Zrcadlení

Zrcadlení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286422/bmid_zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4 432 92

Šepotání série

< 3. díl

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Ensnared , 2015

Anett2448
05.08.2016

Zrcadlení se mi ze všech dílů líbilo nejvíc. Nejenže Alyssa skončila přesně tam, kde jsem chtěla, aby skončila, ale celkový závěr knihy se mi moc líbil. A epilog byl dle mého názoru úžasný. Přesně to, co jsem se bála, že si ke knize budu muset domyslet :)

Jahoda197
02.08.2016 3 z 5

Ze všech dílů se mi tenhle líbil nejmíň. Víc než kdy jindy mi tam vadil ten milostný trojúhelník, ale epilog byl hezký.

sany.66
30.07.2016 5 z 5

Třetí díl se mi moc líbí . :) Musím říct, že tam bylo zase hodně zvratu. :D Konec mi trošičku přišel urychlený, ale bude čtvrtý díl tak se těším :)

martina5069
30.07.2016 5 z 5

Perfektní třetí díl sem zvědavá na čtvrtý který vyjde v prosinci. Začátek mé moc nebavil asi proto že sem měla myšlenky jinde než se soustředit na knihu ale pak se stalo to že sem četla a četla a četla a nakonec mě mrzelo že už je konec a já se musím s říší divů na chvilku rozloučit :-( Co mě mrzelo tak že boj s červenou královnou byl jenom na jednu kapitolu.Z Morfea se vyklubal romantik hmmm :-) Ale pořád my tam chyběla nějaká ta ehm postelová zápletka třeba se jí ještě dočkám v dalším díle. Trochu mě mrzelo chování Zacha když se zase setkal s Allysou ale pak se ukázalo že to dělá schválně. No nebudu dál spoilerovat a urćitě si tuhle trilogii přečtěte a myslím že budete taky netrpělivě čekat na další díl autorka totiž píše strašné čtivě :-) DOPORUČUJI !!!!!

anonym02
21.07.2016 5 z 5

SPOILERY! !!
Nejdřív začátek : Co se začátku týče vůbec mě nebavil. Přišlo mi to všechno moc zdlouhavé. Nějak jsem se přes to nemohla přenést...
Myslela jsem si , že knihu snad ani nedočtu, ale pak se tam Alyssa potkala s Morfeem a vše se tam změnilo. Pak ,když na scénu přišel i Zach , nemohla jsem přestat číst . Tolik mi Alyssy bylo lito jak se k ni choval,ale když jsem pak zjistila proč,docela jsem ho chápala.
Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Tolik zvratů, co se tam stalo ( Alyssa skoro umřela, pak tam ,, umřel Zach '', Morfeus měl údajně zabít Zacha, atd. ).
A ten epilog? Tak ten se mi vůbec nelíbil . Spisovatelka to tam vážně shrnula. Docela mi vadí, že Zach umřel a ani se nezmínili v kolika letech(aby mi ho nebylo až tolik líto) . A přijde mi dost nefér , že hned jak se Alyssa rozhodla, zmizela ze světa lidí a začala si nový život s Morfeem.
Abych to shrnula : kniha byla velmi dobře napsaná, byl tam zajímavý děj a výborně promyšlené scény . Až na ten pomalý začátek( a moc zkrácený konec)
byla kniha úžasná a nemohu jinak než dát *****

Jakahol
17.07.2016 5 z 5

Závěrečný díl je opravdu velice povedený. Je tu všechno, co se mi na předchozích dílech tak líbilo a ještě v mnohem větších dávkách. Jediné co mě na knize celkem zklamalo je závěr. Čekala jsem víc a na mě asi až moc sladký. Asi bych knize za nespokojenost s koncem dala jen čtyři hvězdy ale celá kniha byla tak propracovaná a povedená, že musím ještě jednu hvězdu přidat. Určitě celou sérii doporučuji.

Venny345
10.07.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil, ze všeho nejvíc nenávidím Zacha.

Byxy123
29.06.2016 4 z 5

Nevím jak bych měla okomentovat konec. Celý průběh a příběh byly opravdu parádní, nenudila jsem se, odsýpalo to a postavy dělaly přesně to, co jediné jsem nečekala, že udělají.
Ale konec, já nevím. Patřím k těm, kterým se líbí dobré konce a podle mě to je dobrý konec, ale jsem z toho trochu rozpačitá. Ani neumím přesně pojmenovat to, co mi tam chybělo (jestli vůbec něco :D). Tak či tak, 4 hvězdy zasloužené za úžasnou Říši divů.

