Sídlo červa

Sídlo červa https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346117/bmid_sidlo-cerva-ziV-346117.jpg 4 112 27

V pomalu se rozpadajícím podzemním městě kdesi pod povrchem umírající planety putující kolem vyhasínajícího slunce se mladý Annelyn těší blažené naivitě života privilegovaných. Ponížený Masonošem, zručným lovcem opovrhovaných, v trvalé tmě nižších pater žijících dolňáků, spřádá spolu se svými přáteli pomstu. Jenže mladíkovy intriky se ošklivě zvrtnou a posléze ho zavedou do bludiště nekonečných temných chodeb rozlézajících se pod městskými ruinami. Při své zoufalé cestě za záchranou odkrývá krutou pravdu skrývající se za úctou předků k legendárnímu Bílému červu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

In the House of the Worm , 1976

pomero
25.02.2018 5 z 5

Spád, ctivost, atmosféra. Navíc tomu nechybí ani hezká mylenka. Přečteno jedním dechem za jeden večer. Martin umí i ve sci-fi.

KAREL6725
30.01.2018 5 z 5

Martin zase jednou dokázal, že psát umí , povídky mu šli vždy velice dobře. Spokojenost, pěkné, čtivé, doporučuji rozhodně stojí za přečtení. Plný počet hvězd.

Hudis
21.01.2018 3 z 5

Jako povídka dobré. V poměru cena/kvalita+délka nic moc

stepnicka8373
22.12.2017 5 z 5

Výborná povídka, temná hororová atmosféra a Martin jako autor sci-fi, není co dodat.

mot33
09.11.2017 4 z 5

Klasika na svůj věk prostě super.Být mladší a v té době když jsem poprvé viděl Noční můru v Elm Street tak bych byl asi stejně paf jako tenkrát.

Dragell
31.10.2017 5 z 5

Sídlo červa je svojí délkou spíše povídka, ale i přesto dokáže na tak málo stranách předat atmosferický příběh naplněný akcí, strachem a odhalením pravdy. Příběh temnějšího rázu s lehce morbidními prvky doplňují také čtyři černobílé ilustrace, které podtrhují probíhající situace. Byla jsem knihou příjemně překvapena.

Boboking
23.10.2017 3 z 5

Čtyřicet let starý příběh nejznámějšího autora fantastiky v současnosti díky seriálu Hry o trůny. Vlastně taková klasická space opera jakoby z doby Zlatého věku SF s myšlenkou tak trochu ze Stroje času. Přímočaré, čtivé, možná bez překvapení.