Prohnilé město

Prohnilé město
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378924/mid_prohnile-mesto-0DM-378924.jpg 5 2144 2144

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni? https://www.alza.cz/media/prohnile-mesto-d5312825.htm... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Absolutní pecka.
Prohnilé město mám ještě raději než Šest vran. Příběh mi utíkal jako voda, i přes to, že jsem to četla jako e-knihu, čemuž já zrovna stokrát neholduji, a celkově mě velmi nadchnul.
Jediné, co mi na knize vadilo, byla postava Dunjaši, která byla tak moc divná, že se mi absolutně hnusila a připadala mi i trošku zbytečná. A pak také Mathiasova smrt, která mě celkem chytla a kvůli ní se mi trošku příběh šesti vran, jak to říct, zkazil.
A málem bych zapomněla na Kuweje.....no...je to prostě idiot a nemám ho ráda, toť vše :´).

anet8843
21.07.2020 5 z 5

Opravdu smekám. Takhle skvělou YA fantasy knihu jsem hodně dlouho nečetla. Je napsaná dobře, čtivě - nepodceňuje žánr ani věk čtenáře. Má dokonale vyvážený poměr akce / romantiky - i pro někoho, kdo nemá moc rád takové ty pletichaření a boje jako já, udrželo to mou pozornost, protože osobní a akční pasáže byly vhodně prolomeny. Očekávala jsem, že tam bude sluníčkový konec, ale opět dokonale vyvážený poměr, i když jsem osobně tipovala trochu jinak, že se to rozčísne (SPOILER: že umře někdo jiný). Postavy nebo spíše páry jsou dokonalé.
Podtrženo, sečteno - jsem nadšená, že jsem zase našla skvělou fantasy knihu, které jsem před "trojúhelnikovými klišé" měl hodně ráda, a zase jich mám par vyhlédnutých, abych jim dala šanci.

Kasana
06.07.2020 5 z 5

Tak jo, hluboký nádech ... výdech ...
Já se omlouvám, ale tohle potřebuju trošku rozdýchat. Asi by si to zasloužilo i 5/5, ale sebrala jsem jednu hvězdičku kvůli tomu, že úplně nerozumím ekonomice tohoto světa a taky ta Rada pro příliv, nebo jak se to jmenuje, mi tam úplně neseděla. Ale hele, nejsem ekonom a upřímně mě dost bavilo luštit, jak to tam funguje.

Ale proboha, jak já byla napnutá a zmatená během čtení! Zmatená v tom dobrém slova smyslu, kdy ten (doplň první sprosté slovo, co tě napadne) Kaz vymýšlel jeden nápad za druhým a vodil mě za nos. A co teprve, když jsem se dozvěděla, když jeho první plán nevyšel tak dobře a on už si ten neúspěch pojistil jiným! Ano! To je přesně to, co chci!

První díl byl zpočátku náročnější na čtení, ale druhý díl je o dost lepší. Líbí se mi, že každá postava má ještě spoustu prostoru ukázat svůj charakter, že pořád mají nějaká tajemství, která jsme možná všichni tušili a některá byla doopravdy překvapením. Sice ano, některé zvraty byly trochu předvídatelné, ale to nic nemění na tom, že to bude asi jedna z těch nej knih, které jsem poslední dobou četla.

Ne, to nejde. Nedám tomu jen 4/5. Po napsání to jdu změnit.

Starlet
30.06.2020 5 z 5

Musím říct, že je to jeden z nejvíce vypracovaných příběhů, který jsem kdy četla, opravdu to bylo dokonalý. Každá postava měla svůj originální příběh, každé písmenko v příběhu byla jedna velká intrika pro dokonalý závěr.
Můžu říct, že mě postavy hodně udivovaly, každé jejich rozhodnutí, každé jejich slovo a pohyb. A i když se Vám zdá, že to co právě udělali bude nepodstatné ve zbytku příběhu, tak opak je pravdou. Všechno mělo svůj důvod a všechno bylo jeden velký plán na získání toho co vrány doopravdy chtějí zpátky (svoji čest, omluvu, spravedlnost…)
Kaz mě od začátku až do konce udivoval, byl to naprosto dokonalý intrikář a upřímně jsem si ho nikdy nedokázala představit jako mladíka, ale spíše jako staršího může.
Párkrát jsem si řekla jsem příběh trochu předvídala a když jsem si myslela, že v příběhu dokáži už trochu číst, autorka mě předběhla a zase mě velice překvapila.
Jo i zde nezůstalo jedno oko suché, trochu jsem doufala, že to bude trochu více rozvinutý a bude se příběh nějaký směrem rozvětvovat a autorka nám ukáže teoretické konce hlavních hrdinů, ale bohužel. Takhle si ovšem můžeme konec domyslet sami.
I přes pár obtíží byl druhý díl stejně úžasný jako první a troufnu si říct, že i lepší. Do téhle série jsem se okamžitě zamilovala a jak všichni milují Kaze, tak já miluji Matthiase

Ailee
26.06.2020 5 z 5

Pět, ale s malým mínusem. Jako... tu bandu grázlů nejde nemilovat. Ale ta Kazovy dokonalé plány byly tak dokonalé, až jim bylo těžké uvěřit. Chyběla tam troška víc napětí v tom závěru. Nejzajímavější to bylo kolem nevydařené akce s trezorem ve Van Eckově domě a všemu, co se v té chvíli dělo.

