Mapa z kostí

Mapa z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/bmid_sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4 535 94

Sigma Force série

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Map of Bones , 2005

mar23tinka
06.10.2013 4 z 5

Pořádně mě chytila až ve druhé polovině.

Salinka
06.09.2013 4 z 5

Od J. Rollinse už jsem toho četla více a tahle kniha je tak půl na půl...úplně mě nechytla, takže mi čtení docela trvalo, pak jsem ji nějakou dobu v podstatě vůbec nečetla, ale pak mi bylo líto ji odložit, když už jsem ji začala číst. Děj mě zaujal, jen občas mi vadilo to rozebírání bible a toho okolo, ale jinak měl děj spád a od půlky už se mi četla dobře.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

romány o Sigma Force čtu velmi rád a nemůžu se dočkat jak dopadne situace kolem Graye a Seichan

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

Stejně jako u prvního dílu se série Sigma Force, mi trošku vadilo, že autor možná až moc "tlačí na pilu". Připadal jsem si jako bych četl scénář k filmu Michaela Baye. Na každé stránce se buď střílí, nebo něco vybuchuje či jsme svědky alespoň nějaké akční honičky. Do toho je přimícháno hned několik spikleneckých teorií, různé podrazy, dvojití a trojití špioni, úžasné nové technické hračičky a zbraně.
Tato série mi malinko připomíná českou sérii o JFK. Jen se vše odehrává v našem století a tajná bratrstva, alchymistické technologie z různých století a lokalit jsou zde také bohatě zastoupeny. Stejně jako knihy ze série JFK beru Sigmu jako takový nakládaný zázvor mezi "vážnějšími" knihami.
Berte to jako literární ekvivalent Smrtonosné pasti nebo Mužů v černém. Není to žádný Bergman ale jsou chvíle, kdy člověk nemá sílu a chuť na "velké" umění a rád vypne mozek a nechá se bavit výbuchy, hláškami a střílečkami.

kubajs80
30.03.2013

Rollins nezklamal. Už se těším na Ďáblovu kolonii.

hugo666
29.03.2013 odpad!

Po přečtení komentářů jsem se na knihu dost těšil. Musím ale říct, že to bylo za poslední dobu to nejhorší, co se mi dostalo do ruky. Zápletka by šla, ale to je tak vše. Nemám moc rád agenta 007 a hlavní hrdinové byli mnohem lepší než James Bond. Takže nic pro mne...

Stanley81
07.11.2012 5 z 5

Tahle kniha je dosti čtivá, můžu doporučit.

rokofak
14.04.2012 5 z 5

Je to druhá kniha ze série Sigma Force,kterou jsem přečet a klidně můžu napsat že Písečná bouře první kniha ze série je výborná a Mapa z kostí je přímo vynikajíci ve všech směrech přečila Písečnou bouři. A taky bych souhlasyl s názorem že je lepší než knihy Daniela Browna.

Fuksinka
12.02.2012 5 z 5

Dane Browne brečíš? Ne? Tak si přečti tuhle knihu a zjistíš, že ti to Rollins pěkně natřel .

maciii
10.09.2011 5 z 5

Moje první Rollinsova kniha a pro mě vrchol zábavy mezi dobrodružnými romány, promyšlený, s rychlým spádem, nezdržuje se s rozpitvávaním svých hrdinů, stačí že jsou sympatičtí :)

Tazz1
30.08.2011 5 z 5

Touhle knihou jsem s Rollinsem začal a dneska už mám všechno co u nás vyšlo. Napínavé od začátku až do konce.

stopař
16.05.2011 5 z 5

Napínavá,zajímavá ,děj člověka pohltí ,jdu číst ostatní od tohoto autora

derminator
30.11.-0001 5 z 5

První kniha od tohoto autora kterou jsem přečetl a musím říct že je velmi ale velmi dobrá řekl bych že možná lepší než od D. Browna vřele doporučuji přečíst a uvidíte že skýtá nejedno překvapení.

bela
30.11.-0001

Üžasná kniha - ostatně jako všechny knihy J.Rollinse, které jsem měla tu čest číst. Jsou čtivé, dobrodružné a napínavé. Mají vše, co by měla dobrá kniha obsahovat.

detektivní a krimi romány

James Rollins (p)