Knihkupectví u jezera

Knihkupectví u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462992/bmid_knihkupectvi-u-jezera-YLr-462992.jpeg 4 249 75

Skotské knihkupectví série

Uprostřed skotské Vysočiny, na farmě u vesničky Kirrinfi ef, žije Nina. Vlastní pojízdné knihkupectví, ale teď nutně potřebuje někoho, kdo by za ni práci na čas převzal. Na kopci nad vesnicí, přímo na břehu jezera Loch Ness, stojí velké panské sídlo, v němž žije osamělý muž se třemi dětmi, od kterých právě v slzách utekla už šestá chůva. Daleko na jihu se svobodná matka Zoe zuby nehty snaží uživit sebe a svého čtyřletého němého syna. Pak ovšem přijde dopis oznamující zvýšení nájmu a Zoe nezbývá než sbalit sebe i syna a odjet do Skotska, kde přijme místo Nininy pomocnice a au pair ve strašidelném domě. Je ale vůbec možné zapadnout do tak úzce semknuté komunity, nahradit milovanou knihkupkyni, a navíc zvládnout tři nezvladatelné děti, které o její péči ani v nejmenší nestojí? A kam se vlastně poděla jejich matka? Knihkupectví u jezera je volným pokračováním Pojízdného krámku snů. Je to příběh o naději, víře, lásce a o tom, že štěstí může člověk najít i tam, kde by je vůbec nečekal.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Bookshop on the Shore , 2019

Bramborak81
27.09.2022 3 z 5

Splnila mé očekávání, dobrá oddychovka na nedělní odpoledne nebo propršený den. Bavilo mě prostředí ve kterém se většina děje odehrávala, Skotsko a knihy je moc fajn kombinace. Jen nevím, co to je v poslední době s těmi uspěchanými konci. Možná je to prostor pro další díly.

manasx
16.09.2022 4 z 5

Kniha mi dala přesně to, co jsem nyní potřebovala. Krásný oddech s příjemnou a hezky plynoucí knihou :)

Nika.
11.09.2022 3 z 5

I když tahle knížka pro mne není žádné "wow", tak se četla moc hezky.
Líbilo se mi, že se odehrávala ve Skotsku a i děj byl zajímavý, byť tak nějak předvídatelný.

januska82
04.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha, prekrásny príbeh.... Koniec bol trochu rýchly, nerozvinutý. Kľudne mohlo byt pár strán naviac a ešte popísaný príbeh Ramsayho a Zoe.... Jasné, že sa vie každý dovtípiť, ako to skončilo, ale keď si to prečítate, predsa len je z toho lepší pôžitok, aj zážitok.
Kto nečítal, šup sa pustiť do tejto knihy!!!

evineckY
25.07.2022 5 z 5

Starosti i radosti a rodinné problémy ve Skotsku u jezera Loch-Ness .
V nádherné přírodě se i z nemluvy stane nadmíru spokojené dítě, obzvlášť s
dobrým bráchou .
Je to milá kniha s velkým výběrem knih :-)

Patane
18.07.2022 3 z 5

Knížka mě trochu zklamala. Atmosféra je super - mlhavé Skotsko, jezero, staré šlechtické sídlo se zatazenymi závěsy. Zoe je sympatická (matky samozivitelky mám jako hrdinky ráda), děti jsou zpočátku na pěst, ale od začátku je zřejmé, že si je Zoe získá.
Zklamáním pro mě byla milostná linka mezi Zoey a Ramseym. On se tam vždy tak zjevil a najednou šup - láska jako tram.

Pavla79
13.07.2022 5 z 5

V obou příbězích se spisovatelce dokonale podařilo skloubit krásnou skotskou přírodu, kde byste se chtěli okamžitě ocitnout, nepřeslazenou romantiku, lehký humor a postavy, které vám přirostou k srdci.... Opravdu velmi pěkný příběh a pohodové čtení. :)

Booky84
10.07.2022 5 z 5

Krásná a pohodová romantika, se kterou jsem strávila dnešní chladný a deštivý den. Hlavní hrdinka mi byla hned sympatická a děti rozhodně nebyli zlé, ale spíše nešťastné. Kdo má rád Skotsko a líbil se mu první díl, tak ten rozhodně nebude zklamaný a i tato kniha se mu bude líbit.

Mrňous1
20.06.2022 5 z 5

Tak druhý díl zřejmě lepší ještě než ten první, i když na konci už jsem měla pocit, že to nemůže hlavní hrdinka ve vztahu k otci svého dítěte myslet vážně, že je snad světice nebo úplně blbá...Ale to je jen můj osobní pocit, jinak děj, prostředí, zápletka i charaktery postav, až na malé výjimky, mi seděly a čtení jsem si moc užila.