Cress
18.06.2020 5 z 5

Bylo to boží, ale ten konec. To prostě neberu, tak to nemělo skončit.

Romis89
15.06.2020 5 z 5

Dokonalý mozek Kaze. Co víc na to říct. Kniha byla dokonalá.

Christian951
07.06.2020 5 z 5

Super :)

m.and.books
31.05.2020 5 z 5

Kdyby to šlo dala bych Prohnilému městu i více hvězdiček. Bylo to skvělé, postavy byly propracované a líbilo se mi, jak se postupně odkrývala jejich minulost. Celou sérii miluji a líbí se mi, že i když hlavním hrdinům není víc jak osmnáct, nedělají hloupé chyby.

Skippka
26.05.2020 5 z 5

Zhltnuto za dva dny, miluju Kaze, Inej a Jespera :) A doufám, že se autorka do tohoto světa ještě vrátí :)

kikizubik
23.05.2020 5 z 5

S prvním dílem jsem celkem bojovala, ale TOHLE bylo úžasné. Samé zvraty od začátku do konce. A ten konec...nečekala jsem to.

Marsí5
19.05.2020 5 z 5

NÁDHERA!
Autorce skládám hlubokou poklonu za způsob myšlení, obrazotvornost i styl psaní. Nevycházíte z překvapení. Druhý díl má jen malou nevýhodu, že po přečtení první části už víte, co máte od postav čekat a Kazovy plány už vás přímo neoslní, ale vyžadujete je :-D

Za mě osobně plný počet bodů. Jedna z nejlepších fantasy, co jsem četla ;-)

karolina2869
18.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Rozhodně za mě lepší než první díl. Začetla jsem se rychleji i samotný příběh plynul rychleji. Hodně se mi to líbilo.
Ale to, co se stalo na konci? Jako vážně? Takhke odfláknutě napsanou smrt jsem snad nikdy neviděla. Mělo to dojmout ale na mě to působilo nepřirozeně, jako násilím vnucené.

ElenaM
09.05.2020 5 z 5

Po přečtení této knihy mě asi čeká hodně dlouhá knižní kocovina. Protože tohle byla dokonalost. Bylo tam všechno. Druhý díl na rozdíl od prvního mě bavil hned od první stránky a měl větší spád. Autorka vytvořila dokonalý svět a příběh plný zajímavých zápletek a překvapení. Kaz je génius, který umí překvapit všechny a myslím, že i sám sebe. Je to skvěle napsaná postava, stejně jako ty ostatní. Zamilujete si je a sympatizujete s každým z nich, i když třeba kvůli něčemu jinému. Byla to skvělá jízda, skvělá! Všechno bylo propojené, promyšlené až do samotného konce. Konec jsem obrečela a mrzí mě, že je to jen dualogie. Všichni mi budou moc chybět a jsem si jistá, že se ke knihám ještě vrátím. Nechápu, jak to autorka dokázala - vymyslet, napsat něco takového. WOW..........Smekám!

any37
07.05.2020 5 z 5

WOW. WOW. WOW. Po prvním díle jsem věděla, že překvapivými momenty se bude kniha hemžit, ale stejně jsem toto nečekala. Bardugo je jednoduše mistryně, pokud dokáže takovýto příběh a zápletku vůbec vymyslet, natož pak k tomu ještě napsat. Kniha je plná různých události, že si momentálně s odstupem měsíce pamatuji jen tak dvě třetiny, což mě celkem mrzí.

Sardinkabole
05.05.2020 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale skvělé a napínavé. Překrásná kniha

kurama45
28.04.2020 1 z 5

Klišé, klišé, strašné klišé, neprepracované klišé...
Najväčší kaz celej knihy bol hlavný hrdina Kaz, ktorý sa úplne… pokazil.

popeluška
27.04.2020 5 z 5

Druhý díl byl opět úžasný. Kniha se krásně čte od začátku až do konce. Moc a moc se mi líbila a jsem ráda, že ji mám ve své knihovničce :-)

StarPopcorn
25.04.2020 5 z 5

Super pokračování, Kazův finální plán mě mile překvapil

kuky921
13.04.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, ale více se mi líbil první díl. Tento byl víc akční, ale stejně jsem se přistihla, že přeskakuji řádky...