Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia

Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145162/mid_sila-pritomneho-okamihu-VZW-145162.jpg 4 173 33

Kniha Sila prítomného okamihu už krátko po svojom vydaní dokázala, že je jednou z najvýznamnejších duchovne zameraných kníh súčasnosti. Zoznamuje nás s konkrétnymi krokmi a jasnými pravidlami, ktoré nám ukazujú, ako môžeme dosiahnuť „stav milosti, jednoduchosti a ľahkosti“. Ten sa dostaví, keď umlčíme svoje myšlienky a uvidíme svet okolo nás v prítomnej chvíli. Sila prítomného okamihu – základné teórie, meditácie a cvičenia predstavuje dôsledne vybranú sériu výňatkov z knihy a ponúka tieto cvičenia a pravidlá priamo. Čítajte túto knihu pomaly alebo ju len otvorte na ktorejkoľvek strane, rozjímajte o jej slovách a objavíte – možno ihneď a možno neskôr – niečo, čo vám doslova zmení život. Nájdete v sebe silu a schopnosť zmeniť a pozdvihnúť celý svoj svet. Jediné, čo musíte urobiť, je plne prijať túto chvíľu. Vtedy budete prežívať každý okamih s ľahkosťou, zmierený so sebou samým.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná
Vydáno: , Eastone Books

Practising the power of now , 2000

Nika151
22.01.2024 5 z 5

Jsou zde recenze, že nepřinesla pracovní kniha nic nového..jak se to vezme. Ano, Tolleho “učení je v podstatě stále stejné, ale třeba zrovna najdete slova, která Vám pomůžou pochopit..

nevermore3
17.11.2022 2 z 5

Knihu jsem pročetl, ovšem oproti hlavní knize, nepřinesla vůbec nic nového. Tím spíš ne žádné konkrétní tipy nebo postupy, jak jsem očekával. Mně to přišlo, že je potřeba kout železo, dokud je žhavé a vytěžit maximum z potenciálu první knihy. Za to strhávám oproti hlavní knize ještě jeden bod dolů.

Kryštofka
17.05.2022 5 z 5

Inspirativní.

lenochod037
31.01.2022 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Je to takové shrnutí knihy Moc přítomného okamžiku.
Hodně mi toho dala, miluju tohoto autora a všechny jeho knihy.

PietroGrencik
13.03.2021 4 z 5

Stačí si prečítať pôvodnú knihu: Sila prítomného okamihu.
Nič viac nepotrebuješ.
Mal som ju z knižnice, takže vpohode...

Dyrmon
04.08.2020 4 z 5

I když jsem očekával že to bude mírně stravitelnější než původní dílo, bohužel, ze začátku se to tak jevit může, ale následně to zabředne do podobného stylu (viz. můj komentář u původního díla). Nebo-li probírané téma je podáváno příliš rozvláčně, technicky a neosobně. Přeci jen je to ale o něco lepší, a doporučil bych začít spíše s touto knihou, než s originálem.

Looka
07.07.2020 5 z 5

Úžasné shrnutí a zmínění všeho nejdůležitějšího z oné knihy, pro zápisky - kde by jste rozhodně měli dělat -, víc než skvělé.

Elea
30.06.2020 3 z 5

Kniha je sice hodně poučná, ale přece jen obsahuje pouze stručnější verzi knihy Moc přítomného okamžiku, nic navíc.

anansie
07.04.2020 4 z 5

Jedná se o výcuc z původní knihy Moc přítomného okamžiku s tím, že je více prakticky zaměřena na práci s tělem. Jinak v knize není vůbec nic nového oproti původní, takže můžu jen konstatovat, že opakování matka moudrosti a že tato verze by úplně stačilo oproti té původní.

Pawlisman
14.07.2019 4 z 5

Spíše opakování, málo příkladů. A těch několik cvičení je vlastně tak obecných nebo pro "začátečníky" nerealizovatelných, že bych spíše hodnotil jako méně povedené. Na druhé straně pokračování asi nejpřesvědečivější teorie v rámci mých cca 50 knih o duchovním rozvoji. Tomuto lze skutečně věřit, realizovatelnost je daleko, ale aspoň nějaké prvky jsou cítit hned. A člověk ví, že toto je skutečně pravda..

