Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2774 2774

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

Hathor89
17.02.2019 5 z 5

Líbil se mi více první díl, protože mě seznamoval se světem Podivných. I když druhý díl byl více akční. Obě knihy jsem přečetla jedním dechem, nedalo se od nich odtrhnout. Povídky podivných už jsem také četla, takže jsem více chápala odkazy na ně. Už se těším na třetí díl, otevřené konce nemám ráda, takže musím číst dál, i kdybych nechtěla. Úžasný nápad. Nový svět v tom našem starém. Mytologie Podivných. Skrývání se ve smyčkách nejen kvůli netvorům a stvůrám, ale také kvůli lidem, kteří jsou stále stejní. Krásné fotografie. Nemyslím si, že je to úplně četba pro děti, spíše pro ty starší.

marris
17.02.2019 4 z 5

První díl byl skvělý a druhý ještě lepší :)

JankaV80
15.02.2019 5 z 5

Druhý díl byl, dle mého názoru, o něco lepší než díl první. Děj mě víc vtáhl do knihy, hltala jsem každou stránky, ke konci už jsem nemohla oči od řádků odtrhnout. A pak to přišlo - překvapivý zvrat, který zamíchá kartami. Moc se mi líbila časová smyčka se zvěřincem slečny Wrenové - Addisova jsem si okamžitě zamilovala. Druhému dílu lze snad jenom vyčíst to, že čtenář nemá šanci víc poznat Claire a Fionu. Za to takového Enocha člověk pozná až příliš a musím říct, že tato postava se mi moc nezamlouvá, i když se staví do pozice realisty. Knihu rozhodně doporučuji, fanoušci fantasy zklamaní rozhodně nebudou (je nutné si ale přečíst díl první) :-)

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Stejně skvělý jako první díl.

Spiderman
12.02.2019 3 z 5

Více akce, ale méně poetiky, jen samý spěch kupředu, ale i já se čtením spěchal, jak čtivé to bylo.

blonďatá.luc
12.02.2019 4 z 5

Podstatně lepší než díl první, více akce a napětí, zvratů, zajímavý vývoj postav... A překvapivý konec/nekonec - už se těším, jak to celé dopadne. Fotky by podle mého být nemusely, ale chápu, že jiní čtenáři je ocení. Hlavní hrdina mi pořád není sympatický, ale naštěstí jiné postavy to vynahrazují.

