Sestry Foxovy

Sestry Foxovy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346074/bmid_sestry-foxovy-0IK-346074.jpg 4 102 41

Kam odejdou duše zemřelých? Kam se poděje podstata člověka, kterého jsme milovali? Mohou se mrtví vracet a komunikovat s námi? Na tyto odvěké otázky přinesly odpověď milionům zoufalých pozůstalých sestry Foxovy v Americe druhé poloviny 19. století. Lidem přestávají stačit staré náboženské odpovědi na otázky, které po staletí trápí lidskou zvědavost. Moderní doba přináší úžasné vynálezy, proč by si tedy duchové z říše mrtvých nemohli najít cestu, jak se spojit s námi živými a odhalit tak tajemství posmrtného života? Poptávka po komunikaci s mrtvými je obrovská, lidé všech společenských vrstev jsou ochotni platit jakékoliv peníze, jen aby nalezli útěchu. U mladých, okouzlujících a nevinně vypadajících dívek, vyhledávaných médií, se dveře netrhnou. Jenomže cena za slávu, peníze a zbožnou úctu je vysoká… Skutečný příběh, který vás zavede na spiritistické seance, do světa na pomezí života a smrti.... celý text

Margerite
13.02.2024 2 z 5

Téma zajímavé, ale zpracování více než chabé. Nedočteno.

lapagerie
22.09.2023 3 z 5

Takové počteníčko, které nenadchne ani neurazí. Zajímavé je hlavně to, že jde o skutečné historické postavy a autorka vycházela z oficiálních pramenů, vydané korespondence atd.
Sestry Foxovy uměly vzít příležitost za pačesy, to se musí nechat. Našly tzv. díru na trhu. Ale se svým potenciálem neuměly zacházet a co dokázaly získat, vzápětí ztratily. Přišly vlastně o všechno. Rodinu, děti, zdraví.

Lili2
16.07.2023

Nedám knize druhou šanci. Hned na začátku řečeno,že jsou to podvodníci,to asi nešlo nerict,ale proč hned na začátku a tak blbě - celkově mne tím pádem hrdinky k srdci nepřirostly, a to že jsou Američanky všechno umocnilo, ani styl zpracování (sloh) mě nevytáhl vůbec do děje.

simca9342
07.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Román z viktoriánské Anglie odehrávající se v několika anglických městech. 3 sestry žijí spolu s matkou a otcem skoro běžný život viktoriánek. Až na to , že jsou média, kuriozity jak by je v té době nazvali místní z okolí. Komunikují s duchy, přinášejí zprávy pozůstalým a co je více než zvláštní v jejich blízkosti se ozývá tajemné ťukání...

niki-chan
22.05.2023 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Dobře odrážela dobu a pohnutky lidí ke slávě,penězům, luxusu. Trochu mi chybělo v knize to mystické tajemství a rušily mě překlepy.

Mufa
31.03.2023 5 z 5

Nevím, proč má tak nízké hodnocení, líbilo se mi to. Trochu beletrie, trochu historie, do kontextu doby je to zasazené celkem dobře. Při čtení jsem si uvědomila, že ženy to v 19.století neměly jednoduché. A i známý fakt, že za peníze se opravdu nedá koupit vše a i s nimi si člověk dokáže celkem slušně zničit život.. V podstatě měly smutný osud.

Evikkurcik
06.03.2023 4 z 5

Hezky popsaný život sester, doby v které žili. Četla se vcelku rychle

iv.ča
06.01.2023 5 z 5

Mě se kniha líbila, je dobře napsaná a svižně se čte. Další zajímavý kousek.

nai.ivka
12.10.2022 4 z 5

Až potřetí, když jsem na knihu měla dost klidu, jsem si ji užila. Kniha není moc zábavná, ale četla se mi docela dobře neboť jsem byla strašně zvědavá na život sester a jak k tomu vůbec přišly. Na spiritismus sice už nevěříme, většinou, ale zase je divné, že by se člověk, duše, energie, zcela ztratila, to mi nepřijde logické. A tak potom něco očekávám, ale co, to ani tato kniha nepřináší. Nakonec se to tajemství, odkud přicházíme a kam pak odcházíme, dozvím, to je jisté.

