Sirotek z pastvin

Dobytkář Adam Brite s najatou partou kovbojů ženou stádo dobytka po Chisholmské cestě z
Texasu do Kansasu na trh.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46400/sirotek-s-pastvin-46400.jpg 4.436
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Novina (Praha)

The Trail Driver,1936, 1936

Kniha Sirotek z pastvin

minirock
24.10.2017

Další výborná greyovka. Tlupa honáků žene stádo dobytka na prodej, čelí bandě lupičů, indiánům i elektrické bouři. Nechybí dívka do které se zamiluje předák, dramatické přechody řek a stáda bizonů po cestě. Co jsem nečekal, byl na Greye velmi netradiční konec a ne že by se mi líbil.

IYv
09.03.2016

Knížku jsem dostala k svátku, když mi bylo 12 let a přečetla jsem ji na jeden zátah. Pamatuji si, že máma ze mně byla dost zoufalá, vůbec jsem ten víkend nezvedla oči.
Tedy je to pro mě srdcová záležitost a asi počátek mojí fascinace čtením. Od té doby jsem četla a četla bez ladu skladu úplně všechno a činím tak dodnes. Nestydím se za to, že po letech znovu sáhnu po knihách z dětství nebo puberty, pro mě je to jako návrat do teplého měkkého doupěte a je mi znovu těch 12.
Zanegreyovky jsem v jistém období pročetla všechny a teď se k nim zase (alespoň k některým) vrátím.

Toto je dobrodružná knížka z Divokého západu pro kluky i holky :-), je v ní všechno, co má ve správném westernu být.

HankaS.
17.02.2016

Pro mě je tato kniha naprosto srdcovou záležitostí. Když jsem na tohoto autora prvně narazila v knihovně, netušila jsem, co čekat. Ale kniha mě naprosto uchvátila, několikrát jsem si ji znova půjčila v knihovně, a nakonec se mi ji podařilo získat v bazarovém prodeji. Dnes se k ní mohu kdykoliv s klidným svědomím vrátit a znovu prožívat dobrodružství této party kovbojů.

Janiss
23.03.2014

Knížku jsem musela přečíst do školy. Dobrodružné knížky moc nemusím, ale někdy se mi líbí. U této jsem se neskutečně nudila, jen pár posledních kapitol za něco stálo.

Finskej
11.02.2014

První kniha, kterou jsem od Greye přečetl, a pro mě osobně dodnes jedna z jeho nejlepších knih. Ale nemohu to nijak extra zdůvodnit, subjektivní vjem. Snad proto, že je ve srovnání s některými dalšími útlejší a "lépe odsejpá"...?

nyx
13.07.2012

První kniha, kterou jsem od Greye přečetla. Poté jsem více než rok nečetla nic jiného, než jeho kovbojky. Úchvatné.

Francoa

Kniha byla poprvé přeložena do češtiny v roce 1936 pod názvem Sirotek s pastvin,vydalo nakl.Novina.Námětem knihy je hnaní dobytka po Chisholmské cestě z Texasu do
Kansasu.Je tam vše, co může parta kovbojů zažít při takovém hnaní.Setkání s Indiány
Nádherná příroda,elektrická bouře,prostě to, co nenajdete u žádného jiného autora westernů.To druhé hodnocení 4 hvězdičky je k překladu z roku 1978 (snaha o super moderní překlad).Jinak knihu považuji za nejlepší zpracování námětu ,hnaní dobytka
po Chisholmské cestě.Stačí srovnat s knihou od Emersona Hougha Na sever od 36,
i když ta je také dobrá.

Tajuplný ostrov
Tajuplný ostrov