Skandál

Skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1301/bmid_skandal-CRX-1301.jpg 4 342 74

Studentku Jade přepadne jednoho deštivého večera trojice výtržníků. V hrůze ze skandálu a pod tlakem předpojaté provinční morálky uteče zoufalá dívka z domova. Bolestné vzpomínky na město Palmetto, ovládané zámožnou rodinou Patchettových, ji však pronásledují dál. Zkaženému milionářskému synkovi a jeho kamarádům nikdy neodpustí odporný čin, který tak zásadně změnil její život. Po letech se Jade vrací se synem do rodného města jako úspěšná podnikatelka s úmyslem vybudovat zde textilní továrnu a nabídnout práci většině obyvatel. Pomstí se těm, kteří jí kdysi ublížili? Najde konečně lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Breath of Scandal , 1991

Schary
14.09.2020 5 z 5

Výborná kniha a zajímavý příběh. Hlavní hrdinka je až posedlá pomstou a nutno říct, že v této knize boží mlýny melou...škoda, že to, tak není i ve skutečnosti......

smardice
07.07.2020 5 z 5

Skvélá kniha - od začátku až do konce. Silný příběh dvou lidí - Jade a Dillona, které osud svede šťastně dohromady.

m_martina
01.07.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších autorčiných knih, které jsem četla. Zajímavý a hodně dobrý příběh.

syza
22.06.2020

zajímavá knížka, četla se moc dobře - prostě Sandra

beruzzka
09.05.2020 5 z 5

tohle je presne ta kniha, ktera musi byt dlouha, aby jste si pak cely pribeh i konec vychutnali.
konecne po dlouhe dobe ctu knihu, kde hlavni postava neni hloupa a cely pribeh ma bezva spad

sofie92
22.04.2020 odpad!

Za mě bohužel moc smutné.

FairyD.
13.04.2020 5 z 5

Autorka patrí medzi moje najobľubenejšie, píše úžasné knihy ktoré majú aj krimi zápletku, sú originálne a nechýba šťastný koniec.
Táto kniha je toho úžasným dôkazom, dej je originálny, vôbec nie je zbytočne naťahovaný. Pri čítani som sa tak pohĺbila do deja že som nevedela ako beží čas.
Krásne je tu ukázané ako sa karma vracia aj keď to trvalo pár rokov ale každý sa dočkal zaslúženého konca. Je to nádherná kniha so silným príbehom ktorý určite chytí každého za srdce, odporúčam tento príbeh prečítať.

Šárka345
07.04.2020 5 z 5

Hmmm…. pěkné napsané :0)))

jinbr
23.10.2019 5 z 5

Z mého pohledu opravdu velmi zajímavá a silná kniha. Z toho, co jsem od S.B. zatím četla, asi nejsilnější příběh. Způsob pomsty se mi líbil, zasáhla je opravdu na tom správném místě. Zpočátku jsem zcela nechápala dějovou linku Dillona, přišlo mi, že s příběhem Jade nijak nesouvisí. Na druhou stranu si myslím, že to byl dobrý počit rozehrát tyto dějové linky už od začátku vedle sebe pararelně. Sandra patří k mým oblíbeným autorům.

Pája699
16.08.2019 5 z 5

Tato kniha určitě stojí za přečtení, i když ze začátku to moc hezký čtení není :-( smutno mi bylo, zárověň zle z toho všeho a jak se zachovala její matka a nejlepší kamarádka? radši nebudu komentovat. Závěr skvělý, i když by si ty ničemové zasloužili víc. Určitě stojí za přečtení a mohu jen doporučit. Jedna z nejsilnějších a nejlepší z knih od této autorky pro mě.

babiočka
29.07.2019 5 z 5

Poměrně smutný příběh o tom, kam až může zajít lidská žárlivost, pokrytectví a egoismus. Emočně náročná, ale mimořádně pozoruhodná kniha.

Barča92
24.07.2019 1 z 5

Nikdy jsem knihu nedocetla. Příběh to má, ale je příliš zdlouhavý a nezajímavý bez nečekaných zvratů. Novější knihy od Sandry Brown jsou o moc lepší

jindra3953
28.06.2019 4 z 5

Zpočátku deprimující čtení, ale s ubývajícími stránkami je to lepší a lepší. Žádný strom neroste do nebe.

alekis
06.06.2019 5 z 5

Těžké čtení, zvlášť zpočátku, protože díky anotaci už víme, k čemu události spějí. Jade je brutálně znásilněna třemi svými spolužáky a vývoj, který následuje, je víc než depresivní. Autorka vystihla jednu věc dokonale: časté tvrzení, že oběť si za znásilnění může sama. Navíc použila fakt, že násilníci jsou docela často známí oběti, což vyplývá ze skutečných statistik.
Samozřejmě, je to "jenom" román a navíc v šuplíčku "pro ženy", a proto hrdinové, ačkoliv jsou fackováni a mláceni životem, nakonec dojdou svého štěstí. Ale tolik popisovaných událostí a tolik postav a jejich charakterů je velice dobře převzato z reality, že nelze než blahopřát autorce k zajímavému a čtivému příběhu.

sharina
08.02.2019 5 z 5

Není to má první kniha od autorky a tahle se řadí rozhodně mezi přední příčky a to hlavně díky tomu, co ve mně dokázala rozehrát za emoce, kterých se budu ještě hodně dlouho zbavovat. Na knihu rozhodně hodně dlouho nezapomenu, jelikož je to velice silný příběh dvou lidí, kteří přes všechnu nepřízeň života dokázali znovu povstat a dovršit životního štěstí, které je nesmírně důležité. A i když jsem věděla k čemu celá kniha míří bylo opravdu působivé číst, jak dokonale Jade pomstu provedla a to jsem se bála, že se vše opět zbortí.

gigi77
13.10.2018 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Příběh měl spád, s každou stránkou se nenuceně vyvíjel. Po obsahové stránce nic nechybělo, láska, zrada, nenávist, pomsta a závěr jako smetana :-)

Ivetaa
11.06.2018 5 z 5

Jeden z nejpovedenějších a nejhezčích románů od autorky.

bekule
21.05.2018 5 z 5

Začátek je tak strašně smutný a beznadějný, už jen bezcitný chladný přístup zdravotníků k oběti skupinového znásilnění mě tak hrozně deptal že jsem neměla chuť pokračovat ve čtení. A on osud Jade byl dále ještě horší a horší. Obdivuji ji za její obrovskou sílu vypořádat se se všemi útrapami a děkuji za všechny dobré lidi které později potkala. Plánovanou pomstu si nakonec chamtiví trýznitelé na sebe uvrhli sami.

georginaa
28.04.2018 5 z 5

Nakonec knihy jsem se opravdu těšila, jak dokáže se pomstít a bylo to fakt promyšlený. Kde nejsou svaly musí přijít UM to opravdu sedlo. Moc povedený příběh

Sisine
14.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha, srdcervoucí osudy dvou lidí, které se vzájemně spojí a pomohou si. Neskutečná kniha

znásilnění pomsta návraty domů

Sandra Brown