Sklenice srdíček

Sklenice srdíček https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395531/bmid_sklenice-srdicek-Pd1-395531.PNG 4 289 103

Když beze stopy zmizí šestnáctiletá Angela Wongová, jedna z nejoblíbenějších dívek ve škole, nikdo si nedokáže představit, že by s tím měla cokoli společného její nejlepší kamarádka Georgina (Geo) Shawová. A určitě to nenapadne ani kamaráda obou dívek Kaisera Brodyho. O čtrnáct let později jsou Angeliny ostatky nalezeny nedaleko místa, kde Geo vyrůstala. Z Kaisera se mezitím stal detektiv, jenž konečně zjistí pravdu: Angela byla obětí Calvina Jamese, který poté zavraždil nejméně tři další ženy. Pro úřady je Calvin sériovým vrahem, avšak pro Geo je kýmsi úplně jiným. Na střední škole byl její první láskou a ona s ním prožívala vášnivý vztah až do noci, kdy byla zabita Angela. Čtrnáct let věděla, co se s Angelou stalo, aniž by o tom komukoli řekla. Pak byla zatčena a poslána na pět let do vězení. Calvin je tou dobou odsouzen na doživotí, ale nedlouho po uvěznění se mu podaří uprchnout. Krátce před Geiným propuštěním jsou nedaleko místa původního zločinu nalezena další mrtvá těla. Kaiser věří, že vrahem je opět Calvin, a obává se, že také Gein život může být v ohrožení. Kniha Jennifer Hillier je příběhem trojice dávných přátel: dívky, která byla kdysi zavražděna, ženy, jež po letech skončila ve vězení, a muže, jenž se snaží odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Jar of Hearts , 2018

karantena
01.10.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha.Dobře se četla,jen ten konec byl nějaký rychlý a nevysvětlený.Jakože jaký otec takový syn?

Monni
01.10.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky.
Kniha se velice dobře četla a byla napínavá. Konec byl celkem řekvapení, ale přišel mi takový divný. Nemůžu si pomoct. každopádně i tak dávám 4/5 a pokud budu mít možnost přečtu si i jiné knihy od autorky.

Evišťátko
24.09.2019 3 z 5

Ach jo!!! Tak skvěle rozehrané krimi, napínavé,neotřelý styl,dobře propracované jednotlivé postavy a tak pokleslý konec,který vše co bylo předem popsáno zcela zazdí!! Obrovská škoda!!!

Dopi70
12.09.2019 4 z 5

Ze všech knih od Jenifer Hillier se mi tato líbila nejméně, čímž netvrdím že je špatná. Ostatní tři byly pro mě tématicky zajímavější a napínavé od začátku do konce. U Sklenice srdíček se to rozjíždí asi až od půlky, a důležité informace autorka dávkuje po částech, takže se celé tajemství postupně rozkrývá.
Rozhodně budu vyhlížet další knihy této spisovatelky.

SimonaP
10.09.2019 4 z 5

Tahle knížka se mi líbila moc, konec nečekaný. Co mě odrazovalo, byl obal, ale jinak knížka super, krásně čtivě napsaná.

ArwenAragorn
08.09.2019 4 z 5

Od autorky jsem četla Řezníka a Wonderland : Země divů, které se mně líbily asi o něco víc. Tento thriller je ale stejně jako předešlé dva čtivý a poměrně napínavý. Autorka popisuje minulost a současnost střídavě a to z pohledu Geo, které dává z pochopitelných důvodů více místa, a z pohledu Kaie, dnes detektiva. Geo je vykreslena tak protichůdně, že chvilkami ji lituji , jindy mě zase šokuje. Rozuzlení je dost děsivé, ale epilog americký doják.
....Minulost je vždycky s vámi, ať už na ni chcete vzpomínat, nebo ne, ať už jste za ni odpovědní, nebo ne. Minulost si člověk nese s sebou, protože ho proměňuje. Můžete se snažit ji pohřbít a předstírat, že se nikdy nestala, ale tak to nefunguje. Geo to ví z vlastní zkušenosti.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Někdo píše, že obálka je odpuzující, ale má zaujmout a to zvládla dokonale.

smithynka
03.09.2019 5 z 5

Knížka byla zajímavá, četla se sama. Určitě si přečtu další knihy této od této autorky.