prof.chrobak
30.09.2022 3 z 5

Kniha je v podstatě beletristické zpracování reálných historických skutečností. Raději bych si na toto téma přečetl nějakou literaturu faktu, protože v románu je vždy otázka určité dávky fikce autora. A to na rozdíl od mnoha ostatních čtenářů, (jak vyplývá z jejich komentářů): řada z nich očekávala spíše něco jako strašidelný příběh s tajemstvím a překvapivým rozuzlením. A tak tato kniha nemůže plně uspokojit ani příznivce mysteriózních příběhů, ale ani mě, který bych si na toto téma rád přečetl historiograficky fundovanou studii. Na druhou stranu, jako oddychová četba na zajímavé téma na dva podzimní večery se to dá.
Myslím že lze ocenit, jak autorka dává do souvislosti dobové jevy, které přispěly k rozšíření spiritismu, jako bylo postavení žen ve viktoriánské společnosti, a také poukázání na podobné dobové fenomény, jako byla například fascinace anomáliemi lidského těla, frenologie, mesmerismus, hrůza z předčasných pohřbů, pořizování daugerotypií mrtvých společně s živými, uchovávání a vystavování jejich vlasů, svršků, a podobně. Nám spousta věcí z té doby připadá morbidní, ale kdo ví, co by si tehdejší lidé mysleli o dnešní době, kdy smrt vytěsňujeme z našeho života jako něco nevhodného, umírající odkládáme do LDN, a kdy většina pohřbů je bez obřadu, a na své mrtvé si řada lidí vzpomene tak jedenkrát v roce na svátek všech svatých, a i ten je zatlačován do pozadí módnějším helloweenem.
Naproti tomu mi ale připadá příliš zjednodušující celé spiritistické hnutí označovat jako vynález sester Foxových, i když se to tak často prezentuje. Vznik a rozšíření spiritismu jako společenského jevu mi připadá svým způsobem zajímavý a to i v našem českém kontextu. Ostatně, nezapomínejme, že i tak velký duch, jakým byl Arthur Conan Doyle, byl zapáleným spiritualistou!

Meg1
29.09.2022 3 z 5

Chceme-li si přečíst napínavou knihu s prvky tajemna a mystiky, pak jsme vedle jak ta jedle. Autorka ihned na začátku knihy prozrazuje, že vše je jedna velká lež a tím veškeré tajemno, které se v našich představách začíná rýsovat, mizí do nenávratna. Osobně jsem se těšila na mrazení v zádech, hledání odpovědí na otázky posmrtného života a pak velké wow při odhalení...tak nic.
Pokud ale na knihu nahlížíme jako na biografii, pak hodnotím jako velmi dobře zpracovanou. Od útlého dětství přes dospívání, až po smrt. Jednotlivé postavy jsou pěkně popsány včetně doby, ve které se příběh odehrává. Než s knihou začnete, rozhodněte se co od ní očekáváte. Pokud životopis zklamaní nebudete.

ElfkaEleanor
20.09.2022 5 z 5

Toto tema je pro mne nove, nemohu tedy posoudit realie a hru s fakty.

Jako roman o trech sestrach, ktere zalozily spiritismus je vsak kniha vydarena. Propracovana graficka uprava. Svezi dej, ktery ac preskakuje neni zmatecny, ale naopak si stale udrzuje pozornost ctenare.

KLHannah
18.05.2022 4 z 5

Příběh sester Foxových byl neuvěřitelně smutný. I když ony rozdávaly naději a uspokojení všem svým klientům, samy trpěly svou lží a touhou po svých mrtvých. Příběh se mi ale moc líbil. Styl psaní autorky mi sedl. Žádné dlouhé zbytečné rozhovory a omáčka.
Jediné, co mi chybělo, byl detailnější popis seancí.

