Skleněná těla

Skleněná těla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452027/bmid_sklenena-tela-Fpq-452027.jpg 3 423 110

Melancholie / Melanchólia série

Skleněná těla, temný thriller od autorů severské bestsellerové trilogie Vraní dívka, nahlížejí do nejhlubších koutů lidské duše a odkrývají její odvrácenou tvář. Skleněná těla vyprávějí o tom, čeho všeho je člověk schopen kvůli umění a jak extrémní prostředky je ochoten k tomu použít. Skleněná těla jsou návykový román, jehož čtení bolí, ale nejde zastavit… Švédsko zaplavila vlna sebevražd. Umírají mladí lidé, ze světa scházejí těmi nejděsivějšími způsoby. U všech se našly staré kazety s hudbou z osmdesátých let. Stockholmský detektiv Jens Hurtig zjistí, že patřily jediné ženě. Nedlouho poté začne někdo brutálně zabíjet vlivné osobnosti. Souvislost obou případů je hrozivější, než si kdo vůbec dokáže představit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Glaskroppar , 2014

Daniela1992
31.07.2019 5 z 5

Strhující, šékující závěr. Kniha se mi moc líbila, i když zpočátku mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách

Dada077
29.07.2019 3 z 5

po toľkých švédskych majstroch krimi som asi mala priveľké očakávania, axl sund ma sklamal

Maki21
23.06.2019 5 z 5

I když se kniha zdá zpočátku nudná, tak je dobré si počkat na závěr. Vyvrcholení celého příběhu mě naprosto šokovalo. Musíte mít trpělivost, a kniha svým neuvěřitelným vás odmění. Ideální pro lidi kteří mají rádi trochu psychologie, a zajímají se proč se najednou zvedne vlna sebevražd teenagerů. Kniha je pro náročnější diváky a rozhodně to není mainstreamová četba.

PetaZ
26.05.2019 2 z 5

Tak tohle se nepovedlo.. Cekala jsem porad nejakou akci nebo logickou zapletku a nestalo se

WowKokinko
21.05.2019 3 z 5

Děj celkem zajímavý ale místy jsem byla z postav zmatená, spousta lidí na H pro mne byl ze začátku problém :) ale zvrat a celkové rozuzlení bylo nečekané :)

katerina5544
13.05.2019 1 z 5

Trilogie Vraní dívky se mi moc líbila. Tuto knihu odkládám už po 40ti stranách. Vůbec mě to nebaví a je mi i jedno co bude dál.

Měňavka
09.05.2019 5 z 5

Musím uznat, že kniha mne překvapila a hlavně dostala. Tento žánr jde naprosto mimo můj zájem a bylo s podivem, že jsem po příběhu sáhla. Nicméně, byla jsem zvědavá, protože mi to doporučili hned dva lidi najednou. Nelituji. Okamžitě jsem se nechala pohltit obsahem, prolínáním kapitol a touhou vědět, jak to dopadne. Občas jsem měla problém s temnotou, která knihu ovládá v každé druhé větě, taky občas morbidní, ale po menší pauze jsem se vrátila ke čtení. Velice se mi líbily pasáže, kdy se hlavní hrdinové vraceli do minulosti a byly zdůrazněny obyčejné detaily ze života, které ve výsledku působily neobyčejně a důležitě. Hned se pustím do trilogie Vraní dívka.

8877
23.04.2019 1 z 5

Zaujal mě námět, ale nakonec je to pro mě spíše zklamání. Nebaví mě rychlé krátké kapitoly, změny postav v každé z nich. Kniha je na mě příliš temná, scény s popisem sebepoškozkování mi nedělají dobře, po 168 stranách prozatím odkládám...

Janule809
01.04.2019 3 z 5

Nejdříve jsem se nemohla zacist, měla jsem celkem zmatek v osobách,ani nevím jestli mě to bavilo a jestli se mi kniha líbila.Bylo to hodně zvláštní

monci6485
10.03.2019 5 z 5

Kniha mě fascinovala už obálkou. Psychopatické děti podělaných pánbíčkářů, všichni znudění vlastním životem. V knize jsou opravdu zajímavé myšlenky a ta atmosféra se nedá popsat. Pro mě parádní čtení.

Luca287
03.01.2019 2 z 5

Bohužel jsem nedočetla.

Janniska
13.12.2018 5 z 5

Obrovsky mi dělali potíže jména a měla jsem ze začátku zmatek v postavách,ale jinak je čtení opravdu zajmavé a i téma mi sedlo.Super!

