Bič

Bič https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8620/bmid_bic-zl5-8620.jpg 5 295 31

Sid Halley série

Sid Halley přijde následkem zranění o ruku, ale neodchází z dostihového světa. Jako soukromý detektiv postupně řeší nezákonné spekulace s akciemi dostihových závodišť, likvidaci nejlepších závodních koní, úplatkářství. Fyzický hendikep Sida Halleyho vyvažuje pohotovost jeho přítele Chica Barnese, učitele džuda. Jako úsěšný tandem společně objasňují různé dílčí trampoty lidí rozmanitého světa dostihového sportu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Whip Hand , 1979

ivoiro
26.08.2018 4 z 5

Musím napsat dost dobrý. Kniha měla napětí a držela mně až do konce.

JaneTrafy
29.05.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byla plná napětí, akce i překvapení. Hlavně ten konec byl napínavý a já to hltala jako divá. Mohu to klidně doporučit. :)

Disease
15.01.2018 5 z 5

Opět s otevřenými kartami téměř od začátku, podobně jako v Poslední šanci, i když tentokrát tam malé překvapení je (i když napopáté už si ho tak nějak pamatuju :-))

Schamila
28.02.2017 4 z 5

Hlavní postava bezva, jedna detektivka a v ní několik příběhéů k šetření, dokonce v jednom místě i hodně drsná situace, prostě detektivka se vším všudy - doporučuji

Anyv
21.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, tak jako všechny od Francise, které jsem doposud přečetla. Určitě doporučuji si přečíst.

Pawlisman
31.03.2014 3 z 5

Myslel jsem, že Dick je hop nebo trop. Velký spád a napětí nebo nuda. Tuto knihu, ale jako první bych zařadil do středu. Čte se dobře, jak jinak, napětí a drive za jedním cílem je méně. Je to celé zbytečně roztříštěné, málo související a tím ztrácí kniha spád a napětí. Nejzajímavější let balonem, ale jinak je to spíše vyčpělé. Ale určitě ne špatné. :) 7/10

Rup
22.10.2013 4 z 5

Tentokrát musím jednu hvězdu ubrat. Jeví se mi to poněkud křečovité, jako by se do psaní autor musel nutit. Přesto doporučuji.

kattyV
11.03.2013 5 z 5

Sid Halley souběžně řeší dva náročné případy a vlastně v obou jde o totéž - zastrašit ho, přimět ho, aby se vzdal. Dostává se pod velký tlak, ale nakonec nad svými protivníky vyhraje.

Martina Beranov
14.12.2012 5 z 5

Sid Halley - můj dětský hrdina. Doteď se k němu ráda vracím!

jaja64646460
12.06.2012 5 z 5

Sid opět vítězí nad všemi padouchy

eliska18
19.02.2012 5 z 5

Nesmírně poutavá kniha, díky hlavnímu hrdinovi si pravděpodobně přečtu i jeho předchozí díla :)
Myslím, že rozuzlení překvapí každého.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010