Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2109 427

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

MilanKop
18.04.2023 5 z 5

Parádní zakončení příběhu :) kniha má vše co jsem očekával a teď hurá na zjizveného krále

Monisek.B
15.04.2023 5 z 5

Na střídačku poslechnuto v Audiotéce a přečteno ve čtečce :-)
Šest vran, všechno velice barvitě popsané postavy, jsem si opravdu oblíbila a budou mi chybět... Třeba se jednou dočkáme dalších příběhů, určitě bych si je takě přečetla. Rozhodně doporučuji ;-)

Hanncha
13.04.2023

Tohle mě mrzí moc.Zkoušela jsem to přečíst třikrát. První díl mě trochu ke konci nudil. Hrozně se děj táhnul a tady jsem se do toho nemohla začít ač jsem moc chtěla. Částečně to kladu za vinu sobě, že když jsem se o čtení pokusila napotřetí, už uplynula delší doba od toho, co jsem přečetla první díl. A protože na sebe knihy přímo navazují, nebyla jsem mnohdy schopná si vzpomenout na některé věci z prvního dílu a to mě hrozně rušilo. Byla bych moc ráda, kdyby se u knih (ne jen této), které mají více dílů dávala na začátek shrnutí nebo nějaké orientační pomůcky abychom se v tom my chudáci s děravou pamětí neztráceli.
nechám tomu ještě čas a hodnocení dám později. Sna po přečtení knihy a ne po jejím dalším odložení...

Erinien
10.04.2023 4 z 5

Autorce se povedlo podle mě napsat kultovní dílo. Kdybych to četla v šestnácti, tak si pořídím knihy a budu je číst ještě minimálně dvakrát a budu chodit v tričku s vránou a nápisem I love you Kaz. To byla jízda. Hlavní hrdinové pokračují v sérií odvážných plánu, náhod a nečekaných překvapení, které jim tyhle plány hatí. Ještě že je Kaz (autorka) tak geniální aby ten spletenec rozšmodrchal/a. Charaktery se prohlubují a všem hrozně fandíte. Závěr za mě spokojenost. Teď asi půjdu číst Grišu.

Predator3313
29.03.2023 5 z 5

Velmi dobré pokračování, které přímo navazuje na první knihu.
Musím říct, že jsem byl zvědavý, jestli autorka dokáže udržet úroveň...a udržela!
První díl se mi líbil víc, ale je to spíš tím dějem, který je mi blíž. Městské intriky mě moc nelákaly, ale nakonec to bylo dobré a hodně zábavné.
Celou knihu jsem čekal, co zase Kaz vymyslel a ten konec, to byla lahůdka.

nonameperson04
24.03.2023 5 z 5

(SPOILER) To se tak dobře četlo! Jenom halooooo, proč Matthias?! Proč?!

knihomolka2022
20.03.2023 5 z 5

,,Vždycky udeř tam, kam se kavka nedívá."
Pokračování duologie Šest vran mě úplně pohltilo a nezklamalo. Nechyběla akce, napětí, intriky, touha po pomstě, odhalená tajemství, nové rány a i kapka té lásky a něžné romantiky. Po dočtení prvního dílu jsem se nemohlo dočkat, až se opět vrátím do Ketterdamu a budu sledovat další dobrodružství celé party pod vedením Kaze Brekkera - ten nám dovolil nahlédnout do jeho minulosti a "zdůvodnit", proč se doposud choval a chová právě takhle. I přes to, že se na scéně objevuje další "padouch" z Barelu, Kaz má vždycky nějaký plán, kterým dokáže ochránit sebe, Inej a všechny své Vrány. Kniha se liší od prvního dílu tím, že nemá zmatený začátek a už rovnou vplouváme do jádra dění. Autorka dokáže skvěle popsat místa, kde se právě děj nebo nějaká napínavá situace odehrává a myslím si, že právě díky tomu se dokážeme tak dobře vcítit nejen do postav, ale také máme pocit, že procházíme ulicemi Ketterdamu a vše, co se odehrává, z povzdáli sledujeme. Autorka píše hodně čtivě, takže počítejte s tím, že Prohnilé město nepustíte z ruky :) Oba dva díly prostě miluju a budu si je někdy muset přečíst znovu! Nedokážu se s Kazem a jeho Vránami rozloučit, a proto se vrhám na seriál Shadow and Bone, abych jim ještě chvíli zůstala nablízku...

Nasko
18.03.2023 5 z 5

Nechce se mi opakovat donekonečna chválu, kterou tady do komentářů přidali všichni přede mnou, takže spíš zkusím vypíchnout nějaké svoje myšlenky, které jsem tady v diskuzi nezahlédla.

Prohnilé město důstojně zakončuje dvojdílný příběh ze světa Griši, do kterého jsem teď nahlédla poprvé. Oceňuji, že i bez znalosti předchozích sérií jsem všechno byla schopná rychle pochopit. :) Určitě si musím přečíst i zbytek.

