Školník Kulda je jednička

Školník Kulda je jednička https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28418/bmid_skolnik-kulda-je-jednicka-SGK-28418.jpg 5 56 9

Jednoho dne přibude do čtvrté třídy nový žák Karel Kludský. Na hlavě nosí v zimě v létě kulicha, protože má celkem osm uší, na každé straně čtyři. Díky jim slyší neuvěřitelně daleko, a ví, co se kde děje a cosi lidé povídají. Tuhle úžasnou výhodu dokonale využije parta kamarádů – a to nejen při otevřeném boji s věčně nabručeným školníkem Kuldou!... celý text

simca9342
23.06.2023 5 z 5

"Z pravěku "
Kdo by nechtěl do školy, kterou neřídí učitel? Sice to není jako ve filmu Sumerhill, kde byla jistá forma demokracie a žáci si organizovali nejen výuku, ale je to podobné. Zde má na starost místní školu ten, kdo o ní pečuje z technické stránky. Školníka Kuldu si oblíbí každý :)

vladislav6610
02.03.2022 5 z 5

Vzpomínka na dětství i na Vladimíra Jiránka.

Nymfadora.T.
28.02.2021 3 z 5

Ani nevím, kde se ta kniha vzala v knihovně rodičů, nikdy jsem ji jako dítě nečetla...ze zvědavosti jsem do ní nakoukla- milé zavzpomínání na dětství a jako bonus ilustrace od Jiránka.

Knihomolka506
26.01.2021 5 z 5

O jedné velké škole, kterou z větší části řídí školnik Kulda. Místní děti si ho postupně oblibí. Získá si sympatie nejenom u nich

Macheta
18.07.2020 3 z 5

Hezká dětská oddychovka, která mi zpříjemnila koronaobdobí ve škole, knížku jsem mohl hned pěkně doporučit svým žákům :)

Lucissia
18.11.2019 5 z 5

Já sama jsem tuhle knížku četla kdysi určitě aspoň třikrát. A teď jsem si užívala předčítání a úspěch se u dětí také dostavil. Dokonce si myslím, že jsem si knížku užila víc jako dospělá, viděla jsem tam hodně narážek a také vzpomínek. :-)

kamibe
03.05.2017 5 z 5

Pamatuji si, že před mnoha lety jsem ji četla s velkým potěšením a tenkrát bych určitě dala pět hvězd, tak jsem si to chtěla zase dopřát. Na počátku jsem se bavila velmi dobře, některé hlášky mě hlasitě rozesmívaly a Jiránkovy ilustrace tomu dávají korunu. Miluju ho. Pak mě však u pracovního vyučování, výtvarné výchovy a matematiky překvapilo, že už se mi to tolik nelíbí. Nakonec ovšem musím konstatovat, že už jsem si svou radost z této knížky kdysi odžila a bylo by tedy nespravedlivé, abych kvůli tomu, že teď už mi to tolik nesedlo, srazila hodnocení na třeba jen 4 hvězdy.

Kurka
30.01.2013 5 z 5

Příjemná a zábavná oddychovka. Takový Mikuláš od Goscinnyho počesku.

malen
05.10.2012

Pro kluky bezva čtení, i rodiče se nenudí.

Jiří Kahoun
česká, 1942 - 2017