josska
30.08.2019 5 z 5

Knížka se mě moc líbila,je čtivě a napínavě napsaná..obálka pěkná,,,a překvapivý konec

peitho.1
21.08.2019 5 z 5

Moje druhá (a určitě ne poslední) kniha od této autorky, která spíše než na velkých překvapeních, staví příběh na dokonale vypracované psychologii postav, napětí a čtivosti.
Rozuzlení jsem vytušila celkem brzy, ale to vůbec navadilo, i tak nějaké to překvapení zbylo a knihu jsem si užila, byla to skvělá kombinace thrilleru, detektivky, psychologického románu s pár prvky románu pro ženy.
Za mě velká spokojenost a doporučuji!

JitkaHambi
20.08.2019 4 z 5

Od knihy jsem nic extra necekala a o to vic jsem byla prekvapena, jak je dobra!Prolinani minulosti a pritomnosti mi zde nevadilo, naopak, bylo to hezky vse popsane.Takovy zajimavy pribeh, urcite stoji za precteni.

Jakubadavid
10.08.2019 5 z 5

Knížka se četla snadno, skoky do minulosti mi nevadily. Hlavni hrdinka neurazi, sice se projevi trochu více drsně, než jsem čekala, ale co už. Závěr trochu mooc .... to uz si dočte každý sám. Za mě dobré čtení. Určitě zkusím sehnat i další knížky.

Janaves
28.07.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, napínavá.

ilčidlo
30.06.2019 4 z 5

Napínaví čtení, jen mi dělal trochu problém začátek a to prolínání minulostí s přítomností. Podle mně bych uvítala raději méně vzpomínek na pubertu a více místa na závěr.

muchomurka
24.06.2019 2 z 5

Tohle bylo "zajímavé"... Četlo se to skoro samo, ale Geo mi k srdci nepřirostla, nemohla jsem se s ní sžít, prožívat její útrapy, protože si za to mohla sama. Ano, v 16 je člověk určitým způsobem naivní, ale myslím si, že není tak blbý, aby si takto zpackal život nevědomky. Geo se tvářila jako silná a zároveň chudinka a to mě vytáčelo. Kdyby to bylo napsané jiným způsobem, asi by to byla fajn detektivka, takto to byl převážně výlet do minulosti, který nebyl hezký a obešla bych se bez něj. A současné případy - vždyť ani zde nešlo o vyšetřování, ono se to samo uzavřelo, ale sloužilo to jen k nimrání se v ničem hlavních postav. Škoda, jsem z toho zklamaná.

konicekbily
16.06.2019 4 z 5

Hříchy mládí ovlivňují příběh od začátku do konce. Autorka s námi nehraje poctivou hru, což u krimi očekávám, ale tentokrát zneužívá až moc prohazování děje v minulosti s dějem v přítomnosti, a to až moc často. Ale píše pěkně, uvidím, co v češtině od ní vyjde.

jasmína
11.06.2019 5 z 5

Mám autorku ráda, sice mi to vyústění k závěru jaksi nesedlo, nechci vyzrazovat SPOILER, ale i tak jsem četla do 1.h.do rána, abych se dozvěděla, jak to dopadne..

Bramhr
08.06.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Ten začátek mně stál hodně soustředění, aby mi nic neuniklo a ono se ukáže, že každý detail daval smysl a nic bych v knize nezměnila!!!!

orangerose
31.05.2019 5 z 5

Dokonalost z detektivek :)

alnahu
16.05.2019 3 z 5

Příběh ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí.Příběh nás nejdřív zavede do ženské věznice,kde si Geo odpykává trest.Od začátku si člověk myslí ,že je to nešťastná chudinka,ale skutečnost je úplně jiná -opravdu překvapivá. Hlavní postavy v této knize jsou všichni divní.Sice jsem knihu zařadila do čtenářské výzvy ,ale není to můj šálek kávy.

RockMartina
11.05.2019 4 z 5

Ústřední zločin byl opravdu šokující a asi si ho budu dlouho pamatovat. Posledních tak 50 stran už se dalo celkem snadno odhadnout. Závěr ten už byl dle mého názoru až moc přehnaný a v poměru k celému příběhu hodně zrychlený, proto nedávám plný počet hvězd.