Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2771 2771

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

Vec1980
27.09.2015 4 z 5

Kdo četl první díl je určitě spokojen. Pohádka - třeba. Fantazie, relax - určitě. Opravdu komu se líbil první díl, tak po přečtení toho druhého si automaticky najde kdy bude třetí (2016 :-) ).

Vaamoz
25.09.2015 4 z 5

Těším se na díl třetí :) Po prvním dílu, který byl senzační je to ovšem trochu zklamání....tempo polevilo a napětí už nedýchá ze stránek tolik jako předtím....přesto 4* zaslouženě :)

Vampirosa
19.09.2015 3 z 5

Na pokračování jsem se vrhla spíše ze zvědavosti, jak to bude všechno pokračovat, avšak stálo mě to hodně přemáhání. Dvojku bych kvalitou připodobnila jedničce, i když byla možná o chlup lepší. Přesto hodnocení nechávám na třech hvězdách.

AdriAnkA2809
24.08.2015 5 z 5

Nikdy jsem nevyhledávala knihy s fantasy, sci-fi námětem, ale tahle kniha mne naprosto uchvátila a nemůžu se dočkat na další díl! Vždy se těším na každou fotku, čím bude zajímavá. Druhý díl se mi zdá dáleko propracovanější a víc zajímavý než ten první.

veronika1790
16.08.2015 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, výborně navázalo bez zbytečného opakování předchozího děje.
Nové postavy jsou stejně zajímavé jako ty předchozí a obálka i celá kniha jsou stejně nádherné. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

čef
13.08.2015 5 z 5

Akčnější díl série - fantasy putování po válečné Anglii v roce 1940 nepřineslo naštěstí pokles kvality. Opět extravagantní fotografie doplňují vcelku zajímavý děj s několika zvraty. Fantazie autora zřejmě nemá hranic a tak se těšme na další díl.

knihomolka01
20.07.2015 3 z 5

Přišlo mi to už takový divný, už jsem si jen říkala jakou další blbost tam autor nacpe.:(

Targa Dall
19.07.2015 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu. Děti se vydávají hledat jinou ymbrynu do Londýna, čili je více prostoru pro interakce s ne-podivnými. Myslím, že využito dostatečně a velmi dobře. Jen ten konec... :)

bobkovylist
17.07.2015 4 z 5

Fajne čtení, o něco lepší než první díl.

Adelajda_4
17.07.2015 5 z 5

Tento díl byl možná i o kousek lepší než první, nechybí tam nic, láska, napětí, často se člověk i bojí. Do této série jsem se tak začetla, že když jsem hledala 3. díl a zjistila jsem, že vyjde až později, tak je mi to tak nějak líto, s těmi podivnými dětmi jsem se natolik sžila, že mi teď budou chybět.

petunkav
15.07.2015 4 z 5

První díl se mi líbil moc - přečetla jsem ho opravdu jedním dechem. Druhý díl už mě tolik nezaujal. Nebylo to špatné, jen prostě jiné - ne tak tajemné. Trošku mi nesedlo období války, ve kterém se ocitli. Konec mě překvapil hodně - opravdu jsem takto otevřený konec nečekala.

zpevSusannah
09.07.2015 4 z 5

Pěkná pohádka :-), která jako kdyby se lehce otřela jedním ramínkem o Harry Pottera.
Opět jsem se těšila na každičkou fotečku, která mi při otáčení stránek přijde do cesty. Přiběh je touto sbírkou obrázků nádherně obohacen a prohloubí celkový dojem už tak zajímavého příběhu podivných dětí.
Obecně zajímavější než první díl. Taaaakže - kde je třetí díl? S otevřeným koncem druhého dílu se jen tak nechci smířit :-)
Cože??? Až 28. 1. 2016??? Sakriš! :-)

Jenny3
29.06.2015 3 z 5

Pro mě osobně mnohem lepší než první díl. Tady se toho dělo mnohem víc, myslela jsem že se tedy v závěru dočkáme rozuzlení, místo toho si spisovatel připravil půdu pro třetí díl. Tak doufám, že už se toho konce dočkáme. :)

kazatell
23.06.2015 4 z 5

Ke druhému dílu jsem se dostal až skoro po roce, i když jsem ho měl dřív než jsem dočetl ten první. Trochu sem se bál že si nebudu pamatovat děj a že budu tápat, ale připomenutí na začátku knihy bylo dostatečné a do děje jsme se rychle vpravil. Druhý díl byl snad ještě lepší než první a jediná výtka kterou bych tedy mohl udělit je ta, že ještě není další díl.

LuckaH2
20.06.2015 3 z 5

jednička se mi líbila mnohem více (ten byl pro mě úžasný!),tento díl byl asi víc dobrodružný, ale ten první měl pro mě náboj tajemna, nemožného co se stalo možným...ale druhý díl už byl jen dobrodružným. Ani v paměti mi tolik nezůstane jako z toho prvního. Ale žánr je to rozhodně zajímací!

aktijnov
14.06.2015 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Příjemná kniha. Jen škoda, že na třetí díl budu čekat tak dlouho.... Ty otevřené konce moc nemusím...

kklepkaa
26.05.2015 2 z 5

Že by mě druhý díl nějak ohromil, to se říct nedá, ale i tak má něco do sebe a celkem mě to i bavilo. Až se někdy dostanu k dalšímu dílu, určitě si ho přečtu.

Edana
22.05.2015 3 z 5

Asi nejzajímavější částí knihy jsou fotografie (kterých oproti prvnímu dílu výrazně přibylo). Chvílemi jsem až měla pocit, že autor pouze psal příběhy k fotografiím a pak to dohromady nějak slepil. Jenže to lepidlo podle mě ne vždy úplně funguje. Celé to nějak moc nedrží při sobě. Krom faktu, že Riggs vykrádá slavnější příběhy (Harry Potter vedle Sirotčince vypadá jako literární skvost), bylo čtení většinu času... nuda. Ani jedno z přestárlých dětí mi zrovna nepřirostlo k srdci, spíš se mi zdá, že by potřebovali řádně proplesknout (a Jacob ještě dvakrát tolik). Ovšem závěr to aspoň trošičku vylepšil, to bylo celkem překvápko. Všeho všudy tak 2,5 hvězdy.

Solverino
02.05.2015 2 z 5

První díl byl pecka, druhý už jsem dočetl jen ze zvědavosti. Zatímco první díl byl velmi neotřelý a zajímavý, druhý je už rutinní a nudný až na půdu :( převeliká nuda. Styl psaní jako u středoškoláka a naivní až na půdu, skoro jak Harry Pottter, pro děti. Slabota! Třetí díl už si nepřečtu, ztráta času.

zuza.floderova
01.05.2015 2 z 5

Oproti prvnímu dílu dost propadák, škoda :/