Spoutej mě láskou

Spoutej mě láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9965/mid_spoutej-me-laskou-lOf-9965.jpg 4 167 21

Sheffordovi rytíři série

Lady Reina se po otcově smrti dostane do nebezpečné situace. Mladá, dosud svobodná dědička prosperujícího panství láká mnoho nápadníků a někteří z nich jsou rozhodnuti získat ji i její majetek třeba násilím. Aby ochránila blízké i sebe samu, musí se rychle provdat za prvního alespoň trochu vhodného muže. Ranulf Fitz Hugh je sice neotesaný hrubián, žoldák, který nedůvěřuje urozeným ženám a Reinu od první chvíle jen uráží, ale je silný, čestný a neuvěřitelně přitažlivý. Reina brzy zjistí, že se do muže, kterého považovala za východisko z nouze zamilovala. Dokáže však Ranulf její city opětovat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Defy Not The Heart , 1989

Senza Jenka
20.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Už když jsem začala číst - mimochodem na počítači, digitální verzi uloženou v Národní knihovně (protože jinde jsem ji nesehnala) - měla jsem pocit, že to nevidím poprvé. Ne, že bych si z toho nějak moc pamatovala, ale tu scénu s kočkou v ložnici ano.
Je to milé, celkem zábavné, romantické čtení. Pravda, rodinný propletenec, jak z Pytlákovy schovanky a splachovací záchod v roce 1192. Ale jinak fajn. Líbilo se mi to víc, než druhý díl.

havrmoni
17.08.2023 5 z 5

Jak jsem mohla napsat, že to není můj šálek. Vždyť to čtu už po třetí a miluju to jako ostatně skoro vše co jsem od této autorky četla.

Ála1968
09.04.2023 5 z 5

Bylo to skvělé. Krásně napsané.Bavila jsem se.

Hatshepsut
21.01.2023 4 z 5

Čtením tohoto příběhu jsem si vyloženě potřebovala zvednout náladu a to se zadařilo. Jistě je jasné, že v době 12. století by hlavní hrdince její činy neprošly, ale o tom to přece není a myslím, že to nikdo ani u takových knih neočekává. Je to romantická oddechovka plná humorných dialogů, zasazena do středověkého anglického prostředí. A o tom to je. :-)

lucie.dc
20.02.2021 3 z 5

Uprimne, myslela jsem si, ze se jedna snad o prvotinu dane autorky.

Gay, ktery to nemaskuje? Jako vazne? V te dobe?

Par nesmyslu jako uderit lehce do spanku, aby nekoho uspali.... to by me spis bolela jen hlava, nez by se konalo nejake omraceni...

Vyjadrovani lady bylo velmi nevychovane: jako hajzl, devkar aj... Tohle byste u lady vychovane ke dvoru urcite nenasli, ani "osahavani" ciziho muze na kolinku.

Popis sexu... tohle bylo romanticke asi jako hod po mne kamenem. Vklouzl do panny lehce a v pohode? Ehm??? Jinak od romanu tohoto typu ocekavam sex podle zeny, sup sep, sup tam, tohle je spis muzska predstava a takovy roman cist nechci.

Chyb jak trisek, ze jsem se ztratila i v prekladu, nekdy se to tezko domyslelo a  nekdy to nemelo ani smysl (nebyla to tistena kniha).

Postav jak much hned od uvodu, ze jsem se ztracela kdo je kdo. A te zbytecne omacky kolem, to by nasytilo i 5 clennou rodinu.