MirijamFrankl
17.06.2016 5 z 5

Výborné zakončení trilogie. Velmi hezky napsané. Alyssa konečně rozlouskla svůj milostný problém. Ale ten konec mě dostal.
Doporučuji.

Viviana-Mori
12.06.2016 5 z 5

Celá série mne opravdu moc bavila, hlavní hrdinku jsem sice mnohokrát nechápala a vadilo mi, jak se nejdřív líbá s Morfeem, pak se zase polonahá válí na pláži se Zachem (bylo mi ho mockrát líto), ale asi to tak mělo být, prostě rozpolcená duše, dva světy, dva životy. Konec téměř smutný. Svět vykreslen hezky živě a barevně, vše jsem viděla před očima a dokonce se mi o knize začalo zdát, což je znamení, že mne opravdu chytla. Povedlo se zkrátka, ačkoliv to není četba pro každého, je dost barevná, ztřeštěná, leckdy puberťácky laděná a hodně fantaskní. Ale moje gusto to bylo. :)

JupiterFire
04.06.2016 5 z 5

Páni...autorka asi musí být taky trochu šílená podsvětnice, že dokázala napsat něco tak úžasného. Už první dva díly byly skvělé, ale tenhle třetí je perfektní. Líbí se mi jak vyřešila problém se dvěma chlapci, líbí se mi, že do Říše divů pustila i celou rodinu ne jen Alyssu...prostě paráda. Celá trilogie si zaslouží přečíst, takže neváhejte. Určitě vás zaujme... Úžasnoucnější a úžasnoucnější :-)

Claryáš
30.05.2016 5 z 5

Po přečtení si říkám jenom:"Bože,jak to jen mohla zvládnout?"Ale nejsem rozpolcená královna Říše divů, abych mohla skutečně pochopit. Kdo ještě váhá se sympatiemi vůči této trilogii, tak ať neváhá s přečtením.

ledaver
30.05.2016 5 z 5

Tahle kniha byla naprosto dokonalá... Hrozně oceňuji autorku za tu propracovanost. Všechno souviselo se vším. Doteď nechápu, jak to mohla až do takových detailů zvládnout a přitom se do toho nezamotat. Taky se mi líbala mnohonásobně větší akce než v předchozích dílech, kterou autorka nešetřila. Tohle se nedá popsat slovy... to pochopíte jen když si to přečtete.
Nemohu víc než celou trilogii doporučit.

KateChatt
18.05.2016

Upřímně tenhle díl z celé série byl (pro mně) nejhorší a to hned ze tří důvodů: 1. Nelíbilo se mi Zachovo chování, vždycky se zdál být jako gentleman, kdežto tady..... 2. Morfeus a Alyssa - Alyssu nemám moc ráda a Morfea miluji. 3. Konec- konce opravdu nesnáším, nelíbí se mi pocit, že už je opravdu konec(doufám že, chápete jak to myslím).

Laura Krivdova
14.05.2016 5 z 5

Tahle série si zaslouží místo v mích top 3. Celá série mě strašně bavila. Na konci jsem brečela, ale ne z důvodu, který si myslíte ... ale protože to skončilo. Představit si, že ty postavy jsou pouze na papíře je příšerně bolestivé. Morfeus si mě podmanil hned, první větou v prvním díle. S Alyssou jsem měla problém se vžít. Někdy je moc agresivní jindy přecitlivělá, zkrátka blázen a proto je tak zajímavá. Zvláštní je, že kniha je plná fantazie neuvěřitelných věcí a přesto jsem nepochybovala o reálnosti. Jen se Zachem jsem měla problém. Pro mě byl popis jeho osobnosti dost nelogický - na člověka. Na jednu stranu je to drsnej, poměrně cholerickej skateboardista s piercingem, co mlátí skauty a na druhou je to citlivý umělec, který pomáhá slabším. Jak může pomáhat slabším, když mlátí skauty? To mi hlava nebere. Rozhodně nejsem fanynka konců
SPOILER
"proč bych si vybírala, když můžu mít oba". To, ale nic nemění na tom, že tato série je NAPROSTO BOŽÍ!

lenus52
08.05.2016 5 z 5

Nadhera. Treti dil byl nejlepsi!

annamc
03.05.2016 5 z 5

Víte,někdo pod tuhle knihu píše,že mu vadila stále brečící Alyssa.Mě ale ne.Já totiž brečela také...

