Skvrna

Skvrna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347798/bmid_skvrna-nuV-347798.jpg 3 1140 335

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít. Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život… Skvrnu (v originále Grownup, původním názvem What Do You Do?) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Grownup , 2014

Enny06
06.05.2019 odpad!

Neskutečná blbost.

SirIvan
03.05.2019 2 z 5

Žádný zázrak, ale přečíst se to dalo.

dancadragneel
22.04.2019 4 z 5

Povídka to nebyla špatná. Začátek byl trošinku nudný, ale pak to začalo gradovat. S koncem jsem trochu nespokojená, protože mi přišlo, že to bylo až moc přehajpované a člověk si může jenom domýšlet, co byla vlastně pravda... Avšak pravdou je, že nejlepší knihy jsou právě ty, co po přečtení nechávají v čtenáři mnoho otázek a to tahle povídka velmi dobře splňuje.

Lenoulinka
22.04.2019 odpad!

Povídka o honění. Tohle byla ztráta času.

Tereziee
17.04.2019 3 z 5

Příběh, který by si rozhodně zasloužil více stran a větší obsah...ale duchařskou povídkou bych to nenazvala.

MissCarter
08.04.2019 2 z 5

Kniha mě nalákala na popis klasické duchařské historky.. asi jsem si pod tím představovala něco jiného. Chápu, že na těch pár stránek se toho nedá moc vměstnat, ale i tak jsem asi čekala víc. Každopádně při čtení příjemně uběhlo jedno podmračené odpoledne

oblakaknih
04.04.2019 1 z 5

Nevím, jak vy, ale u hororů očekávám strach. Tady to bylo minimální napětí.
Začátek je o ničem, potom to začíná být nadějné a pak... Konec naprosto nesmyslný, neukončený. Za mě velké zklamání.

haaabi
02.04.2019 5 z 5

Většinou se o knížkách píše, že konec překvapil. Nooo a mě překvapil začátek už po prvních větách, to jsem fakt nečekala :-D Ikdyž úplný konec byl taky překvapivý. Takže za mě - super jednohubka!

DennisMoore
02.04.2019 5 z 5

Dost dobré. Sice se mi po dočtení zdálo, že ten konec byl příliš a tak trochu zbytečně překombinovaný, ale když jsem o něm pak přemýšlel, nenapadl mě žádný lepší. Plus tedy musím pochválit vypravěčský styl Gillian Flynn, od které jsem ještě nic nečetl a jejíž hlavní hrdinka si mě (jistě i díky fajn překladu) dokonale získala.

klaraj093
29.03.2019 5 z 5

Za mě super.. Hodinové čtení, příběh pěkně napsaný

adevis
21.03.2019 2 z 5

Kniha mě zaujala až po první schůzce se Susan. Do té doby jsem byla v rozpacích a myslela jsem si, že to bude pěkná blbost. Každopádně jak už tu bylo zmíněno. Příběh a nápad dobrý, ale ten konec???! Největší trapnost, když se čtenář vlastně ani nedozví, jak to dopadlo. Povídka by si sama o sobě zasloužila větší rozsah.
Kdybych si knihu koupila za plnou cenu, byla bych zklamaná o dost víc... teď už možná chápu, proč byla kniha ve slevě.
Takže sečteno podtrženo nevím, proč se tato povídka nazývá jako “mistrovská”.

MakiKorda
19.03.2019 3 z 5

Ta je od Gillian bohužel že slabšího soudku, hezký promyšlená kniha ale tím jak je krátká,Nedokáže být tolik napínavá a detailní. konec zmatene rychlý . Umíš to lépe Gill..

PajusenkaB
18.03.2019 3 z 5

Nevím, co si o tom myslet teda. Knihu jsem si koupila a i přes maturitní četbu jsem se do ní pustila, protože mě zaujal super vtipný začátek. Jenomže kniha se začala propadat. Chápu, že je to povídka, nicméně na pár stránke vyhrkat zajímavý obsah? Ten příběh by se dal 2x více rozvinout.
A co mě urazilo úplně nejvíc je nedořešený konec! Naprosto to nesnáším.

pdoubkova
18.03.2019 3 z 5

průměrná povídka

andy_nejedla
17.03.2019 4 z 5

Kniha dobrá, až na ten konec, ten mě zklamal, proto jen 4 hvězdičky.

Annkag
12.03.2019 3 z 5

Začiatok knihy ma pobavil.Fakt som sa zasmiala.
Pokračovanie bolo v napätí a premýšlala som o minulosti starého viktoriánskeho domu ale úprimne?Koniec mi prišiel taký nemastný,neslaný....
Autorka nás nechala v úvahe o čom to vlastne bolo.Ostalo otvorených strašne mnoho otázok bez idpovedí.A to ma deptá.Ktorá z vyslovených možností je bližšie k pravde?Kde to vlastne začalo v tej zvláštnej rodine pokulhávať?Kde je vlastne tá škvrna o ktorej by mala kniha pojednávať?Bolo to všetko domom?Bolo to všetko matkou?Bolo to všetko nevlastným synom,ktorý má predstavovať tú skvrnu?Bol to sociopatický teneger,ktorý má predpoklady stať sa vrahom,psychpatom,ktorý sa bude so svojimi obeťmi pohrávať?
Ako som už spomenula....príliš mnoho otázok a tak vela možností.

Countee
03.03.2019 3 z 5

Shrnula bych to dvěma slovy: neurazí, nenadchne.

RuzovaPanterka
02.03.2019 3 z 5

Říkám na rovinu, že nejsem úplně povídkový tip, tohle mě ale zezačátku příjemně chytlo. Bohužel v druhé polovině mé napětí poněkud opadlo a na konci mě opustilo úplně...A ještě jako bonus otevřený konec...grrrr...

Adel153
02.03.2019 4 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, ale když jsem knihu začala číst tak mě zaujala příběhem hned od začátku. Jediný co mi zde vadilo byl moc otevřený konec. Jinak příjemné oddechové čtení.

pavčape
02.03.2019 1 z 5

Tak pokud tohle má být hororový povídka, jsem velmi otrlý čtenář. Nevyděsilo mě naprosto nic. Povídečka kraťouličká, za hodinku nemáte co číst. A ta pointa? Možná hororové pointy takové bývají, mě ale nenadchla.