Mimir
08.01.2019 3 z 5

Esenciálne posolstvo knihy môžeme čiastočne vystihnúť vetou zo strany 25: "Myseľ vytvára posadnutosť budúcnosťou ako únik z neuspokojujúcej prítomnosti." Precítiť bázeň a chvenie pri pohľade na jasnú nočnú oblohu alebo pri tečúcom potoku na lesnej bystrine...to je schopnosť naplno uchopiť bytie okamihu a tak sa aspoň na malú, blahodárnu chvíľu vymaniť z reťazí času a súčasne si plnohodnotne uvedomiť seba. Kniha teda má čo ponúknuť a môže obohatiť hlavne v boji proti stresu, či pomôcť si osvojiť relaxačnú techniku. Avšak, Tolle v mnohom preháňa, prípadne slepo zjednodušuje, nie, všetky Vaše problémy nie sú dôsledkom "zlej" mysle, ktorá má na Vás manipulatívny dosah a takisto nie je exekutívnym či výsostne kardinálnym činiteľom Vašej mentálnej existencie. Záverom teda tri hviezdičky, pekný priemer, obohacujúce , inšpiratívne, ale...zdravý nadhľad. Pravdou však ostáva, že precítiť prítomnosť okamihu je výzvou pre hektickejšie a hektickejšie zajtrajšky.

mariva
06.09.2018 2 z 5

I když v podstatě souhlasím s autorovou myšlenkou žít v přítomném okamžiku, kniha pro mě nebyla napsaná moc srozumitelnou formou. Myslela jsem, že bude snadněji pochopitelná než původní kniha, ale zřejmě jsem do ní ještě nedospěla.

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Určitě doporučuji. Sama jsem osoba neustále ztracená v myšlenkách a tato kniha mi hodně pomohla!

evinenka
21.03.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih...
Jako první jsem zkoušela číst Moc přítomného okamžiku a byla jsem trochu zklamaná, že u ní nemůžu vydržet. Odložila jsem ji a začala číst nejprve pracovní knihu. Krásný příklad toho, že stejnou myšlenku psanou jiným způsobem zavnímáme odlišně.
Proto je smutné, že se tu najdou komentáře, které jako by se občas snažily ne pouze popsat nebo hodnotit, ale spíš snižovat hodnotu této knihy. Každý máme jiný styl vyjadřování a každý máme jiný styl přijímání myšlenek. Nejsou všechny knihy pro každého. A tak si nemyslím, že musíme stále objevovat NOVÉ MYŠLENKY, ale že je přínosné objevovat NOVÉ ZPŮSOBY, jak ty původní hodnotné myšlenky přiblížit a zprostředkovat dalším lidem.
Pokud si knihou zalistujete a nezaujme vás, třeba jste jeste něco podstatného pro jeji pochopení ve svém životě neprožili. Já za sebe doporučuji se k ní časem vrátit, je krásná a nic komerčního na ní nevidím.

NikaMirka
07.03.2017 5 z 5

Kniha, která mi pomohla uvědomit si, jak moc řeším co bylo a bude, a jak málo vnímám to co je. Nejkrásnější okamžiky života si nechávám proklouznout mezi prsty, jen proto, abych byla někde jinde. Doporučuji každému, kdo se ztratil na cestě životem, kdo neví jak opět svobodně dýchat a relaxovat. Tuto knihu bych dávala jako povinnou četbu nejen dětem, ale i rodičům.

MacrouZ
17.10.2016 2 z 5

I přesto že je toto pouze pracovní kniha, a jak už to bývá u duchovních a mystických nauk, člověk musí mít určitou úroven vědění a vědomí, aby mohl porozumět textu do hloubky, tak jsem měl občas problém některé pasáže plně pochopit.
Nicméně obsah je velice zajimavý, a budu se snažit přítomný okamžik aplikovat do života.

klidajs
29.10.2015 2 z 5

Stále to stejné dokola, new age přes kopírák, ještě kartičky ty určitě vyjdou.....ne díky

Elhzar
10.09.2015 5 z 5

Když jsem knihu četl, uvědomil jsem si, že mě hrozně uklidňuje. Chce to číst v klidu a knihu skutečně vnímat, aby z toho čtenář měl co nejvíce. Už při čtení jsem si uvědomoval, že mozek se dá s trochou snahy na chvíli zklidnit a spíše než přemýšlet, tak vnímat - což je základem "prožívání přítomného okamžiku".
Tolle přesvědčí čtenáře, aby se občas ponořil sám do sebe a hledal (a případně našel) energii, kterou v sobě doposavad nepociťoval.
Knihu určitě doporučuji, nechci říkat, že mi změnila život, ale vnesla do něj něco pozitivního, co mě ovlivnilo a do budoucna určitě ovlivní.

Danafantom
01.09.2015

Na tuto knížku jsem si vzpomněla, když jsem četla http://www.databazeknih.cz/knihy/jeste-jsem-to-ja-27800 ; je o paní, které díky Alzheimerově chorobě zbývá jen ten přítomný okamžilk. Demence

Lenicka132
03.08.2015 2 z 5

Tato kniha se mi čte celkem těžce. Musíte u ní dávat především pozor. Tento autor mi ale moc nesedí. Přijde mi že autor tím vším chce říct: Přestaň na sobě pracovat, běž do parku, sedni a užívej si přítomného okamžiku.
Na každý problém, má vlastně pořád tu stejnou odpověď. A jeho výkladu někdy moc nerozumím....mluví na mě zkrátka cizím jazykem.
Doporučila bych jinou knížku. Tahle je fakt otravná.