Občas už mi ale lezlo na nervy, jak jsou všechny postavy dokonalé, nepřekonatelné, úžasné, nejlepší ve svém oboru a naprosto skvělé. Opravdu se šest nejtalentovanějších lidí na světě sešlo zrovna v ketterdamských kanálech? Občas bych ocenila postavu, která není mistr světa v pěti disciplínách naráz.

Velmi zbytečná mi přišla dějová linka s Dunjašou, která byla celá taková neladící se zbytkem a obecně mi přijde, že byla celá tahle postava uměle vytvořena, aby měla Inej s kým bojovat na střechách a bylo to "akčnější". Bohužel to ale ve výsledku spíš vypadalo neautenticky a taky to budilo dojem, že je v Grishaverse průměrně deset provazochodců na sto lidí. Kdyby tam nebyla, asi by se mi kniha líbila víc.

Po dlouhé době jsem si taky pořídila knihu, která je graficky vzato ozdobou celé knihovny a ta barevná ořízka je boží. Snažně prosím všechna nakladatelství - zkuste vyrobit víc takovýchhle pokladů. :) Některé aktuální novinky jsou obálkově fakt děs, že by to člověk nejradši zabalil do novin. Vraní série je vkusná a hezká, chválím grafika.

Všechno, co se mi nelíbilo, jsou ve své podstatě drobnosti. Rozhodně doporučuju dál.

stojinek
14.03.2023 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení plne zvratů a nečekaných nápadů hlavního hrdiny Kaze. Zajímavá fantasy dějová linka s citem pro spravedlnost.

Šárka_D
28.02.2023 4 z 5

Dobré, čtivé, rychle odsýpající, se vším, co od fantasy chci. A lepší než první díl.

uzivatel1313
26.02.2023 5 z 5

(SPOILER) První díl naprosto zbožňuju, a bála jsem se že druhý díl už prostě nebude ono… no mýlila jsem se. Druhý díl byl minimálně tak dobrý jako ten první. Nejvíc ze všeho jsem měla ráda vtípky mezi Ninou a Matthiasem, o to víc jsem byla smutná že Matthias zemřel. Druhá knížka byla stejně jako první plná akce a napětí. Určitě doporučuju

jes09
23.02.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih v tomto žánru co jsem četla..

Barabora
29.01.2023 5 z 5

Tak to byla jízda!! Je mi opravdu líto že to už skončilo. Skvělé postavy, napětí, akce,... Prostě bomba! Autorka teď patří už určitě mezi moje nejoblíbenější vůbec. :))

petrulka
25.01.2023 4 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, zde jsem okamžitě naskočila do příběhu a prostě se jen bavila. Některé plány i jejich provedení bylo chvílemi až moc, ale je to žánr, jaký je a netřeba jejich logičnost i naději na úspěch nějak podrobněji rozpitvávat. Závěr knihy zabolí i potěší, z některých postav jsem měla vyloženě škodolibou radost, z některých opravdovou a upřímnou, z některých zabolelo u srdce. Dle mého skromného názoru se jedná o velmi zdařile napsanou sérii, každá z postav je originální a každou si svým způsobem čtenář zamiluje.

M.C.SMITH
18.01.2023 4 z 5

Do knihy jsem se opět delší dobu nemohla začíst, což není problém knihy, nýbrž můj, moc mi nesedí styl psaní. Příběh sám o sobě byl ale perfektní. Miluju Kaze. Kniha mne bavila, celý svět je vymyšlen dokonale a čtenář musí obdivovat všechna jeho tajemná zákoutí.
Bylo to fajnové čtení a já jsem se v půlce knihy začetla a nemohla jsem knihu odložit.
Skvělá záležitost.

Hanathor
10.01.2023 5 z 5

Skvělé pokračování, za mě druhý díl ještě lepší než první :)

Amiz
07.01.2023 5 z 5

Kniha mě neskutečně bavila, je skvěle psaná a postavy a vztahy mezi nimi jsou prostě úžasné (asi i proto, že to není jen o nich)

Eleanor-ka
26.12.2022 4 z 5

Knihu jsem četla hodně dlouho, to ano. Kvůli časového vytížení a čtenářskému bloku, ale jinak světu Grišů jsem naprosto propadla. Za mě akorát míň poutavější jak první díl, ale jinak kvalita zůstává stejná. Miluji.

Arlienen
08.12.2022 5 z 5

Zamilovala jsem se do světa, který autorka vytvořila. Ketterdam se stal mým domovem na pár dní a já bych v něm žila klidně i měsíce. Je mi líto, že autorka napsala pouze dvě knihy, protože vytvořila něco jedinečného a naprosto úžasného.

Kaz a jeho parta stojí proti celému Ketterdamu. Jenže nejsou to oni, kdo by se měl bát. Jsou to právě obyvatelé Ketterdamu a hlavně Kazovi nepřátelé....

Verunka926
28.11.2022 4 z 5

Na jednu stranu mi tento díl přišel slabší než první - to když vezmu v potaz příběh - ovšem v něčem to bylo i naopak - postavy mě totiž zde bavily daleko více. Tato duologie si rozhodně zaslouží vaši pozornost a s jistotou mohu říct, že je lepší než autorčina první série, Griša.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo