Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2126 2126

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

TerkaLangoš199
24.10.2018 5 z 5

Dokonalé pokračování bezvadné knihy. Opakovala bych se, kdybych hodnotila každý aspekt knihy zvlášť, ale dvě věci říct musím - nesnáším čekání na další díly a taky tak dobře napsané smutné pasáže..❤️

Atlantis
21.10.2018 4 z 5

Prohnilé město je o malý kousek horší, že Šest vran. Možná jde jen o můj osobní názor, ale měl jsem pocit, že tentokrát nejsou sázky až tak vysoko a Kazova parta se prostě chce jenom pomstít a jediný problém je v tom, jak udělat aby byla pomsta co největší.
Nic to nemění na faktu, že jde pořád o skvělou fantasy se zajímavým světem a těším se na chystaný třetí díl.

janca6129
18.10.2018 4 z 5

Za tento rok rozhodně nejlépe čtivá kniha. Předčila mé očekávání a společně s prvním dílem se řadí mezi knihy, které si jednou za čas s chutí přečtu znovu.

Perry
16.10.2018 5 z 5

Pokud je to vůbec možné, tak druhý díl zcela předčil laťku prvního dílu (a to byla opravdu vysoká). Tato duologie se určitě řadí mezi mé nejoblíbenější série.
Příběh mě naprosto vtáhl, každá stránka je plná akce a děj se ani na chviličku nezastaví.
Nikdy mě nepřestane udivovat Kazova předvídavost, ten člověk má prostě každého hned přečteného :D
Každopádně je opravdu velká škoda, že další díl už se nechystá. Ale jak se říká: "V nejlepším se má přestat". Avšak my máme jiné rčení........

"Žádný slzy. Žádnej funus."

ladaol
16.10.2018 5 z 5

Čím dál lepší, díl od dílu.

Francesca14
15.10.2018 5 z 5

"Prohnilé město" bylo možná o trochu méně strhující než první díl, ale na tom mělo nejspíš svůj podíl hlavně to, že jsem na čtení měla málo času a často jsem neměla příležitost pořádně se začíst. Jinak nemám knize co vytknout. Postavy skvělé, vtipné a skvěle napsané dialogy i bojové scény, dobře zvládnuté napětí. Neuvěřitelně obdivuju autorku nejen za to, jak dobře píše, ale i jak umí příběh dobře promyslet a vymyslet všechny zápletky. Líbilo se mi, že i na rozdíl od druhého dílu Kaz působil méně nedotknutelně a neomylně a užívala jsem si pohledy do minulosti postav. Tyhle dvě knihy si mě vážně získaly a určitě se k nim budu vracet. Rozhodně doporučuju.

Market116
12.10.2018 5 z 5

Tak tohle bylo stejně úžasné jako první díl, ne-li ještě víc.
Celá kniha byla dost nepředvídatelná, překvapivá, napínavá, ohromující...zkrátka boží, moc mě bavila.
Kaz je stále tím nejgeniálnějším a nejsympatičtějším prevítem ze všech, bez kterého by to nešlo. Stále obdivuji, co vše se mu povedlo vymyslet a zorganizovat...také hlavně díky ostatním, kteří byli stejně skvělý. A to, že se tam objevily známé postavy...především Nikolaj ♥ bylo příjemným potěšením :)
Konec byl krásný, co se týče Kaze s Inej...ta loď co jí daroval a její rodiče...krása. Jen by jejich příběh ještě potřeboval dostatečně dokončit.
Ale neobešlo se to bez slz...vlastně se mi tomu nechtělo ani věřit...jakoby bylo nemožné, aby to všichni přežili. Tak trochu jsem doufala...ale věčné oživování už je také ohrané.
Rozhodně bych uvítala další díly, protože tyto dva byly fantastické a moc je doporučuji.

Lenuleh
10.10.2018 5 z 5

Po sérii Dvůr trnu a růží, která se mi taky líbila, ne však tak moc jako tato série od Leigh Bardugo, jsem Šest vran a pokračování Prohnilé město přečetla jedním dechem hned za sebou. Zbožňuju všechny postavy, autorka se s nimi opravdu vyhrála, napínavou dějovou linii a všechny ty nečekané zvraty, které se v příběhu odehrály! Můžu jen doporučit a už se budu tešit na další. Sérii Grisha jsem nečetla a asi ani nebudu, ale tohle je vážně pecka!

MonciLegindi
08.10.2018 5 z 5

Tahle knížka je nepopsatelná, kdo ji přečte tak pochopí...Knížkou jsem žila a když jsem ji četla, vždy jsem se ocitla v hlavním centru dění a moc jsem si to užívala. Je to to nejlepší, co jsem kdy četla... :O Pro mě zatím jediná knížka, kterou by bych si přečetla (a přečtu) znova ♥. DOPORUČUJI!