Ninushka
05.06.2022 5 z 5

Skotsko, knihy, láska k literatuře a mladá tápající žena dávají dobrý základ milé oddechovce, která mě nezklamala.

JointlieKat94
04.06.2022 5 z 5

Tahle díla mě prostě baví. Autorka si Vás prostě umí získat. :)

Mě si získala hlavně tím, kam své hrdiny vždycky "usadí". Tady třeba krásné prostředí, které snad jednou budu moci poznat. Skotsko. S knihama, pojízdným autobusem plným knih, obrovskou knihovnou plnou vzácných kousků, sympatickými postavami (až na Jaze, hajzlik jeden!), a spoustou dobrodružství- ať už se jedná o nezvladatelné děti, nebo zákazníky, kteří vlastně nic kupovat nechtějí.
Každopádně, konec nám vše vysvětlí a vykouzlí milý úsměv na tváři. Miluju to. :)

Moc se těším na další knihu autorky.

Marci_Vaj
30.05.2022 5 z 5

Druhý díl byl taky milý, první asi lepší, i když tady bych chvilku váhala, oba měly něco do sebe, rozhodně styl psaní byl fajn, příběh zajímavý, láká mě to Skotsko čím dál víc :)

Aaloha
20.04.2022 4 z 5

Moc hezké, snad ještě lepší než první díl. Nebylo to přeslazené, nechybělo napětí a všemožné zvraty a objasnění rodinného tajemství. Děti a jejich problémy, vztahy a krásně popisovaná příroda v okolí jezera Loch. Příjemná oddychovka.

hapac
11.04.2022 5 z 5

Opět pěkné počteníčko. Zkrátka Jenny Colgan je jistota hezkého příběhu.

klodnerovic
09.04.2022 4 z 5

Až na těch pár nonsensových situací dobrý. Dost dobrý. Dost možná by mě bavilo i filmové zpracování. Jasně, to, že zpovykaní spratci vlastně nebudou ani tak zpovykaní, jako nešťastní, se dalo čekat, ale vysvětlení nepřítomnosti jejich matky mě fakt překvapilo.
Nevím, v realitě se takové příběhy asi odehrávají někde trochu jinde, než na starých, tak trochu strašidelných, ale dechberoucích panstvích, ale jistě se odehrávají. Za mě fajn knížka o složitých mezilidských vztazích a důsledcích "špatných" rozhodnutí.

knihovnička007
01.04.2022 3 z 5

Odpočinkové, nenáročné čtení. Krásné prostředí Skotska.
Více v recenzi nebo na FB Tučňákův knižní svět

baty
11.03.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Moc pěkně se mi to četlo. Pěkně vykreslené prostředí, do kterého se hlavní hrdinka přestěhovala se svým synem. Kniha bohatá na děj, napětí, vytrvalost, houževnatost a hlavně lásku. Rozhodně tuto sérii doporučuji k přečtení

zdenaR
11.03.2022 3 z 5

Poklidné čtení ve stylu novodobé červené knihovny.

Mabie
28.02.2022 4 z 5

Knihkupectví u jezera je kniha, která vás (zvlášť v dnešní době) potěší pohodou a pozitivní energií.
Chůva a osamělý muž se třemi dětmi je ideální téma na “červenou knihovnu”, ale ačkoliv je to romantický příběh, má i řadu vedlejších linek - matku samoživitelku, dítě s poruchou, podivného otce a jeho zanedbané děti. Kdo má ale rád knihy, potěší ho příběh, který se částečně točí okolo pojízdného knihkupectví, částečně okolo historické knihovny a vzácných knih, ale hlavně okolo Skotska. Čistá příroda, otužilí a svérázní obyvatelé i celková atmosféra tohoto malebného koutu světa ve vás po dočtení vyvolají pocit, že se do popisovaných míst chcete vydat.

rozvera
25.02.2022 5 z 5

Příběh statečné mladé matky, situovaný do krásného, ale i tvrdého prostředí skotské vysočiny, mne zaujal nejen dějem, zejména však popisem drsného kraje s proměnlivým počasím, ale i zajímavých obyvatel. Autorka dobře charakterizuje jednotlivé členy rodiny z venkovského zchudlého šlechtického sídla a hlavní aktérku příběhu , pracující jako au pair u tří totálně zanedbaných dětí, která krom této role ještě zvládá práci v pojízdné knihovně. Celý příběh je dějově bohatý, plynulý, vtipný a převelice čtivý.