z 5

Docela fajn, příběh sice postrádá originalitu, ale zase se to dobře čte. Fantasy oddechovka, u které se nemusí moc přemýšlet.

Valentine
24.07.2013 5 z 5

Úžasně propletená fikce s realitou. Věrohodné postavy, poutavý děj a podle mě si tady v době fifty shades téměř každý musí přijít na své...

marwinmh
05.06.2013 3 z 5

Tina je hrdinka dle meho gusta rozhodna drsnacka jdouci za svym cilem za kazdou cenu, vi presne co chce, neni to zadna cukrova panenka. Dej knihy mel spad a rozhodne me navnadil k precteni dalsiho dilu.

Safienka
16.01.2013 5 z 5

Fantasy dílo, které má rychlost, spád, erotický a syrový náboj. První kniha, kterou jsem od této autorky četla a určitě nebude poslední. Hlavní hrdinka, mladičká Tina Salo, která je zakotvená mezi mrtvými a nemrtvými. Schopnosti má upíra, ale má možnosti žít i jako člověk - pod sluncem,s jídlem a pitím lidem vlastním. Dostává se ji nelehkého úkolu, a to vystopování vraha několika obětí. Na pomoc ji je doporučen německý upír, zabiják, který má jistě nespočet fanynek - dokud nevystrčí ty svý tesáky. Dílo, které je protkáno rychleplynoucími dialogy se čte skoro samo. Byla jsem upozorněna na výskyt sexu a hrubých výrazů, ale popravdě to nebylo tak strašné. Řekla bych, že se to dalo unést :o) Maličko jsem se sice občas ztrácela mezi ostatními postavami, ale řekla bych, že to bylo spíše rychlostí mého čtení a tím, že se jich tam vyskytovalo na můj vkus možná až moc. To, co jsem si myslela, že bude vyřešeno, tak nebylo, tak snad se dočkám v dalším díle.

lanusinka
05.11.2012 5 z 5

Tina je drsňačka jak se patří, takové mám ráda...