DancerJaneBooks
09.02.2019 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
,,Jenže člověk se nemůže cítit zle každou vteřinu. Smíchem se špatné věci nezhorší, stejně jako se pláčem nezlepší. Neznamená to, že je to člověku jedno anebo že zapomněl. Znamená to jen, že je pořád člověk." -Jacob Portman
Tak tohle bylo ještě lepší, krásnější a podivnější než první díl❤ Tahle série je něco tak krásného a podivného zároveň... Ta kombinace těch dvou věcí je úžasná. A po grafické stránce je tahle série taky překrásná. Z té krásné obálky od třetího dílu se mi chce brečet, jak je nádherná. Nebýt školy, přečetla bych to jedním dechem.
Ty postavy... miluju je! A to jejich pouto přátelství... Samozřejmě kromě stvůr a netvorů, že jo... Ale prostě... všichni jsou tak jedineční. A z nových postav jsem taky nadšená. Obdivuju autora Ransoma Riggse jakou má představivost na to, aby napsal takový příběh. Od začátku až do konce tam byla akce, pořád se tam něco dělo a ani napětí moc nechybělo. Strašně moc jsem všechny děti obdivovala, jak všechno zvládaly samy. Jejich schopnosti se tak skvěle vzájemně doplňují... Moc jsem nepochopila, jaký měl autor důvod k tomu, že Claire bude nemocná a Fiona s ní zůstane na ostrově. No, třeba se to dozvím v dalším díle. Tolik překvapení jsem v tomto díle vážně nečekala, ty všechny zvraty... Jacob je jako vždycky super vypravěč, i když mi někdy trochu přijde jako takové trdlo, ale jinak je fajn :). Vůbec netuším, co by mohlo být v dalším díle a to ještě k tomu má vyjít i čtvrtý! Taky mě strašně moc uchvátil ten celý svět, ten skvěle vymyšlený systém podivných a zvěřinec byl taky skvělý! Addisona jsem chvíli podezřívala, jestli není stvůra, když má ty sluneční brýle, ale potom jsem naštěstí poznala, že není a zamilovala jsem si ho. A emurafy byly taky moc milé! Taky se mi líbilo postupné odhalování, jak mi vždycky pomalu začínalo všechno zapadat do sebe. A fotografie byly taky opět super.
Teď k postavám. Všichni podivní se v tomhle díle, podle mě, ukázali o mnohem víc a o hodně víc jsem je poznala. Předtím jsem o jejich povahách nevěděla skoro vůbec nic, jenom o jejich schopnostech. Jacob mi jako hlavní postava a vypravěč vyhovuje. Emma mě svou rozhodností vždycky dostala a taky ji mám celkem ráda. A její jméno se mi moc líbí :). Bronwyn jsem v tomhle díle o mnohem víc poznala a byla moc milá, hodná a citlivá, i když přes její schopnost byste to do ní neřekli. Millardovi vědomosti mě v tomhle díle hodně překvapily... hodně díky nim všem pomohl. Oliva je taky moc milá a roztomilá, stejně jako Claire, ale tu jsem bohužel neměla moc šanci poznat, ani Fionu. Ale buď jsem to zapomněla nebo to v prvním díle nebylo, ale nevěděla jsem, že spolu s Hughem chodí. Hugh mě překvapil, když všechny tak odvážně zachránil před stvůrami.. Už jsem si vážně myslela, že jsou ve slepé uličce. Ale bylo mi samozřejmě líto jeho včel. Horácovým viděním jsem občas (skoro vůbec) moc nevěřila, ale jinak byl fajn. Enochovy poznámky byly hodněkrát netaktní, ale když je to ten realista :). No, a samozřejmě jsem naletěla na to, že slečna Peregrinová je ten pták, ale vlastně v tomhle díle ani nebyla, ale mám ji ráda. Slečny Wrenové a vlastně všech mi bylo na konci strašně líto. Ten konec jsem vůbec nečekala. A chudák Anthea... myslela jsem, že se k nim přidá a Caul ji zabil :(. Slepí bratří - Joel-a-Peter byli strašně roztomilí a Melina byla tak nedůvěřivá, až mě to štvalo, ale měla k tomu důvod. Jsem fakt strašně moc zvědavá, co se stane dál a taky se moc těším na Povídky podivných.

viridiana
01.02.2019 5 z 5

Podivné, ale krásné.

Pavlusa007
29.01.2019 3 z 5

Ja nevim, obcas je to dost nasilne kostrbate, je videt, ze sesival k sobe fotky. A videli jste vojaka za 2. sv. valky, aby mel vysilacku u pasu? :)

Alexxxka
28.01.2019 4 z 5

Tak druhý díl se mi líbil moc!!! A ten konec??! Tak to jsem vůbec nečekala. Už se těším na celé rozuzlení této trilogie.

Pejuška
28.01.2019 5 z 5

Nádherný, strhující druhý díl, čte se jedním dechem. Plno napětí, nečekaných zvratů, nové postavy, ....už teď se těším na třetí díl

Leusee
27.01.2019 5 z 5

Druhý díl rozhodně o dost lepší než ten první. Napětí nechybělo a bavily mě i nové postavy! Konec ve vás navíc nechá pocit, že se do posledního dílu musíte pustit okamžitě.

olívoil
23.01.2019 5 z 5

I tato kniha je velice čtivá a těším se na závěrečnou část trilogie, napětí, rozuzlení problémů, překvapení, zvládnutí nepříjemných, životu nebezpečných situací...…...bezva

Afrodila
20.01.2019 5 z 5

Ještě lepší, než první díl, nemůžu se dočkat pokračování.

