Knihovna duší

Knihovna duší
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291960/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-kniho-Gc6-291960.jpg 4 2033 2033

Dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a pokračovalo v Podivném městě, spěje ke svému strhujícímu závěru v knize Knihovna duší. Šestnáctiletý Jacob v sobě objevuje novou výjimečnou schopnost a proplouvá dějinami, aby zachránil své podivné kamarády z přísně střežené pevnosti. Na cestě ho doprovází Emma Bloomová, dívka s ohněm v konečcích prstů, a Addison MacHenry, pes s nosem, který dokáže vyčenichat naše ztracené děti. Cestují z Londýna současnosti do labyrintu uliček Ďáblova akru, nejmizernějšího slumu celé viktoriánské Anglie, kde bude o osudu všech podivných dětí rozhodnuto jednou provždy. Stejně jako předcházející díly i Knihovna duší v sobě spojuje vzrušu­jící fantasy příběh s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a při­náší tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež

14.10.2018 5 z 5

Uzasne...

Ivuska97
28.09.2018 3 z 5

Kniha je krásná jako celek, vážně se mi začala líbit až když jsem jí dočetla a trochu se nad ní zamyslela.
Škoda, že už není a nejspíš ani nebude filmové zpracování. Ráda po přečtení porovnávám s filmem. :)

Ajda300
23.09.2018

Úžasná. Moc se mi líbí fotografie vložené do knihy

Phoenix16.cz
16.09.2018 3 z 5

Ani třetí kniha nijak nevybočuje ze zajetého příběhu. Je to prostě jeho dokončení a nic víc. Celý příběh jako takový je spíš průměrný a ke konci možná i zbytečně komplikovaný. Přečetla jsem hodně podobných sérií a ke spoustě se třeba někdy vrátím, ale do světa slečny Peregrinové asi ne. V současné literatuře se dají najít zajímavější příběhy.

Kessetra
30.08.2018 5 z 5

Po druhém dílu, který mi přišel o něco slabší, jsem se zase pořádně začetla a byla zvědavá, jak to vše dopadne. Příběh byl napínavý až do konce. Pouze úplný konec mohl být malinko víc rozpracovaný. Přišlo mi, že to vše až podezřele snadno vyřešili.

lucie2371
27.08.2018 5 z 5

Asi nejhezčí díl ♥ Konec mě mile překvapil!

Dominika13
21.08.2018 5 z 5

Završení trilogie, jak má být!! Opět jsem jen četla a četla a vydávala spoustu citoslovcí: "jaj, hmm, ach, uff, aj, eh, baf!" :-D

Luna7
08.08.2018 5 z 5

Pro mě nejlepší díl. Skvělé zakončení triologie. Miluji sérii Sirotčinec slečny Peregrinové a určitě si všechny knížky znovu přečtu.

makry
06.08.2018 5 z 5

Na tuto triologii jsem se chystala již dlouho. Až tyto prázdniny byla triologie pokořena. Příběh mne velmi zaujal. Všechny knihy se velmi dobře četly, ale přece jen ten třetí díl byl pro mne ten nej.

SlečnaKnížka
03.08.2018 3 z 5

Celá tato trilogie zakončená Knihovnou duší, je pro mě osobně poněkud podivná. Na jednu stranu si říkám, že to byl bezpochyby velmi zajímavý příběh a autorovi musím zatleskat za jeho nesmírnou fantazii. Na druhou stranu si tak trochu říkám, zda ten příběh nebyl příliš dlouhý na tři díly. Že by možná třetí díl mohl končit nějak jinak než, všechno dobře dopadlo, děti se vymotaly ze smyčky, dokonce se jím zbrzdil nebezpečný syndrom stárnutí, Ema a Jacob budou spolu a mají nekonečno času a smyček, aby si ten svůj život užili. Pro mě trochu příliš utopický konec prostě. Ale rozhodně tím nechci říci, že bych nějak litovala, že jsem knihy přečetla. Nebudu však tvrdit, že se stali nějakou mojí oblíbenou trilogii, po které za čas znova sáhnu, a jestli ano, tak to bude za dlouhou dobu.

VIVINKAR
03.08.2018 3 z 5

Vlastně mě trochu mrzí, že ten příběh skončil, až tak mě Jacob a jeho parta bavili!!

alef
30.07.2018 3 z 5

„Každý v sobě najde něco podivného.“

Letošní letní dovolenou jsem si trochu zpestřila, malým výletem :-). Proklouzla jsem smyčkou a už potřetí se začetla do příběhu podivných – „každý druh je má, lidský či zvířecí, skrytou větev, která je požehnána – a prokleta – mimořádnými vlastnostmi“.

Jacoba a Emu jsem našla tam, kde jsme se minule rozloučili, v Londýnském metru, na stopě při pátrání po jejich přátelích unesených stvůrami, a taky na útěku, před netvorem ...

A pak už nestačíte ani dvakrát mrknout a stojíte na prahu magického a dost děsivého světa ... ocitnete se v té nejhorší části viktoriánského Londýna, je to dost otřesné místo, ten nejnemravnější a nejnebezpečnější slum v celé dlouhé historii Londýna. Jestli máte tu odvahu představit si to ... pokračujte dál :-) ... ocitnete se totiž přímo v pekle, vlastně v Ďáblově akru a vašim průvodcem není nikdo jiný než Sharon, převozník, pardon podnikatel v cestovním ruchu, který vás za zlatý peníz provede těmi nejděsivějšími zákoutími.

Hemží se to tu podivnými lidmi s ještě podivnějšími vlastnostmi, Ďáblův akr je přitáhl ze všech historických etap, zoufalství tu je hmatatelné, ulpívá na všem, tíží dokonce i samotný vzduch, těžko někde jinde potkáte tak nevýslovnou bídu ... a někde tady stvůry vězní ymbryny a ostatní přátele, které Jacob a Ema hledají a pokouší se vysvobodit.

Hmmm ... „tenhle hypotetický řetězec událostí začíná být najednou dost nepravděpodobný.“
Vlastně je to naprosto šílená domněnka, že se něco takového může podařit.
Ema se zasmála, „já vím. Ale můj mozek funguje jako stroj na výrobu nadějí.“
„To jsem rád,“ řekl Jacob. „Můj generuje ty nejhorší možné scénáře.“

Takže doporučuji přibalit si s sebou tolik naděje, kolik unesete :-), bez ní je totiž šance na návrat ... nulová ... přesně v duchu citátu z Tolkiena: „do Mordoru člověk prostě jen tak nevkráčí“ ... je úplně jedno, jestli se budete pomalu plížit vpřed, nebo vběhnete přímo do jámy lvové, ... to jediné, co vás může zachránit je naděje ... bez ní se na cestu nevydávejte ... jedině ona vás dokáže dovést šťastně do cíle :-) ...

Příběh se uzavřel, co k němu říct? Riggs vytvořil zajímavý svět plný magické atmosféry, kterou dokonalým způsobem podporují kouzelné a tajemné fotografie, obojí dohromady posouvá celý příběh minimálně o level výš, jinak řečeno, přidává minimálně jednu * na mém hodnocení, další dvě ** jsou pak za dokonalé umístění příběhu ... Ďáblův akr, to je opravdu něco, přináší příběhu zajímavé postavy (Sharon, Bentham), vykresluje atmosféru a jen díky němu má příběh spád a udržuje zajímavost na takové hladině, že prostě chcete vědět, jak se celý příběh uzavře. Vlastně to nejsou hlavní postavy, ale právě prostředí, co mě na příběhu nejvíc zaujalo a co mě donutilo přečíst celou trilogii. Samozřejmě, že jsem hlavním hrdinům fandila, to ani jinak nejde, jen jsem bohužel byla na hony vzdálena jejich způsobu uvažování, jejich myšlenkovým pochodům ... ale to asi není tak úplně jejich chyba, spíš to bude tím, že cílová skupina pro tento příběh je úplně jiná, ... daleko, daleko mladší, generace :-), proto ode mě průměrní hrdinové, nezlobte se prosím na mě za toto hodnocení :-) ... v dokonalém prostředí dostávají krásné 3*** a příběh doporučuji :-) ... nejen té mladší generaci, ale i nám, kteří jsme postoupili už o pár levelů (minimálně věkem) výš :-).

Véča
30.07.2018 4 z 5

Nejprve jsem se k této sérii pořád nedokázala odhodlat a teď jsem přečetla třetí díl a všechno se tak hezky zakončilo.. Bylo to napínavé, milé, občas mi to připomínalo sérii Percy Jackson, kterou jsem zbožňovala. A i zde nechyběly zajímavé fotografie, které vše pěkně doplnily.

Meginho
21.07.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem se nějak nemohla odhodlat ke čtení druhého dílu. Nakonec se mi druhý zdál lepší než ten první a ten třetí se mi líbil úplně nejvíc. Za mě velice milá trilogie pro starší děti.
Jen se trochu bojím podívat se na filmové zpracování, abych si nezkazila celkový dojem ze všech tří dílů. Celková myšlenka světa podivných od R. Riggse má ale myslím skvělý potenciál k dalšímu zpracování, nedivila bych se kdyby byl na spadnutí třeba i seriál :)

Morgause
19.06.2018 3 z 5

Podobně jako u předchozích dvou dílů musím ze všeho nejdřív podotknout, že je to opravdu literatura pro (odrostlejší) děti a že v ní čtenář nemůže hledat nějaká moudra o hloubce Mariánského příkopu, nebo třeba jen Macochy, když se to vezme kolem a kolem. Je to "jen" pěkný příběh, který se čte prakticky sám, plný zajímavých nápadů, postav a míst. Zamrzelo mě ale několik detailů, které si protiřečily, případně nedávaly smysl. Například, jak mohlo ve smyčce z 19. století fungovat všechno to zmíněné moderní vybavení včetně dálkového ovladače, když na Cairnholmu nefungoval Jacobův mobil ani jako foťák? Případně jak to, že po užití zázračného hojivého prachu ke konci příběhu všichni neusnuli, ale prostě si odkráčeli, jako by se nechumelilo? A ovládání té potvory zabudované v mostě jsem taky moc nepochopila. Přes to všechno, celý ten děj jako z videohry nebyl vůbec špatný. Kořením pro mě bylo několik postav se zajímavou psychologií, především Sharon, ale i slizký Bentham. Líbil se mi i postupně se vyvíjející vztah Jacoba k hollowgastům. Jen Emmě jsem měla občas sto chutí nafackovat, ale i její povaha byla dobře propracovaná a uvěřitelná. Celkově můžu trilogii doporučit všem, kteří chtějí oddechové čtení v zajímavé paralelní realitě, kdy budou už předem vědět, že všechno dobře dopadne, ale přesto si budou spolu s podivnými dětmi užít trošku výzev a napětí.

MájaM.
16.06.2018 4 z 5

Taktéž mi přišlo,že i tento díl se občas trošku vlekl. Ale konec mě velmi překvapil a nejen tato knížka,ale i celá trilogie se mi velmi líbila. Takže určitě doporučuji přečíst!:)

animovanej medv
02.06.2018 5 z 5

Napínavé až do poslední minuty. Je mi moc líto, jak moc film zjednodušil celý příběh..
Knížka skvělá a jedině doporučuji, vůbec neztratila na zajímavosti a nápaditosti :)

Tebby
28.05.2018 3 z 5

Tato kniha se mi z celé trilogie líbila ze všech nejmíň. I přes všechny potíže co se jim děly, a bylo jich víc než je třeba, to nakonec dopadlo tak jak se dalo očekávat. Co víc, nelíbily se mi části, kdy autor násilím popisoval fotografii a prostě to nesedělo do děje.. Mohl to udělat míň násilně. Každopádně se mi nakonec celá série líbila a doporučila bych ji dál. Je to takové nenáročné čtení, i když s delším počtem stran. A co se mi líbí moc je vzhled knihy... zelená se stříbrným textem :)

lampernaqui
23.05.2018 3 z 5

Přišel čas rozloučit se se světem podivných. Knihu byl rozdělil na dvě poloviny, z nichž ta první vychází z boje vítězně. Popis putování temným městem s krásným steampunkovým nádechem nemá chybu. Ovšem závěrečný souboj je přespříliš natahovaný a je to vlastně skoro polovina této knížky. Ale jinak jsem se bál, že to autor neukočíruje, ale naštěstí jsem z konce zklamaný nebyl. Teď jenom pochopit, proč Tim Burton předělal film tak, jak ho předělal.