Pribeh jinak celkem pekny, prestrelky byly i prijemne. Jako celek dobry, jen proto cele 3 hvezdy, ale znovu bych uz necetla.

zuza264
02.11.2020 5 z 5

Libila se mi. Kdysi jsem ji už četla, ale vzpomněla jsem si až s rusovlasou Almou ????

luci2
11.03.2020 5 z 5

Hezká knížka plna zvratu, u které se nebudete nudit. Velmi jsem se při čtení bavila. Nechybí zde humorné dialogy a vzájemné jiskřeni, což ocení každá ženská duše. Reina nebyla bezduchaplna chudinka, ale Lady s vlastní hlavou a moudrý usudkem, které si nenecha nic líbit, avšak její ryzí vykreslení se mi snad libilo více než Ranulfa, což se mi u těchto knížek tolik nestává, neboť většinou nadrzuji mužskému pokolení. Takže, kdo tuto knihu ještě nečetl a narazí na ni, tak vrele doporučuji. Nebudete se nudit a zajisté se pobavite tak, jako jsem se bavila já....jejich prenice jsou nezapomenutelné :-)

Alenka76
30.12.2019 5 z 5

Super knižka čo dodať treba prečítať určite sa k nej ešte vrátim.

vcielka
20.10.2019 5 z 5

Pacili sa mi dialogy aj hrdinovia ale nepacilo sa mi, ze mali malo prekazok. Teda prekazok by bolo mozno aj dost, ibaze hrdinovia ich preskakovalo sta olympionici, takze si ich clovek ani nevsimol. Vsetko im akosi vychadzalo na prvy raz, nikdy nenarazili, vsetko sa darilo a to je trochu nuda z mojho pohladu. Ak toto pominiem tak to bola velmi dobra knizka :)

oresvo
17.08.2019 5 z 5

Tenhle příběh se mi moc líbil. Četla jsem již několikrát.
On neohrožený rytíř, ona bohatá dědička.

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Čtivá oddechovka. Doporučuji.

Nibiru
09.01.2017 5 z 5

Příběh byl zajímavý, docela netradiční, alespoň v tom, že je zde středověké ženské hrdince dána výsada volby partnera dle svého uvážení.... Dále mě pobavily vtipné dialogy mezi hlavními protagonisty, a oba byli svým způsobem velmi sympatičtí, ať už myšlením či jednáním. Také mi byla blízká osobnost hlavní hrdinky, protože mi připadala mnohem skutečnější než v jiných romancích vykreslené "dokonalé krásky á la dnešní modelky". Hlavní hrdinka je sice drobná vizáží, ale o to více má odvahy, temperamentu a schopností, které jí pomáhají dobře se vypořádat s tehdejším vládnoucím světem mužů. A jde jí to opravdu skvěle!!
Jenom malá vada na kráse jinak dobře sepsaného příběhu : homosexuálně zaměřený sluha hradní paní mi tam moc neseděl, to by v té době určitě nebylo možné.

avalonek
05.08.2016 5 z 5

Paráda.Tady byl opravdu krásný humor mezi nimi...Moc hezká oddechovka..

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Velice jsem se touto knížkou pobavila, dávám palec nahoru.

havrmoni
14.11.2014 5 z 5

Tohle není úplně můj ,,šálek" ,ale proč ne.Věděla jsem do čeho jdu a nezklamalo mě to. Řádná dávka romantiky,oddechovka se vším všudy. :)

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

uuuuzasna nejlepsi knížka

modranka
08.11.2013 3 z 5

Myslím, že *Evaevelína* to vystihla jednoducho a presne. Chvíľami bol text úplne zbytočný, priama reč literárnych postáv bola tak školená, že sa stávala nereálna. Inak príbeh bol taká stredoveká oddychovka. Obdobnú tému drsňákov spracovala C. Coulterová v jej Stredovekých piesňach alebo Vikingská éra.
SPOILER:
Myslenie postáv bolo na úrovni 21. storočia (napr. tolerancia homosexuála Thea, ostatné nájdete v texte, nechcem toho veľa prezrádzať)

miruska1
07.10.2013 5 z 5

Jednoduchy pribeh ale mne sa aj tak veľmi pačil.

Evaevelína
04.05.2013 3 z 5

do knihy jsem se začetla s chutí,ale postupně jsem ztrácela chut.Na mě moc řečičkování.Ranulf byl pro mě sympaták,jeho hrubiánství mi bylo příjemné,tady jsem se aspon někdy pobavila.

Kaety
15.11.2012 3 z 5

Pěkná kniha, bylo roztomilé jak Ranulf chtěl Reinu potěšit.