Dlouho jsem přemýšlela jaké slovo by vystihlo tuto úžasnou sérii.Neuvěřitelnost.Toto slovo podle mě vše vystihuje.Kniha obsahuje velkou dávku fantazie a neuvěřitelných věcí.Jsou tam věci skutečné i neskutečné.Zach vs Morfeus.Alyssa vs Alyssa.Lidi vs podsvětníci.Bavilo mě být zamotaná do děje a občas něco i nechápat
Morfeus si vyžaduje nový odstavec.Opět jsem se zamilovala.Jeho krásná slova,moudrost,mazanost i oddanost jak říši divů,i podsvětníkům, tak i Alysse byla byla opravdu úžasná.Morfeus.Už jen to jméno.Zkuste si ho párkrát zopakovat.Hmmm..Morfeus.Jak krásně znějící.Dohromady z něj vychází úžasná postava na kterou nikdy nezapomenu.
Zábavné byly i části hádajícího se Morfea a Zacha.Jejich přihlouplé nadávy jako zmůrysyn mě opravdu dostávaly.
Kniha byla velmi zamilovaná a já s ní.Příběh který jsem z hrdiny proživala posledních pár dní mě opravdu dostal.Mé slzy které po dočtení smáčely stránky vše potvrzují.
A tak stejně jako Alysse tak i mě trhá srdce to,že už jsem knihy dočetla
Ti co sérii přečetli, tak vědí:

......A přesně tam začíná naše NAVĚKY............

Misa25
23.04.2016 4 z 5

Třetí díl se mi zdál nejslabší ze všech, přesto byl velmi kreativní a ukončení se autorce moc povedlo :)

Mishak
10.04.2016 5 z 5

První díl v Říši divů, druhý v lidském světě a třetí v Kdekolijinde!!! Nevím, kam autorka chodí na tolik fantazie, ale je až neskutečné, co vytvořila!!!! Její dílo je opravdu skvostné!!!
I když musím se přiznat, že ať jsem vzala do ruky kterýkoli díl, měla jsem ze začátku problémy se začíst – může za to asi ta obrovská dávka fantazie, kterou já tak nějak ve své hlavě postrádám. Ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Autorka mi opět dokázala, že vše, co přečtete, ještě nemusí být pravda!

Je tu ale jedna věc, která mě neskutečně mrzí! Jak se mohl Zach skamarádit s Morfeem? Vždyť to postrádá veškerý smysl! Ano, více se mi líbilo, když byli spíše proti sobě.

Epilog byl důstojným zakončením celé série =) I když ano, čekala jsem, že Zach díky svému kouzlu, které získal (a kterého se samozřejmě vzdal) se stane také napůl podsvětníkem. Ale, škoda... Měla jsem ho raději jak proradného Morfea a tak nějak jsem mu Alyssu přála víc. Jsem ráda, že mám jasno, jak to všechno dopadlo, i když stále si nedokážu představit mutanty ze světa Kdekolijinde… =)

Jaehyun
10.04.2016 5 z 5

Tak jsem se konečně dobrala k hodnocení knihy :D Pozor spoilery!
Jelikož mě první dva díly opravdu nadchli tak jsem si je koupila i s třetím a četla to všechno od začátku abych mohla lépe navázat na pokračování. Proto to tak dlouho trvalo :D
K obálce chci říct jen to, že nevím kdo je hezčí, jestli Zach a nebo Morfeus :D
No a k příběhu... líbili se mi určitě ty chvilky Morfeus x Zach (hlavně ta kde mu měl Morfeus pravděpodobně šít spodky) a nejlepší byl podle mě boj červenou. Jen se přiznám že jsem se v tom trochu ztrácela a asi prvních 100 stránek jsem si musela přečíst ještě jednou :D
Jen ten konec.. nechci říct, že by mě zklamal ale prostě.. ten epilog... vlastně ten Zach, který byl ve všech třech dílech, nakonec zemře.... to jako... :/ -_-
No, ale i tak tahle knížka rozhodně dostane čestné místo mezi mými oblíbenými knihami a doufám, že podobně se vyvede i čtvrtý díl, který by měl vyjít. Což hádám že bude o tom jejich společném dítěti a možná se do toho opět připlete červená. I když mi to vůči Zachovi přijde trochu nefér, protože jestli o tomhle opravdu bude čtvrtý díl, tak mohla autorka i jednu knihu věnovat Zachovi. Ale pravděpodobně by u Zacha a lidského života neměla moc co psát :D

romantika pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970