Síťovky

Síťovky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351371/bmid_sitovky-IlI-351371.jpg 4 78 28

Co spojuje dvě mladé ženy z opačných konců republiky? Komunikace po síti. A protože obě disponují schopností dělat si legraci z vlastních trapasů, nahlížení do jejich e-mailů zaručeně vyloudí čtenářům úsměv na tváři. Obě "síťovky" - jak tyto kamarádky po síti nazval jeden svérázný Sandřin žák - se svěřují s palčivými momenty z minulosti a líčí své zážitky ze žhavé současnosti. Nečekané objevení Sandřiny staré nenaplněné lásky ze studentských časů inspiruje Ivanu k tomu, aby se naopak pokusila své nedávné milostné fiasko konečně uzavřít. Zda se jí to podaří, či ne, a zda je Sandřin osudový muž skutečně tím osudovým, se ukáže ještě dříve, než obě kamarádky e-mailovou formu komunikace opustí a naplno využijí možnosti se po síti slyšet i vidět.... celý text

Aknel26
01.04.2018 3 z 5

Knihy paní Kubátové se prostě čtou samy :-) Dobře jsem se bavila při líčení Sandřiných setkání s Víťou, líbilo se mi, že autorka popisovala i jiné problémy než ty s láskou - v práci či rodině. Ivana ani Sandra se v ničem neodchylují od prototypu hlavní hrdinky, jak jsem ji popsala ve svém komentáři u medailonku autorky. Ale už jsem si zvykla :-)
Nicméně Síťovky byly jakési moc ukecané... Tak nějak se nemůžu ubránit dojmu, že tato forma románu trochu zaspala dobu. Kdo dnes kontroluje maily jednou za dva tři dny? A kdo si vůbec vyměňuje takové dlouhé maily, když volání stojí pakatel? Již zmíněná kniha Dobrý proti severáku je v tomto ohledu mnohem reálnější. Síťovky by podle mě mnohem lépe fungovaly v době, kdy si kamarádky vyměňovaly dlouhé dopisy a poště trvalo tři čtyři dny, než je doručila...
P.S.: Zajímalo by mě, jestli četné chyby v interpunkci byly způsobeny nedbalostí korektury, nebo byly záměrné a měly konverzaci dodat na autentičnosti.

bagel
19.03.2018 3 z 5

Dřívější knihy autorky se mně líbily víc, tuto jsem dočítala se sebezapřením.

alnahu
15.01.2018 5 z 5

Příjemná oddechovka s kamarádkami Ivanou a Sandrou ( takzv."síťovkami"),které si své starosti i zážitky svěřují přes mail.Hodně jsem se pobavila ,kdy Sandra probírá Leoše ,zda je ten pravý pro život. Samá pozitiva a sociální jistoty.

1.Řádně pracuje
2.Je čistotný a nepáchne
3.Má kde bydlet a nechce mě jen kvůli baráku.
4.Je upřímný a lež se mu příčí.
5.Není primitivní ,má kulturní rozhled.
6.Neusíná při vážné hudbě,leda když má v sobě dvě piva.
7.Nechlastá.Vypije maxim álně dvě piva,pak usne.

A jak tahle bilance vypadala těsně pře rozvodem?
1.V práci,nebo údajné práci,je pečený vařený.
2.Pořád se sprchuje,přitom si provokativně prozpěvuje a pak se posprejuje čímsi,o čem jsem mu jasně řekla,že mi smrdí.
3.Do svého bývalého bytu si vodí tu couru.
4.S příšernou neomaleností.které říká upřímnost,mi klidně řekne" tak s ní spím,no a co?
5.Je snob a kdeco kulturního se šustne,musí u toho být,ale jen když jde o VIP akci.
6.Lásku k vážné hudběvydržel předstírat jenprvního půl roku.
7.Už hodně dlouho předtím, než na něj praskla ta nevěra,se v posteli často oháněl argumentem,že měl dvě piva a provokativně usnul,ačkoliv prokažatelně vypil půl litru coly.

Své životní zkušenosti čerpala Sandra ze svého nepovedeného manželství.
To je jenom malá ukázka z této vtipné knihy.
Tuto humornou e-mailovou komunikaci holky opustily,když objeví skype a mohou se slyšet i vidět.

raty
04.01.2018 4 z 5

Zajímavý nápad postavit knihu na mailové korespondenci. Jinak ale Táňa Kubátová jak ji znám - odpočinkové, vtipné čtení.

medlovice
13.12.2017 5 z 5

Opřená zády o horké kachlové kamna pročítám a dočítám .
Naprosté ticho, ohen praská a já sním o tom, že mam taky takovou kamarádku , s kterou si rozumím a sdílím radosti i starosti života. Psát tak dlouhé emaily jako Sandra , tak píšu hodinu jeden.

HelaF
13.12.2017 5 z 5

Super oddechovka vhodná na propršené nedělní odpoledne, kdy si potřebujete odpočinout od pracovních i rodinných starostí. Síťový dialog , odkaz na knihy i na knihu Dobrý proti severáku...Až budu potřebovat nenáročnou knihu, zas sáhnu po této autorce

Dalexa
03.12.2017 5 z 5

Já jsem se u této knížky naprosto perfektně odreagovala a navíc skvěle pobavila. Vítek je excelentní !! A "síťový dialog" nemá chybu. Moc hezká knížka

zdehan
15.11.2017 5 z 5

Kniha je pěkná je to taková oddechovka.