Nikyska383
02.04.2022 3 z 5

Celkově kniha ve mně neprobudila to očekávání, které sem od ní očekávala. Děj začínající koncem a následně hned na začátek , je pochopitelný, ikdyž trochu zmatený. Autorka do textu zařazuje své pocity, které aspoň mě z počátku vždy vytrhli z kontextu. Smíření s tím, že kniha nebude tak spiri ,jako spíše román.. se stávala čitelnější a se sklenkou vínka i jednodušší.

HanulkaK.
08.02.2022 4 z 5

Moc mě bavila, příjemná, nevtíravá, smutná.

eva3992
16.01.2022 3 z 5

Toto je skutečný příběh sester Foxových, zakladatelek spiritismu. Příběh nás zavede (nejen) do Ameriky, kolem roku 1850. Tři ženy, které přivolávaly mrtvé a díky nim vzniklo po celém světe spiritistické hnutí a lidé se snaží komunikovat s duchy dodnes.

Toto je téma, které mě hned zaujalo a já se na knížku moc těšila. Bohužel mě kniha ze začátku zklamala, nečetlo se mi to dobře. Naštěstí se to zhruba v polovině zlomilo a já si čtení užívala a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Co mi asi od začátku vadilo bylo to, že je čtenáři prozrazeno určitě tajemství sester Foxových, kdyby to tak nebylo, byla by knížka více tajemnější a překvapivější.

Druhá část knížky mě pohltila natolik, že jsem po dočtení vyhledávala další informace o sestrách Foxových a celkově o spiritismu. Takováto tajemná a nadpřirozená témata, navíc podle skutečných událostí, mám v knihách moc ráda.

Toto je jasný příklad knihy, kde se vyplatí dočítat, i přesto, že mě začátek neoslovil, jsem si nakonec čtení moc užila. Od autorky jsem četla knihy Kdo šije u Podolské? a Apatykář a ty mě bavily od začátku do konce

3,5*/5*

Monkas1
15.12.2021 5 z 5

Doporučuji

Knihomolka506
21.11.2021 5 z 5

"Víkendovka"
Smutné, ale o to více napínavé a mysteriózní čtení- duchařina, ale nijak upravená. Myslím, že byla napsaná podle skutečných událostí.
Tři sestry , minulost s temnými původy a seance nebo jen klišé a podvodné čachry?

Marekh
03.11.2021 4 z 5

Tato kniha byla zajímavá. Příběh je založený na skutečných událostech. Vypráví o sestrách Foxových. Byly to skutečné historické postavy 2. poloviny 19. století, které byly zakladatelkami spiritismu a sehrály významnou roli v jeho šíření v USA a dále ve světě.

Román je založený na dobových pramenech zveřejněné korespondenci hlavních postav a faktografické literatuře. Byly sestry Foxovy obdařeny nadpřirozenými schopnostmi, anebo byly šarlatánky? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v tomto románu.

O sestrách Foxových jsem slyšel úplně poprvé. Nikdy dříve jsem o nich neslyšel a bylo zajímavé sledovat jejich životy a také jakým způsobem se dostaly ke spiritismu a jak jejich seance probíhaly.

Kniha mi rozšířila obzory a celkově se četla dobře. Určitě si nezaslouží tak nízké hodnocení, jak je uvedeno v Databázi knih, viděno samozřejmě mýma očima. Spiritismus se v románu sice vyskytoval, ale asi jsem očekával, že ho bude o něco více, ale to nevadí. Větší část je věnována sestrám Foxových a její rodině.

V knize se vyskytují černobílé fotografie. Kniha má pěknou obálku a také předsádku.

Karol23
23.09.2021 1 z 5

Kniha mě zklamala a nedala jsem jí druhou šanci,abych ji dočetla.