Děkuji, sestřičko...

Jde o pokračování knihy Prosím vás, sestřičko... Pokračování křehkého osudu mladé sestřičky, který se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388055/dekuji-sestricko-guU-388055.jpg 4.4150

Prosím vás, sestřičko (2.)

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Děkuji, sestřičko...

Ála1968

Nebylo to špatné,ale asi jsem čekala trochu něco jiného.Přišlo mi to takové obyčejné,jsem zřejmě zhýčkaná knihami od L.Lanczové v mládí po T.Kubátovou už trochu v dospělejším věku a nyní T.Keleovou-Vasilkovou

petula22

Vydařené pokračování...paní spisovatelka zkrátka umí vyprávět :-)

Ladiva

Prvý diel som nečítala, ale pri čítaní voľného pokračovania to neprekážalo. Autorka všetko, čo sa viazalo k predchádzajúcim udalostiam dovysvetlila. Kniha je veľmi "chytľavá", keď som sa začítala, už ma nepustila. Jediné, čo mi vadilo, bolo vykreslenie hlavnej hrdinky. Sylvia nemala jedinú negatívnu črtu. Všetko dokázala vyriešiť, ku každému bola milá, skromná, nekonfliktná - jednoducho 21 ročná superžena.

JancaMia

druhý díl o životě mladé sestřičky ...opět krásně a mile napsané ..

mariva

Další výborná kniha z doby nedávno minulé, kterou si moje generace velmi dobře pamatuje. Mladším snad připomene, že se tehdy opravdu nežilo tak snadno, jak se nám dnes mnozí snaží namluvit. Knížka se četla jedním dechem, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Tentokrát ne proto, že bych byla tolik zvědavá, jak vše dopadne, ale pro samý požitek z četby, pro navození vzpomínek na dobu, kterou jsem taky prožila. Prostě proto, že se kniha báječně četla.

Jirinamac

Moc pěkná knížka. Sice jsem první díl nečetla, ale myslím, že to tak moc nevadilo. Při čtení si člověk uvědomuje, co věcí se změnilo za tak krátkou dobu. Byty, půjčky, porodnice.... Tak maloměšťácké názory rodičů snad už dneska také nebývají

lapagerie

Druhý díl "Sestřičky" se mi líbil více než první. Sylvie vyzrává, stejně i její vztah. A svatbou to nekončí, právě naopak...

Misha224

I druhý díl je velmi čtivý,oddychovka, která nezklame. Jde o pokračování života mladé sestřičky Sylvie.