Akimus
09.12.2018 2 z 5

Knížka mi přijde celkem nechutná, tmavá a studená. To asi má být. Zajímavý je příběh v pozadí. Sebevraždy jsou zbytečné, bolest a trápení co tyto děti prožívají jsou převlečená nuda. Za přečtení to stálo, v knize jsou zajímavé momenty.

maja8148
12.10.2018 3 z 5

K této knize jsem přišla, jak slepá k houslím. Před více jak rokem jsem ji jen tak dostala od kamošky, že ona ji taky dostala od kamarádky a tak ji posílá taky dál. Nedůvěřivě jsem se podívala na přebal. Celkově se mi nelíbil (ano vybírám knihy, ne úplně vždy, ale většinou, i podle obalu). Něco mi na něm neseděl, něco mě na něm odrazovalo. No a pak to zlaté kolečko Bestseller. Prostě ty nálepky nemám ráda. Neříkám, že populární knihy nečtu, to ne. Ale když to na ni někdo napíše, tak to v mých očích sníží o té knize mínění. Jsem toho názoru, že pokud je kniha Bestseller, tak by jste se o tom měli dozvědět jinak než z obalu knihy. Pro příklad- o HP jsem si poprvé přečetla v časopisu pro mládež, kde jej opravdu vychvalovali. O Stmívání jsem samozřejmě slyšela díky filmu, ale poté jsem slyšela i spolucestující ve vlaku, jak se o něm baví (přečetla jsem to až po ujištění kámošky, že to opravdu není tak hrozný jak si myslím). No a vemte si takovou Trhlinu, nebo Hanu (ani jedno z toho se sice číst nechystám, ale myslím, že pro příklad stačí ne?). To jsou knihy o kterých se všude mluvím. No a pak jsou knihy, které to prostě na sobě musí mít napsáno. A ani pak jim to člověk nevěří (oki jedné jsem to uvěřila a nelituji).
Od začátku jsem byla odhodlána knihu poslat dál, ať se mi bude líbit nebo ne. Pevně jsem doufala, že se mi líbit bude a já ji předám dál s dobrým pocitem. No... předám ji velmi ráda s uspokojením, že mi už nebude zavazet v knihovně Neříkám, že je úplně špatná, ale nějak nedokážu pochopit jednání všech těch postav. Hlavně... Jako ano, je mi jasné, že všichni v tý knize jsou blázni a psychicky labilní, ale kde přesně se ta labilita vzala? Ve výchově? Možná. Ale to mi tam taky úplně nesedí. A taky nechápu tu poslední oběť. A kniha byla chvílemi opravdu velmi hnusná. A často i bezdůvodně. Jako by autoři jen hledali způsob jak šokovat. A proč tam vlastně byla Aiman? Jako postava jistě hodně zajímavá, ale co tam sakra dělala? Proč tam byla? A už vůbec nechápu důvod toho jejího děcka. Prostě dvě úplně zbytečný postavy. A přitom to někde uprostřed vypadalo, že to nabírá zajímavý směr. Ale ve chvíli, kdy vám dojde kdo je vrah už jen prostě nechápete jeho myšlenkové pochody. A myslím, že své na tomto zmatku a nevychutnání si zážitku má i způsob, kterým je kniha psaná a který se ještě během knihy dá zvládnou, ale od půlky už vás občas otravuje a na konci vás jen absolutně zmate a máte pocit, že vám část příběhu, rozuzlení některá z postav zamlčela.
No alespoň mám za sebou knihu do čtenářské výzvy...

Faila
02.10.2018 3 z 5

Oproti předchozím knihám je tato pro mě mírným zklamáním, neboť jsem od Sunda zvyklá na drsnější příběhy. Přesto nemůžu říct, že by Skleněná těla byla vyloženě špatné dílo, je to pořád poměrně temná, napínavá a dost realistická detektivka. Nenudila jsem se u ní a místy mi stále přebíhal mráz po zádech. Sundův styl je velmi zajímavý a jeho nápady jsou vskutku originální. A na druhou stranu je poměrně příjemná změna číst od něj něco méně... drastického.

marie8567
10.08.2018 5 z 5

velmi realisticky napsaná kniha

Dmjouuu
16.07.2018 3 z 5

Zajímavé počtení, temná atmosféra, severskej styl. Ke konci jsem se musel do čtení malinko přemáhat kvůli překombinovanosti, ale jsem rád, že jsem to dojel.

Hokkejka
26.06.2018 4 z 5

Konec byl na můj vkus moc překombinovaný, autoři to přehnali.

Šárušš
18.05.2018 4 z 5

Chápu, že dost lidem se tato kniha zdá dost těžká na čtení, ale nechápu, že někomu přijde nudná.
Mám ráda černotu, jak nejvíc to jde a tohle bylo sice těžký, ale musela jsem to dočíst až do hořkého konce a zjistit, kdo za tím sakra je.
A že to byla zodpovědná jedna z hlavních postav, která se jevila jako normální, jsem opravdu nečekala.
Akorát mě trochu mrzí, že mi autor zabil mou oblíbenou postavu.
Pokud máte rádi melancholii, černý humor, smrt mohu jen doporučit.

Kortexo
03.05.2018 3 z 5

Skvělý a originální námět a popis románů, který silně přitahuje, ale je zcela nevyužitý a to je obrovská škoda.
Dobře napsaný příběh, který dokáže vtáhnout, ale podle popisu čekáte hodně, ale boužel vyvrcholení a pointa příběhu nepřekvapí a v žánrů je průměrem.
Pozitivní je označení kapitol podle jmen postav, o kterých kapitola je.
A hodně překvapivá smrt jedné z postav, nepamatuji si, že bych v posledních letech toto v krimi žánrů zažil, ale ani tohle příběh nezachrání.
Skvělá myšlenka, ale velmi uspěchaná v průměrném příběhů, kterých je tady mnoho.
Tohle mělo být nezapomenutelné, boužel není...