Lokina
07.10.2018 5 z 5

Musím přiznat, že Prohnilé město mě úplně odrovnalo. Do čtení této knihy jsem vcházela se směsicí radosti, velkého očekávání, ale i strachu, že je to poslední díl.
Prohnilé město je parádní jízda, která vás sveze na vlně plné akce, horečného plánování a nečekaných zvratů, které doprovázely celý příběh a při nichž mi někdy spadla brada úžasem a nepochopením, jak to autorka mohla vymyslet a nezamotat se do příběhu.
Hlavní charaktery postav byly pěkně vykresleny, díky náhledům do jejich minulosti, jsme se mohli o nich dozvědět více a utvořit si k nim pouto, se kterým budete s hrdiny čelit dobrodružství, až do úplného konce knihy. Závěr knihy se mi moc líbí už jenom proto, že je odlišný od typických adultovek.
Moc oceňuji i mapy jak světa, tak hlavního města s popisky, takže jsem se v příběhu i lépe orientovala.
Prohnilé město patří spolu s prvním dílem k tomu nejlepšímu, co young adult fantasy nabízí. Pokud stále váháte, vůbec nečekejte a jděte do toho :-)

Belisima
05.10.2018 5 z 5

Ten chytrý parchant Kaz. Já ho prostě žeru. Knížka byla neuvěřitelně napsaná. Druhý díl nebyl lepší než první, ale měl koule. Možná to bylo trochu neuvěřitelné, ale je to předsi fantasy.

maja11231
30.09.2018 5 z 5

Vážně super kniha.
Doporučuji

andrejci
28.09.2018 5 z 5

Nevím,který díl se mi líbil víc. Ta dvojka měla hodně převratů ,které mě dostaly.Zajímalo by mě jak to autorka psala protože pro mě to je neskutečně jak to na sebe všechno navazovalo. Postavu Kaze si prostě zamilujete.No všechny postavy si prostě zamilujete. Ten konec bych vůbec neměnila. Klidně bych dala i víc hvězdiček než 5.

nataalie7
22.09.2018 3 z 5

První díl byl naprostá pecka, to se musí nechat... Ale druhý.. při čtení druhého dílu jsem byla jak na houpačce. První část byla zajímavá a celkem čtivá. Potom zdlouhavé nic a záchvěv menší akce a ucházející konec, na který už jsem se i těšila.. Prostě jsem celý druhý díl čekala na něco, z čeho se posadim na zadek.. bohužel.. ale pořád je to pro mě nadprůměrná série, kterou ráda doporučím :)

A.K.A.R.
22.09.2018 5 z 5

Tento díl byl snad ještě lepší než ten první.Postava Kaze je prostě neuvěřitelná ,jeho genialita se snad nevyrovná ničemu co jsem doposud četla.Leigh Bardugo se v sérii Griša povedlo mne uchvátit a ikdyž někteří tvrdí ,že to není až tak úžasná kniha já ji prostě miluji.Hlavních šest postav je velmi dobrých a jediný kterého jsem z té party zločinců asi neměla moc ráda je Mathias.Konec konců v každé knížce je nějaká chybička.Rozhodně si zaslouží pět hvězd.

Karin_Kim55
21.09.2018 3 z 5

Já nevím co napsat... Po dvouměsíčním utrpění a snášením nesnesitelného Kaze Brekkera, jsem to konečně dočetla. První polovinu, ne, první dvě třetiny jsem se do čtení opravdu nutila a nemohla se do příběhu pořádně vžít. (Především do Kazovo pasáží. Já ho vážně - nechci říkat nenávidím, ale já ho opravdu nemám moc moc ráda.) Až na konci, kdy se konečně něco dělo, byla akce a konečně se to rozjelo, jsem to dneska konečně dočetla.
Nevím, první díl se mi zdál lepší.

+ SPOILER +
Když na konci jedna z mých dvou nejoblíbenějších postav - vlastně jen kvůli nim jsem stále nacházela vůli to číst - umřela, tak část mě umřela s ní. Probrečela jsem pár hodin. Tohle jen tak neskousnu.

Nikoll2
17.09.2018 5 z 5

Opět kniha plná napětí a neočekávaných zvratů, díky kterým je kniha stále čtivá. Člověk si myslí, že ho Kaz a jeho parta už nedokáže ničím překvapit, ale oni to vážně stále dokážou. Tahle prapodivná parta lidí mi skrze první i druhý díl vážně přirostla k srdci a nerada se s nimi loučím. Proto vážně doufám, že se ještě někde objeví.
Doporučuji!

Arsi007
16.09.2018 4 z 5

Na můj vkus je tento druhý a závěrečný díl až moc překombinovaný. Jako kdyby jste četli 3 různé knížky, které se nakonec sejdou ve stejném bodě. Na druhou stranu oceňuji, jakým způsobem si autorka dokázala poradit s takto spletitým dějem a nedivím se, že v poděkování píše o brainstormingu k určitým částem knihy, protože sama bych se do toho při psaní asi brzo taky zamotala :o) Postavy mi byly všechny velmi sympatické a MINI SPOILER: pokud to měl někdo schytat, jsem ráda, že to padlo zrovna na tuhle postavu. Ostatní bych asi obrečela mnohem víc. Takže za mě i tahle skutečnost získává palec nahoru.

kristynkal
10.09.2018 5 z 5

Nevim jestli bylo lepší Šest vran nebo Prohnilé město :) autorka opět předčila mé očekávání a trochu jsem přehodnotila svůj názor na serii Griši.... oproti těmto knihám je Griša úplně mimo :)

wotana
04.09.2018 5 z 5

Super série, stejně jako autorky předchozí Griša i tato mne neskutečně nadchla a každému vřele doporučuji. Už se těším na její další knihu :-)

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo