Skandál

Skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1301/bmid_skandal-CRX-1301.jpg 4 342 74

Studentku Jade přepadne jednoho deštivého večera trojice výtržníků. V hrůze ze skandálu a pod tlakem předpojaté provinční morálky uteče zoufalá dívka z domova. Bolestné vzpomínky na město Palmetto, ovládané zámožnou rodinou Patchettových, ji však pronásledují dál. Zkaženému milionářskému synkovi a jeho kamarádům nikdy neodpustí odporný čin, který tak zásadně změnil její život. Po letech se Jade vrací se synem do rodného města jako úspěšná podnikatelka s úmyslem vybudovat zde textilní továrnu a nabídnout práci většině obyvatel. Pomstí se těm, kteří jí kdysi ublížili? Najde konečně lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Breath of Scandal , 1991

Evaho73
11.12.2017 5 z 5

Tentoraz autorka rozohrala silné príbehy dvoch ľudí, z ktorých každý mal svoj život nasmerovaný k šťastnej a úspešnej budúcnosti po boku svojich životných lások.
Potom prišlo u obidvoch k zásadnemu tragickému zlomu, kde ich životy a emócie náhle stratili svoj smer... Obidvaja sa začali strácať v mori ľudskej špiny, plného absurdít vo forme nezmyselného chovania sa blízkeho okolia.
Preto, aby prežili a vysporiadali sa s krivdami minulosti, si každý určil svoj nový smer, kde sa ich osudy v jednom okamihu stretli....
Čítavý emotívny román so silným námetom, kde sa najskôr striedajú časové aj dejové línie dvoch príbehov, ktoré potom vyústia do jednej, aby sa tým vystupňovala celá zápletka.
Kniha určite patrí k tým lepším, ktoré som od tejto autorky čítala.

tatouš
24.11.2017 5 z 5

Nádhérný román,který dlouho na čtenáře působí.Od začátku až do konce se čte jedním dechem.Doporučuji.Všechny knihy té to autorky jsou vynikající!!!

moudivlacek
14.07.2017 5 z 5

Tak tento příběh by se klidně dal zařadit do psychologických románů. Je to čtení pro silné žaludky. Jade si mne získala svou sílou vypořádat se s osudem, a i když k ní byl dost krutý, záhy našla také pár lidiček, kteří jí ukázali své dobré srdce a pomocnou ruku, kdy to nejméně čekala.
Jestliže byl osud krutý k Jade, pak nevím jak nazvat osud Dillona, vůbec se mu nevidím, jak žil po své poslední tragédii. Snad se spíš divím, že se nakonec dokázal z toho všeho dostat.
A proto je jasné, že ti dva si zaslouží být spolu. Ale ještě i oni musí prožít zlé, aby věděli, že jejich společný život je jejich celoživotní výhrou.
Doporučuji.

AdaVinculin
09.06.2017 5 z 5

Luxusní čtení ;-)

DJANKA
21.03.2017 5 z 5

Super knížka, napínavá, dobře se čte. Hlavní hrdince celou dobu fandíte, aby vše zvládla a samozřejmě, že zvládne. Konec opravdu předvídatelný, ale předešlý děj, který mě držel neustále v napětí a očekávání vše vynahradí. Moje první knížka od autorky a určitě zkusím další.

harena
17.11.2016 4 z 5

Čtivý příběh, emotivní i napínavý, velice dobře se čte, také i u mě je to první knížka od Sandry Brown a určitě ne poslední.

Ivanule
02.07.2016 4 z 5

Moje první knížka,kterou jsem od Sandry Brown přečetla:),knížka se lehce a snadno čte,jsou zde jak smutné osudy,i když hlavní hrdince to co zažila vůbec nezávidím a nepřeji nikomu. Někomu může být kniha hodně předvídatelná,což si myslím,že od začátku jde poznat,ale není nad to si ji přečíst do konce:)

barusak1
24.06.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky a veliká spokojenost. Kniha se dobře četla. Příběh byl poutavý a chvílemi dojemný. Ráda si od ní opět něco přečtu

upol
27.03.2016 5 z 5

Doporučuji. Povedená knížka.

Katka313
07.11.2015 5 z 5

Krásná knížka, chvílemi hodně smutná a bylo mi líto jak některé postavy dopadly. Pro mě některé věci hodně předvídatelné. Ale určitě doporučují.

JulaJ
12.10.2015

Skvělá kniha, emoce, napětí, láska, násilí, prostě takový správně namixovaný thiller s dobrým koncem. DOporučuji a určiě se ke knize vrátím!

Lucka385
26.09.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která vás nutí číst dál a dál. Začátek je velice drsný, kniha je celkově čtivá a konec ,,sladký". Zatím nejlepší, jakou jsem od spisovatelky četla.

ovpana
23.12.2014 5 z 5

Další krásná knižkam,.,je supr ,že hrdinka dotáhla pomstu až do konce.

Blanice
03.12.2014 3 z 5

Teda, četla se mi ta knížka dobře,ale cca 100 stran před koncem mě jaksi přestala bavit. Bylo křišťálově jasné, jak to dopadne a dočetla jsem, abych zjistila, kolik ještě lidí nechá paní Brown zemřít, aby to klaplo.
Když čtu ty nadšené komentáře dole, připadám si jak kacíř...

stefi61
29.09.2014 4 z 5

Sandra Brown jindy nezklame. Začátek knihy byl naprosto strhující. Bohužel, nastaly situace kdy jsem se v části knihy "trochu nudila" a těšila se kdy kniha začne opět gradovat. Od konce knihy jsem taky čekala více. Ale i tak knihu doporučuji a zařadím ji mezi mé oblíbené

estela1
07.09.2014 5 z 5

tahle knížka mě dostala, jedna z mých nejoblíbenějších od této autorky. Začátek je opravdu drsný a silný, dál je to napínavé a super napsané, zas se ke knížce vrátím.

inule
15.05.2014 4 z 5

Ten začátek byl fakt strhující, drsný a šokojící. Chvíli jsem hlavní hrdinku odsuzovala za řešení situace po letech, ale nakonec se do děje začalo zaplétat i trochu romantiky a konečné rozuzlení bylo fajn. Bylo to napínavé čtení. Pravda, někdy trohu zbytečně obsáhlé zabíhání do podrobností.

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Velice čtivé. Sandra Brown nezklamala a tato kniha se řadí mnoha dalším od této autorky, ke kterým se budu vracet.

alhl
28.08.2013 5 z 5

Silný příběh plný emocí. První kniha, kterou jsem od autorky četla, a dodnes její dílo s nadšením vyhledávám. Doporučuji.

Melody
10.07.2013 5 z 5

Velmi emotivní příběh, skvělá kniha

znásilnění pomsta návraty domů

Sandra Brown