Jidášův kmen

Jidášův kmen https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1083/bmid_sigma-force-jidasuv-kmen-o1F-1083.jpg 4 463 54

Sigma Force série

Na palubě zábavní jachty proměněné v provizorní nemocnici pátrají doktorka Lisa Cummingsová a Monk Kokkalis – agenti tajné organizace SIGMA Force – po odpovědích na otázky kolem pohromy, jež náhle spatřila světlo světa. Jsou tu však další síly, s podstatně sobečtějšími pohnutkami. Lodi se náhlým a krutým útokem zmocní teroristé, kteří z ní udělají plovoucí laboratoř pro vývoj biologických zbraní. Na opačném konci světa, při oslavách 4. července, veliteli SIGMY Graysonu Piercovi překazí plány krásná vražedkyně, která drží v rukách první klíč k odhalení možného léku. Osud každého muže, ženy i dítěte visí na vážkách a Pierce spojí svoje síly se ženou, která ho dříve chtěla zabít. Společně zahajují podivuhodnou pouť, která je provádí benátskými hrobkami, byzantskými katedrálami a zříceninami hluboko v džungli, po stopách nejslavnějšího cestovatele v dějinách: Marka Pola. Odtikávají však poslední minuty, celosvětová epidemie se rychle vymyká kontrole a Pierce i jeho nečekaná společnice jsou vtahováni do šokujícího tajemství pohřbeného dávno ve starověku a v lidském genetickém kódu. Každou vteřinou se blíží soudný den a Pierce si uvědomuje, že skutečně nemůže věřit naprosto nikomu – ani té okouzlující tajemné ženě, kterou má po svém boku –, neboť kdokoliv může být novodobým Jidášem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

The Judas Strain , 2007

lampernaqui
30.01.2015 4 z 5

Klasický dobrodružný Rollins s několika fantaskními prvky. Četl se dobře, znovu nás provede po několika zemích světa, jen celou tu část s ohroženými rodiči bych vynechal. Neseděla mi do příběhu a patřila k těm, u kterých bych ve filmu nešťastně kroutil hlavou.

Vilas1979
02.11.2014 3 z 5

Téma biochemie mi vůbec nesedlo, jak jsem byl po prvních třech dílech nadšen, tak tohle je zatím jednoznačně nejslabší Sigma Force. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit, kniha mne prostě nedokázala vtáhnout a byl jsem rád, když jsem to měl konečně za sebou. Zapletení Grayových rodičů do příběhu nebyl podle mne moc dobrý nápad, sledovat strachem paralyzovaného Graye nebylo zas tak moc zábavné, Monkova superprotéza, která vyřeší každou situaci, no nevim... Zajímavé bylo snad jen vyprávění Marca Pola a luštění šifry. A jsem moc zvědav jak se bude vyvíjet vztah mezi Grayem a Seichan. Snad bude příští kniha lepší.

mar23tinka
19.10.2013 4 z 5

Začátek poutavý, pak se děj nějak uklidní a v druhé půli už mě knížka nechtěla pustit, čtu čtu a najednou koukám, že je jedna ráno ...

renefer
18.10.2013 5 z 5

Zase jsem začala sérii od třetí knihy. Došlo mi to když se v knize začaly objevovat narážky na předchozí dobrodružství.Tak mne trochu mrzí, že si BB art nedá práci a nenapíše na předsádku, který díl které série to je a kolikátý v pořadí. Jinak knihu samotnou hodnotím velmi pozitivně, četla jsem od tohoto spisovatele Ledový ostrov a Podzemní říše a přišlo mi to jako pěkné slátaniny. Tahle kniha je zatím nejlepší,co jsem od něj četla, i když je to takový trošku horor. Těším se na další díly ze série Sigma Force.

Salinka
16.09.2013 5 z 5

Od J.Rollinse jsem toho už přečetla dost, ze série Sigma Force je tohle pro mě druhá kniha a musím říct, že hodně dobrá. Četla se mi perfektně už od prvních stránek, příběh má spád, plno zvratů a člověk už se vždycky těšil do bude dál. To, že některé věci byli "trochu přehnané" (např. Grayovi rodiče, jak už tu i někteří zmínili, nebo Monkova ruka) mi nevadilo. Celkově byla kniha super a četla se mnohem lépe než třeba Mapa z kostí, tou jsem se prokousávala hodně dlouho.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

čtení této knihy mne nikdy neomrzí

Bear Reader
12.02.2013 2 z 5

Souhlasím s kolegou achillem, autor se v tom plácá. Penzisti dohnaní okolnostmi k super výkonu, budiž. Co mě dostalo do kolen je signalizace Monka Kokalise pomocí jeho robotické protézy přes půl světa. On se v dalším příběhu určitě objeví. Už teď jsem zvědav jak hrdinu autor oživí, naposled se v příběhu objevil tažen do hlubiny blikající olihní. Vezme jej snad oliheň do své domácnosti, uvaří mu čaj na zahřátí a poté hrdinu předá kanibalům, kteří nakonec nebudou tak primitivní? Fakt jsem zvědav.

Stanley81
07.11.2012 3 z 5

Od Rollinse jsem četl 4 knihy a u téhle je to hodnocení těžké, hodně kolísá úroveň. Tohle je trochu slabší kniha.

lxrmini
10.10.2012 2 z 5

Do půlky mě to bavilo, pak to šlo dolů. Dočetl sem to s přemáháním. Líbilo se mi propojení s Polovým příběhem. Ke konci sem měl vyloženě pocit, že si s tím autor neví rady a nějak to lepí, jen aby to mohlo jít na pulty :/ Moje první kniha od pana Rollinse, jestli jak tady někdo uvádí patří mezi jeho nejlepší tak nejspíš taky poslední...

achilles
06.07.2012 1 z 5

Ačkoliv kniha je opravdu plná zvratů a zajímavostí z oblasti historie (Marco Polo), geografie či biochemie a je i napínavá, tak ji nemohu hodnotit vysoko. Je to taková pohádka. Darebáci umřeli, kladní hrdinové přežili, ačkoliv vše hrálo proti nim. Nevím, dočetl jsem ji z povinnosti a ty akční popisy mě nudily. Největší zásek autora je v postavách rodičů Graye, takoví důchodci supermani.

rokofak
01.05.2012 5 z 5

Další úžasný přběh Sigmi Force z pera Jamese Rollinse. Kniha Vás zaujme hned od prvních stráne a vtáhne do napínavého děje jenž budete číst jedním deche!

Karcoolka
14.01.2011 5 z 5

Úžasná knížka, četla jsem ji od začátku až do konce jedním dechem. Vřele doporučuji.

derminator
12.11.2010 5 z 5

Četl jsem od Rollinse zatím 2 knihy a musím říci že tato je hodně dobrá!!!! Velice doporučuji přečíst je tam plno zvratů a také historických mýtu o Marcu Polovi zkrátka skvělé!

bela
30.11.-0001 5 z 5

Přečetla jsem 8 knih J.Rollinse a mohu říci, že tato patří mezi nejlepší. Dobrodružná, napínavá a velmi, velmi čtivá. Úžasná!