Eridan
18.01.2019 4 z 5

Na prvním díle mě uchvátil nový svět a jeho postupné objevování v mysteriózním duchu, pocit ohrožení a psychologická témata (především vztah otec-syn). V druhém díle už jsou karty rozdány, ale přesto vás čeká několik zajímavých rozšíření mytologie světa Podivných (např. zvěřinec, duše). Psychologická rovina se více soustředí na partnerské vztahy. Pocit ohrožení (až na pár výjimek) není tak silný. Styl se přehoupl z mysteriózního na akční putování ve stylu Pána Prstenů. Mě osobně bavil první díl o trošičku více, ale určitě budou tací, kterým víc sedí tenhle styl. Každopádně je to kvalitní dílko a konec vás napne tak, že třetí díl číst prostě budete.

Makaja
14.01.2019 3 z 5

Jsem lehce zklamaná, podle komentářů jsem očekávala, že to bude minimálně stejně dobré jako jednička, ale pro mě rozhodně nebylo. Putování dětí mě moc nebavilo, zápletku s ymbrynou jsem tušila, v podstatě se v celé knize nic převratného nestalo .... Fotografie jsou dle autora autentické upravené.....tak to nějak nevím, co si pod tim mám představit - buď jsou autentické a nebo upravené (pak už ale autentické nejsou). No, snad tedy bude třetí díl lepší a se ctí uzavře celou sérii.

Lie
12.01.2019 2 z 5

Druhý díl mě moc nebavil, nevím, čím to je, protože první jsem zhltla za dva dny. Hlavně mi přijde, že se v něm změnila atmosféra. Ačkoli u první knihy jsem se pěkně bála, tohle nebylo vůbec děsivé, spíš to ve mě zanechávalo divný hnusný pocit, který si vybavuji i po pár letech a kvůli kterému jsem se do trojky vůbec nepustila. Protože to není to, co bych chtěla cítit při čtení knížek.

Acnaj
09.01.2019 3 z 5

Tento díl je ještě napínavější než předchozí. Od knížky jsem se musela doslova odtrhavat. Děj má spád a je jen těžce předvídatelný.

hrosik3
08.01.2019 3 z 5

Druhý díl jsem četla opět do čtenářské výzvy a musím říct, že se mi líbil podstatně víc než první. Jen ti vojáci se tam tedy vůbec nehodí.

Vakalik
25.12.2018 1 z 5

Sirotčinec jsem měla na seznamu už pár let,ale ke čtení jsem se dostala až nedávno. Mám ráda strašidelné příběhy a podle popisku to tahle kniha splňovala. Když jsem jí poprvé otevřela,byla jsem nadšená z tajemných fotek.
Zklamání ale přišlo hned na prvních stránkách. Jak může mladý puberťák s hodně uvolněným slovníkem hrát hlavní roli ve strašidelném příběhu? Nakonec jsem se knihou prokousávala horko těžko. Příběh se mi nelíbil,ani jedna postava mi není sympatická. Připadá mi to všechno šité hodně horkou jehlou a jak kdyby byla kniha psána s cílem "napsat nějaký bestseller,který hodně zpropagujeme". Slovo "ymbryna" mi lezlo krkem celou dobu. Neseděl mi ani fakt,že postavy z "jiné doby" jsou nazývány dětmi,ale mezi hlavními postavami se rozvine vztah. Pořád jsem si musela připomínat,že to žádné děti až na pár výjimek věkově nejsou.
I kdybych neměla od knihy očekávání,byla bych zklamaná. Nechápu,co je na příběhu za senzaci,ani pro koho je psán. Tváří se jako dětský příběh,ale slovník je občas dost nevybíravý.
Vše je jen můj pocit a názor a kniha má miliony fanoušků :)
Nejvíce z knihy mě zaujaly fotky. Škoda,že autor v knize nevynechal ten text...